UX dizajnér - národného projektu "Optimalizácia procesov riadenia a prevádzky ZVJS"

Zbor väzenskej a justičnej stráže

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Šagátova, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 4 062,5 EUR/mesiac
  • Termín nástupu: dohodou
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, na dohodu (brigády)

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

UX dizajnér zodpovedá najmä za:

 realizáciu kvalitatívneho používateľského výskumu (nastavenie požiadaviek na regrutáciu, návrh scenára, vedenie rozhovoru a vyhodnotenie výskumu).
 realizáciu kvantitatívneho používateľského výskumu (nastavenie požiadaviek na regrutáciu, návrh scenára, vedenie dotazníku a vyhodnotenie výskumu).
 syntetizáciu biznis, technických a používateľských požiadaviek.
 realizáciu formatívnych a sumatívnych testovaní použiteľnosti (nastavenie požiadaviek na regrutáciu, návrh scenára, vedenie rozhovoru a vyhodnotenie výskumu).
 návrh informačnej architektúry a to najmä metódami triedenia kariet (card sorting), návrhom mapy stránky a screen flow.
 tvorbu, testovanie a iteráciu prototypov – napr. pomocou Axure, Sketch, Figma alebo Adobe XD
 analýzu a návrh riešenia problematiky prístupnosti webových sídiel,
 podporu a spoluprácu pri tvorbe Stratégie riadenia kvality (princípy, kritériá kvality),
 spoluprácu pri vytváraní funkčných požiadaviek na výstupy z pohľadu dohľadu a UX,
 vedenie a aktualizáciu príslušných projektových výstupov a registrov,
 hodnotenie jednotlivých verzií výstupov projektu z pohľadu dohľadu, kontroly a UX v jednotlivých etapách,
 vytváranie hodnotiacich kritérií na dohľad výstupov a príslušných záznamov, o ktorých reportuje projektovému manažérovi objednávateľa,
 nastavenie a dohľad nad procesom testovania a pripomienkovanie stratégie testovania, plánov a testovacích scenárov,
 účasť na kontrolných aktivitách počas implementácie výstupov od dodávateľa
 plnenie pokynov projektového manažéra a dohôd zo stretnutí projektového tímu.

bohatý sociálny program,
pobyty v našich rekreačných zariadeniach,
zabezpečené stravovanie,
stabilné a perspektívne uplatnenie,
možnosť parkovania,
možnosť ubytovania.

Výhodou: znalosť zásad UX dizajnu pri návrhu webových aplikácií, znalosť zásad návrhu responzívnych webových aplikácií, orientácia v problematike grafického dizajnu, webdizajnu, multimédií a aktuálnych trendoch v odbore, skúsenosť s UX minimálne 2 roky.

Pracovné miesto sa vytvára na dobu realizácie národného projektu – do 31.12.2023.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

UX design - Pokročilý
Web design - Pokročilý

precíznosť, zodpovednosť, spoľahlivosť,

Zbor väzenskej a justičnej stráže je ozbrojený bezpečnostný zbor, ktorý plní úlohy súvisiace s výkonom väzby, výkonom trestu odňatia slobody, ochranou objektov zboru, objektov detenčného ústavu a ich blízkosti a ochranou verejného poriadku a bezpečnosťou v objektoch súdu, objektoch prokuratúry a v ich blízkosti.