Pridať inzerát

Risk manažér/manažérka - VÚB Generali DSS

Všeobecná úverová banka, a.s., Intesa Sanpaolo

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 400 EUR/mesiacFinálna úroveň základnej mzdy závisí od individuálnych schopností a skúseností vybraného kandidáta.
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, skrátený úväzok

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Aktuálne hľadáme nového kolegu/kolegyňu na pozíciu Risk Manažér/Manažérka do spoloćnosti Vúb Generali DSS.
Ponúkame Vám príležitosť získať cenné skúsenosti s riadením rizík finančných trhov u lídra na trhu v inováciách a kreativite v oblasti dôchodkového sporenia - u nás v Generali DSS.

Náplň práce:
- zodpovednosť za sledovanie 2-miliardového investičného portfólia cenných papierov,
- aktívne využívanie prostredí Excel, Bloomberg, VBA, prípadne R a SAP,
- denné určovanie cien finančných nástrojov,
- sledovanie a analyzovanie ukazovateľov trhového rizika (úroková a kreditná citlivosť portfólia, Value At Risk, stress testy a pod.),
- kontrola zákonných a vnútorných limitov,
- príprava podkladov pre zasadnutia Predstavenstva, Investičnej komisie, dozornej rady + prezentácia,
- príprava rôznych správ a reportov,
- výpočet výkonnosti,
- vývoj a zavádzanie nových nástrojov a metodológie vyplývajúcich z vývoja trhu a požiadaviek regulátora,
- ad hoc prepočty a analýzy,
- úzka spolupráca s inými oddeleniami (hlavne portfólio manažment, back office, oddelenie IT) a spolupráca na rôznych úlohách.

Táto pozícia je vhodná aj pre šikovného absolventa/absolventku, prípadne študenta/študentku posledného ročníka VŠ.

V prípade potreby je možné dohodnúť sa na polovičnom úväzku zo začiatku pracovného pomeru.

- Odmeňovací systém
- 5 dní voľna nad rámec dovolenky
- Možnosť práce z domu (home office)
- Príspevok na zdravotnú starostlivosť
- Príspevok zamestnávateľa do III. piliera
- Príspevok na stravovanie plne hradený zamestnávateľom
- Multisport karta
- Zvýhodnené produkty VÚB banky a Generali poisťovne

Všetko ostatné o práci vo VÚB dostanete na osobnom stretnutí. Stačí kliknúť na „Poslať spoločnosti životopis"

Tešíme sa na Vás !

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Bankovníctvo, peňažníctvo

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- analytické myslenie, zručnosť pri riešení problémov,
- ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v oblasti matematiky alebo financií / študent/ka posledného ročníka VŠ,
- základy z finančnej matematiky a štatistiky,
- skúsenosti s MS Office (MS Excel - na pokročilej úrovni),
- základy VBA,
- znalosť anglického jazyka na pokročilej úrovni,
- zodpovednosť,
- schopnosť samostatne pracovať na úlohách a zároveň mať aj zmysel pre tímovú prácu

VÚB banka je súčasťou medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má sídlo v Miláne, a je hlavným akcionárom s podielom 96,49% na základnom imaní. Zámerom skupiny Intesa Sanpaolo na Slovensku je ďalší rozvoj VÚB banky ako univerzálneho peňažného ústavu. Zásadným cieľom je vybudovanie dlhodobých, vzájomne výhodných a komplexných vzťahov s klientmi. Strategickým cieľom banky do budúcna je udržanie si vedúcej pozície na domácom trhu a reprezentovanie záujmov celej medzinárodnej skupiny na Slovensku. Zaujímame sa o šikovných a schopných ľudí, ktorí svoj rast spoja práve s nami, ktorí chcú byť prínosom pre našu meniacu sa spoločnosť, dôverujú svojim znalostiam a skúsenostiam, lákajú ich výzvy a nové možnosti.