Pridať inzerát

Ekológ – expert na ochranu lesov

WWF Slovensko, občianske združenie

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Medená, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Od 1 600 EUR/mesiac
  • Termín nástupu: november 2021/dohodou
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, živnosť

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavnou úlohou nového kolegu / kolegyne na pozícii ekológ – expert na ochranu lesov bude prispievať k naplneniu poslania a cieľov WWF Slovensko v oblasti ochrany najvýznamnejších ekosystémov a území, najmä lesov a prírodných hodnôt viazaných na ne, presadzovanie zodpovedného a udržateľného využívania lesov a ich dobrej správy.

Súčasťou vašich povinností bude:
● koordinácia a realizácia aktivít zameraných na ochranu a obnovu lesov a iných vzácnych stanovíšť, vrátane aktivít, ktoré demonštrujú dôležité funkcie lesa a ich úlohu pri ochrane vôd, biodiverzity a ďalších zložiek životného prostredia,
● plánovanie, sledovanie a vyhodnocovanie aktivít WWF Slovensko v oblasti ochrany lesov, chránených území a druhov, prispievať k napĺňaniu programov ochrany vôd a druhov.
● realizácia projektov na národnej a medzinárodnej úrovni zameraných na ochranu lesov a vzácnych druhov, spolupráca s partnerskými organizáciami a inštitúciami, riadenie projektov, vrátane podávania správ o projekte.
● príprava a vypracovanie projektových návrhov a aktívne vyhľadávanie možností ich financovania,
● podpora uplatňovania politík a predpisov v oblasti zodpovedného obhospodarovania lesov a príprava návrhov nových predpisov a nástrojov, vrátane tvorby strategických dokumentov a pripomienkovania individuálnych plánov starostlivosti o les a chránené územia,
● podpora dôveryhodnej certifikácie lesného hospodárstva,
● ochrana prírody v chránených územiach - zavádzanie pilotných manažmentových opatrení, prírode blízkeho obhospodarovania krajiny a ochranárskeho manažmentu chránených území, vrátane monitoringu, koordinácie a kontroly prác na mieste,
● budovanie partnerstiev a aktívna spolupráca s inými organizáciami, komunitami a ďalšími aktérmi podieľajúcimi sa na ochrane a využívaní lesov,
● podpora komunikácie ochrany prírody a lesov a zvyšovanie povedomia odbornej i širokej verejnosti v týchto témach,
● organizovanie seminárov, konferencií a pracovných stretnutí a reprezentácia WWF Slovensko na podujatiach organizovaných inými organizáciami.

Ponúkame:
● príležitosť prinášať zmenu a prispieť k zlepšeniu ochrany prírody na Slovensku,
● možnosť byť súčasťou najväčšej neziskovej organizácie zameranej na ochranu prírody vo svete,
● priateľské a zároveň profesionálne pracovné prostredie s medzinárodným kontextom, prinášajúce možnosť profesionálneho rastu,
● rôznorodé úlohy a nezávislosť v štýle práce,
● možnosť čiastočne pracovať z domu,
● mzdové podmienky od 1 600 EUR mesačne brutto na trvalý pracovný pomer.

Žiadosti o prácu (životopis v angličtine a motivačný list ) prijímame do: 22.10.2021, po tomto dátume do dvoch týždňov odpovieme kandidátom, ktorí postúpia do užšieho výberu. WWF Slovensko si vyhradzuje právo pozvať na osobný pohovor iba vybraných uchádzačov. Ďalšie informácie o organizácii WWF Slovensko môžete nájsť na http://slovakia.panda.org.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekológia, ochrana prírody, lesníctvo alebo environmentálne vedy

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

Počet rokov praxe

3

Očakávame od vás:
● vysokoškolské vzdelanie druhého alebo tretieho stupňa v oblasti ekológie, ochrany prírody, lesníctva alebo environmentálnych vied,
● odborné znalosti v oblasti ochrany prírody a osobitne lesov, znalosti v oblasti obhospodarovania lesov výhodou,
● prax min. 3 roky v relevantnej oblasti,
● všeobecný prehľad v environmentálnych a sociálnych výzvach vo vzťahu k ochrane prírody,
● systémové myslenie,
● zručnosti v oblasti projektového riadenia: schopnosť plánovania a koordinácie rozmanitých prebiehajúcich aktivít s rôznymi účastníkmi, spoľahlivosť, precíznosť a dochvíľnosť v zadaných úlohách; skúsenosti s prípravou projektov sú výhodou,
● ovládanie slovenského jazyka slovom aj písmom a ovládanie angličtiny aspoň na úrovni B2,
● zručnosti v nadväzovaní vzťahov, schopnosť spolupracovať s partnermi z rôzneho prostredia,
● proaktívny prístup, ochota učiť sa a rozvíjať svoje schopnosti,
● schopnosti tímového hráča - pracovať ako súčasť národného a medzinárodného tímu, ale zároveň samostatnosť v riešení úloh,
● zanietenie a lojalitu voči environmentálnej misii WWF.

Poslaním WWF (Svetový fond na ochranu prírody) je “Zastaviť ničenie prírodného prostredia a budovať budúcnosť, kde ľudia žijú v súlade s prírodou.” WWF Slovensko je občianske združenie zamerané na ochranu prírody, najmä lesov a pralesov, vodných tokov, veľkých šeliem a iných voľne žijúcich zvierat. WWF rieši praktické projekty ochrany prírody, pripomienkuje environmentálnu legislatívu a zameriava sa na zvyšovanie povedomia odbornej i širokej verejnosti. WWF Slovensko pracuje v rámci regionálnej štruktúry WWF Stredná a Východná Európa (WWF CEE) so sídlom vo Viedni a je súčasťou celosvetovej siete WWF. V stredoeurópskom regióne je organizácia WWF aktívna už vyše dvadsať rokov a od roku 2014 má organizácia zriadené pôsobisko na Slovensku, s kanceláriami v Bratislave a v Banskej Bystrici.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov