Pridať inzerát

Strategický IT nákupca - Košice

Všeobecná úverová banka, a.s., Intesa Sanpaolo

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Košice
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Od 1 800 EUR/mesiacFinálna úroveň základnej mzdy závisí od individuálnych schopností a skúseností vybraného kandidáta a bude predmetom dohody oboch strán.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho dynamického tímu hľadáme skúseného Strategického nákupcu pre IT komodity (HW, SW, professional services atd.) ktorý dokáže samostatne riadiť obstarávacie projekty a má chuť sa rozvíjať a posunúť sa ďalej

Hlavné pracovné úlohy a zodpovednosti nášho Strategického nákupcu:

- Realizuje obstarávacie aktivity (tendre, výbery, vyjednávania a pod.) a zodpovedá za transparentný, férový a efektívny výber dodávateľa pre VUB a skupinu ISP využívajúc elektronické obstarávacie nástroje.
- Aktívne riadi proces tvorby a uzatvárania zmluvných vzťahov a optimalizuje portfólio zmlúv.
- Dodržiava nákupne procesy a pravidlá a upozorňuje na možné obchádzanie alebo nedodržiavanie firemných a skupinových pravidiel, procesov a politík (compliance).
- V úzkej spolupráci s business vlastníkmi a participuje na výtvarní, optimalizácii a implementácii obstarávacích a objednávacích stratégií v rozsahu pridelených komodít nákupu s ohľadom na maximalizáciu potrieb interných klientov s dôrazom na efektivitu nákladov.
- Riadi resp. spolupracuje s tímami expertov z rôznych organizačných jednotiek firmy nominovaných na dané nákupné projekty.
- V rozsahu pridelených komodít zodpovedá za zabezpečovanie transparentnosti nákladov a požiadaviek, vytvárania optimálneho plánu požiadaviek (demand plan) a plánu ich obstarávania (sourcing plan) – v spolupráci so žiadateľmi.
- Aktívne sa podieľa na identifikácii možných spôsobov redukcie nákladov a na ich optimalizácii prostredníctvom riadenia objemu/rozsahu požiadaviek a ich špecifikácií (demand shaping).
- Vyhľadáva a analyzuje možnosti na spájanie požiadaviek do väčších nákupných projektov a zodpovedá za zosúladenie so stratégiou a požiadavkami materskej spoločnosti a iných členov ISP skupiny, kedykoľvek je to vhodné.
- Zodpovedá za realizáciu kontinuálnej analýzy trhov zameranej na dostupnosť alternatívnych zdrojov dodavok, vývoj trhu, nove inovatívne riešenia a predikciu cien.
- Buduje a rozvíja vzťahy s dodávateľmi, podieľa sa na hodnotení a riadení ich výkonu, vyhodnocovaní a zmierňovaní dodávateľských rizík, aktívne zapája dodávateľov do procesu zefektívňovania nákupných požiadaviek, štruktúrované získava spätnú väzbu od žiadateľov aj dodávateľov.
- Realizuje štandardné i špecifické úlohy súvisiace s obstarávaním (napr. outsourcingom a pod.).
- Vytvára rôzne reporty a prehľady o realizovaných i rozpracovaných nákupných aktivitách.

- Ročná pohyblivá zložka mzdy
- 4 dni voľna nad rámec dovolenky
- Zvýhodnené bankové produkty (vedenie účtu zadarmo, 100% zľava z poplatku za úver, zvýhodnené úrokové sadzby, špeciálne podmienky pre financovanie vozidiel, zvýhodnené podmienky pri investovaní, zvýhodnené sadzby poistných služieb)
- Platené voľno pred svadbou, pri odprevadení prváčika do školy a pod.
- Stravné vo výške 4,20 € na deň plne hradené zamestnávateľom
- Príspevok na čokoľvek 155 € raz ročne
- Príspevok na III. pilier až do výšky 100 € mesačne
- Finančná podpora 100 € mesačne počas dlhodobej PN
- Široké možnosti vzdelávania prostredníctvom VÚB Akadémie
- Program medzinárodnej zdravotnej starostlivosti
- Program na podporu duševného zdravia
- Multisport karta

- Hľadáte, ale nenašli ste medzi našimi benefitmi Home office?
U nás, vo VÚB banke, Home office nevnímame ako benefit, ale ako bežný spôsob práce. Pracujeme SMART a preto bude na dohode medzi Vami a Vašim manažérom, koľko dní budete pracovať z domu a koľko na pracovisku. Je na Vašej dohode, či to bude 1 deň alebo až 80% pracovných dní v mesiaci. Pracujte smart!

Všetko ostatné o práci vo VÚB dostanete na stretnutí (osobnom či online). Stačí kliknúť na „Poslať spoločnosti životopis"

Tešíme sa na Vás !

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Bankovníctvo, peňažníctvo

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

3

Nový kolega/kolegyňa by mal mať/spĺňať:
- minimálne 3 roky praxe s obstarávaním IT komodít,
- osobnosť s prirodzene vysokými morálnymi hodnotami, integritou a transparentnosťou,
- povahu a schopnosti typické pre zodpovedného projektového manažéra,
- autonómnosť: proaktivita, organizačné schopnosti, cit pre time-management a odolnosť voči stresu,
- schopnosť analyzovať dáta, vybudovať business-case a navrhnúť riešenia,
- strategické myslenie a proaktívny prístup,
- komunikačné zručnosti: schopnosť získať buy-in a budovať team,
- tímový hráč.

VÚB banka je súčasťou medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má sídlo v Miláne, a je hlavným akcionárom s podielom 96,49% na základnom imaní. Zámerom skupiny Intesa Sanpaolo na Slovensku je ďalší rozvoj VÚB banky ako univerzálneho peňažného ústavu. Zásadným cieľom je vybudovanie dlhodobých, vzájomne výhodných a komplexných vzťahov s klientmi. Strategickým cieľom banky do budúcna je udržanie si vedúcej pozície na domácom trhu a reprezentovanie záujmov celej medzinárodnej skupiny na Slovensku. Zaujímame sa o šikovných a schopných ľudí, ktorí svoj rast spoja práve s nami, ktorí chcú byť prínosom pre našu meniacu sa spoločnosť, dôverujú svojim znalostiam a skúsenostiam, lákajú ich výzvy a nové možnosti.

Kontakt

Kontaktná osoba: Michaela Virličová
E-mail: poslať životopis