Pridať inzerát

Rušňovodič/čka pre lokalitu Žilina

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Žilinský kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: - nástupná mzda BEZ ODBORNEJ PRAXE: 764 Eur/brutto, priemerná mzda S ODBORNOU PRAXOU vrátane príplatkov, odmien, prémií a náhrad: 1188 Eur/brutto
  • Termín nástupu: 01.02.2020

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chceš si splniť svoj sen a riadiť vlak u moderného národného dopravcu? Chceš zažiť všetky skúsenosti a zážitky, ktoré toto povolanie prináša?

Ak máš ukončenú minimálne strednú školu s maturitou alebo výučný list akéhokoľvek odboru a hľadáš uplatnenie v osobnej železničnej doprave, neváhaj a prihlás sa k nám do kurzu rušňovodičov!

Byť rušňovodičom/kou nie je len práca, ale aj životné poslanie. Tvojou úlohou bude:

  • preprava cestujúcich vo vlakoch osobnej dopravy
  • riadenie a obsluha rušňa
  • sledovanie trate a dodržiavanie bezpečnosti jazdy na celom území SR
  • monitoring technického stavu riadeného rušňa a odstraňovanie drobných technických nedostatkov
  • rozhodovanie o oprave, respektíve výmene rušňa a vozňov pri poruchách

  • stabilná práca v spoločnosti, ktorá nadväzuje na 170 - ročnú tradíciu
  • odborné zaškolenie a priebežné vzdelávanie
  • neobmedzené zamestnanecké cestovné výhody v rámci SR aj v zahraničí pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov
  • náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca nad rámec zákona
  • poskytnutie pracovného voľna s náhradou mzdy nad rámec zákona pri osobných prekážkach v práci
  • finančné príspevky (pri narodení dieťaťa, pri náročných životných situáciách atď.)
  • príspevok zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové sporenie
  • účasť na rôznych kultúrnych a športových podujatiach

V prípade, že máte záujem o túto pracovnú pozíciu, zašlite nám žiadosť o prijatie do zamestnania spolu so štruktúrovaným životopisom.

Ďakujeme všetkým kandidátom za to, že ste si vybrali Železničnú spoločnosť Slovensko a.s. ako miesto, ktoré chcete spojiť s Vašou budúcou pracovnou kariérou.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

minimálne úplné stredné všeobecné vzdelanie alebo stredné odborné vzdelanie bez ohľadu na študijný odbor elektrotechnické, dopravné, technické alebo strojnícke zameranie VÝHODOU (nie podmienkou)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

  • komunikačné a prezentačné znalosti
  • koncepčné myslenie
  • samostatné a rýchle rozhodovanie
  • schopnosť čeliť nepríjemným situáciám
  •  rýchle a kvalitné riešenie krízových situácií
  • orientácia na interného a externého zákazníka

Staňte sa súčasťou nášho tímu, ktorý denne v  priemere vypraví viac ako 1 500 vlakov a prepraví takmer 74 miliónov cestujúcich za rok. ZSSK je najväčší osobný železničný dopravca na Slovensku, obsluhuje stovky staníc po celom Slovensku a ročne najazdíme viac ako 32 miliónov kilometrov.

Adresa spoločnosti

Rožňavská 1
832 72 Bratislava