Java Developer (Fin&Energy, Health or Digital Business) - Slovakia

xITee k.s.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Práca z domu
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 2 000 - 4 000 EUR/mesiac
  • Termín nástupu: október-december 2022
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, skrátený úväzok

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Našim cieľom je vyvíjať vysoko kvalitný softvér pre našich zákazníkov a preto neustále sledujeme moderné trendy, vylepšujeme naše QA procesy, dbáme na best practices a snažíme sa navrhovať SW tak, aby bol dlhodobo udržovateľný.

Našich zákazníkov máme primárne v troch hlavných sektoroch.

Vo Finance&Energy pôsobíme vo vývoji pre popredné finančné európske burzy. Sektor financií je oblasť, na ktorej sme začínali a už viac ako 15 rokov v nej pôsobíme, preto máme bohaté skúsenosti a môžeme si dovoliť ísť do väčších a zaujímavejších projektov. Aktuálne napríklad vyvíjame úplne nový tradingový systém na zelenej lúke, ktorý má pokročilú technologickú architektúru a spracováva desaťtisíce udalostí za sekundu.

V oblasti Health spolupracujeme s poprednými nemeckými spoločnosťami z oblasti zdravotného poistenia. Aktuálne pre jednu z popredných nemeckých zdravotných poisťovní vyvíjame systém pre správu konta poistenca v microservice architektúre. Ďalej napríklad vyvíjame systém pre organizáciu asistenčných služieb pre hendikepovaných poistencov v celom Nemecku. Horúcim trendom v tejto oblasti sú aj digitálne pomôcky hradené zo zdravotného poistenia, napríklad nami vyvíjaná aplikácia pre Apple watch, založená na využívaní zdravotných dát z hodiniek, ktorá umožní kardiológom sledovať EKG ich pacientov.

Tretím a naším najnovším sektorom je Digital Business. Držíme krok, a otvorili sme ďalšie príležitosti v tejto rastúcej oblasti, a to vo vývoji cloudového riešenia. Aktuálnym príkladom je postavenie platformy pre financovanie developerských projektov, bežiacich na Microsoft cloud services (Azure).

Ako Java Developer budeš mať príležitosť zasahovať do všetkých fáz projektu – od nastavenia požiadaviek, poskytovania odhadov vývoja, navrhovania a implementácie softvéru.

Úroveň znalostí - medior/senior

Na projektoch môžeš očakávať:

Back-end
• Java 11, Spring/SpringBoot, Hibernate, JUnit
• C# a .NET Framework (.NET core, UWP)
• REST, GraphQL, RabbitMQ, Kafka
• MS Azure, AWS, Docker

Front-end
• JavaScript (Angular, React), HTML5, CSS3

Databáza
• MySQL, PostgreSQL, Oracle, MSSQL
• MongoDB, ElasticSearch

Nástroje, ktoré používame: JIRA, Confluence, Bitbucket, GIT, SonarQube, Jenkins/Bamboo

Metodológie, ktoré používame: Kanban, Scrum

ČO TI MÔŽEME PONÚKNUŤ?

• Hybridný spôsob práce z domu a kancelárie, práca z domu odkiaľkoľvek v SR (nutnosť občasnej prítomnosti v kancelárii v Brne/Prahe)
• Rôznorodú prácu a medzinárodné projekty so zákazníkmi z nemecky hovoriacich krajín
• Možnosť ročného bonusu
• Flexibilný pracovný čas
• Sebarealizáciu a možnosť kariérneho rastu
• Moderné kancelárie v centre Prahy (Burzový palác na Nám. Republiky) a moderné kancelárie v centre Brna (CTP Park Vlněna Clubco blízko hlavnej stanice a Vaňkovky)
• Pohodový a priateľský kolektív - žiadne korporátne prostredie
• A mnoho ďalších výhod (jazykové kurzy, MultiSport karta, prístup do Pluralsight, home office, teambuildingové akcie, sick days, lietačka, ...)

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.12.2022 (ostáva ešte 24 dní)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT, vývoj, Back-End, Java

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Java - Pokročilý

Počet rokov praxe

3

• proaktivita, orientácia na zákazníka a na riešenie problémov
• byť teamovým hráčom
• ochota učiť sa o odbore zákazníka

xitee je poskytovateľ IT služieb so sídlom v Prahe a v Brne. Naše odborné znalosti sa sústredia na sektory digitálneho podnikania, financií, energetiky a zdravotníctva.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov