Pridať inzerát

Linux System Administrator

WebSupport, s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Karadžičova 12, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 700 - 2 200 EUR/mesiac+ 60€ za každý nočný dohľad
  • Termín nástupu: po dohode
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, skrátený úväzok, živnosť

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chcel(a) by si mať pod palcom stovky “terabajtov” dat, niekoľko tisíc výpočtových jadier a sieť, kde tečú dáta aj po 40GBit/s linkách? Poď sa starať o jednu z najväčších infraštruktúr na Slovensku a rozvíjaj s nami (nielen) slovenský online svet!

Práca na pozícii Linux Administrátora prehĺbi tvoje znalosti o OS Linux, architektúre veľkych riešení a správe systémov, kde beží viac ako 160.000 domén. Spoliehajú sa na teba všetci kolegovia v práci a stovky tisíc našich zákazníkov a ich návštevníkov. Očakávame od teba, že sám/sama prídeš postupne s návrhmi ako zlepšiť infraštruktúru a služby pre našich klientov. Radi podporíme a spolu vymyslíme možné zlepšenia.

Konkrétne sa budeš starať o:
- veľký webový cluster, ktorý voláme IT1.3
- viac ako 200 serverov, 400 kusov cpu, 3200 fyzických jadier/6400 logickych jadier, 30+ TB RAM, 400 TB RAW SSD diskovej kapacity
- databázovy cluster
- mailové servery
- balancery
- architektúru pre OpenStack a virtuálne servery
- privátne riešenia na mieru pre našich zákazníkov
- v neposlednej rade, nám už všetky systémy bežia nad súborovým systémom ZFS, vďaka ktorému máme excelentnú kontrolu nad zálohami a disaster-recovery riešeniami.

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJ TÝŽDEŇ V PRÁCI?
- Si zodpovedný/-á za denný dohľad nad bezpečným chodom našich systémov. V prípade potreby ťa náš monitoring upozorní, ty okamžite zasiahneš a tým pomôžeš k bezproblémovú fungovaniu našej infraštruktúry, na ktorú sa spoliehajú naši zákazníci. Následne sám alebo s pomocou ostatných skúsených administrátorov prídeš na príčinu a vyriešiš ju v ideálnom prípade tak, aby sa už neopakovala. Interne všetky incidenty zaznamenávame do JIRA ticketov. Cieľom je mať bezproblémové systémy bez nutnosti akéhokoľvek zásahu.

- 4-6x za mesiac máš nočný dohľad nad systémami. Vtedy tvoja práca začína poobede, cca o 13:00. Od 19:00 si už len na telefóne, na ktorý ti v prípade výpadku alebo iného problému zavolá náš monitoring. Takto vieš, že máš skontrolovať čo sa deje a čo je treba, riešiš. Tento režim bude trvať celú noc až do 8:00. Obdobný dohľadový režim máme aj cez víkendy a sviatky, v 24 hodinovom režime.

- Okrem denného a nočného dohľadu na teba čakajú projektové dni. To sú dni, kedy sa aktívne venuješ činnostiam pre zlepšenie existujúcich riešení - či už našich interných alebo tých privátnych pre našich veľkých zákazníkov. Vzdelávaš sa, učíš kolegov, pozrieš sa do našich datacentier, prípadne sa stretneš s partnermi pri riešení veľkých projektov. Očakávame od teba, že sám prichádzaš s návrhmi ako zlepšiť infraštruktúru a služby pre našich klientov. Radi tvoje nápady podporíme.

- Prevádzkujeme systémy v drvivej väčšine na platforme Ubuntu LTS spravované config manažmentom SaltStack. Naše virtuálne servery bežia na platforme OpenStack. Je super, ak si sa s ňou už stretol/-la, ak nie, tak nevadí! Radi ťa zoznámime so všetkými technickými riešeniami už počas prvých mesiacov. Máme v tíme niekoľko expertov na rôzne oblasti a v rámci vzdelávania ti všetko radi poukazujeme.

Očakávaj od nás:
- Podporu skúseného tímu: kolegov, ktorí ťa radi naučia čokoľvek v čom sa necítiš komfortne a pomôžu ti rozvíjať tvoje najlepšie “ja”

- Dôveru v tvoje schopnosti: priestor pre tvoj názor a diskusie nad riešeniami systémov, návrhy veľkých architektúr a ich samotnú implementáciu

- Príležitosť rásť: možnosť chodiť na prednášky a konferencie po svete, či už ako účastník alebo aj ako prednášajúci, príležitosť študovať jazyky, interné vzdelávanie, workshopy

- Priestor pre seba: samozrejmosťou je flexibilný pracovný čas a možnosť home officu, k tomu 6 dní dovolenky navyše a Multisport karta pre tvojho športového ducha

- Našu cooltúru: hackathony, grilovačky, raňajky, vianočný žúr a aktivity s Tvojím tímom, k tomu kreatívne cool priestory s občerstvením, terasou, masážami či workout systémom

Najprv ti pošleme krátke technické zadanie na vypracovanie. Potom si s tebou zavolá Lucia z HR a pobavíte sa o našich aj tvojich očakávaniach od spolupráce. Na osobnom rozhovore si prejdeme detailnejšie tvoje skúsenosti a ty sa nás popýtaš čo ťa ešte o pozícii zaujíma aby sme zistili, či sa k sebe hodíme.

V prípade akýchkoľvek otázok, ak by bolo niečo nejasné, nás určite kontaktuj: kariera@websupport.sk

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Administrácia UNIX/Linux - Základy

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Očakávame od teba:
- pojmy ako hosting, web server, virtuálny server, storage sú pre teba samozrejmosť
- zvládaš základnú konfiguráciu LAMP, reverzných proxy, MySQL serverov
- vieš, čo je RAID, LVM, aký je rozdiel medzi RAID, zálohou a snapshotom
- dobrý teoretický základ toho ako do hĺbky funguje OS Linux bez ohľadu na distribúcie a spôsob použitia, prípadne sám si rozbehal LFS, Gentoo, ArchLinux alebo *BSD
- nebojíš sa experimentov a problémov, rád/rada sa z nich poučíš a veci zlepšíš
- konfiguroval/-a si už riešenie, kde je cluster alebo aspoň vieš aké sú jeho výhody a nevýhody
- rád/rada používaš git, config management, bash
- vŕtaš sa v tom, ako systémy fungujú a rád/rada sa im pozrieš pod pokrievku

Firma, ktorá to zo študentského internátu dotiahla až na jednotku na trhu. Je povestná svojou uvoľnenou firemnou kultúrou, podporou komunity a zodpovedným spoločenským prístupom. Snom každého talentovaného (ale aj úplne začínajúceho) “itéčkára” je pracovať práve tu.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Karadžičova 12
821 08 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Lucia Kvašňáková
E-mail: poslať životopis