Pridať inzerát

Asistent advokáta/paralegal - pozícia pre študentov práva

VGD SLOVAKIA s. r. o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Moskovská, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Od 4,5 EUR/hod.Výška mzdy bude dohodnutá na osobnom stretnutí - výberovom konaní.
  • Termín nástupu: ASAP
  • Druh pracovného pomeru: na dohodu (brigády)

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Naši kolegovia majú vďaka intenzívnemu vzdelávaniu možnosť kariérne rásť z brigádnických na juniorské, seniorské až partnerské pozície.
Náplň práce:
- podpora správcu konkurznej podstaty
- príprava podkladov, rešerš judikatúry a súvisiacich právnych predpisov pre právne stanoviská či žaloby
- príprava spisov na súdne pojednávanie
- spolupráca s právnikmi na ad-hoc projektoch pre klientov
- elektronické podania žalobných návrhov do obchodného registra, ohlášok na živnostenský úrad, návrhov na exekúciu
- asistencia pri/príprava odb. článkov na aktuálne témy v oblasti práva
- štúdium odbornej literatúry a noviel zákonov s následnou prezentáciou kľúčových informácií pre tím

My vám ponúkame:
• možnosť kariérneho rastu, ktorý máte vo svojich rukách,
• partnerský prístup a otvorenú komunikáciu,
• adaptačný program a zaškolenie po nástupe prispôsobený pre juniorské pozície,
• priestor pre zdieľanie a podporu v rámci komunity juniorov,
• flexibilnú pracovnú dobu - možnosť prispôsobiť si pracovný čas individuálne,
• systém interného a externého vzdelávania prostredníctvom odborných seminárov a školení,
• jazykové vzdelávanie,
• podporu členstva v profesijných organizáciách,
• podporu športových aktivít a zdravia - MultiSport karta, masáže na pracovisku,
• celofiremné podujatia a teambuildingy oddelení,
• zvýhodnené produkty spoločnosti VGD Slovakia.

Tešíme sa na Váš záujem. Dovoľujeme si Vás informovať, že kontaktovať budeme uchádzačov, ktorí spĺňajú uvedené požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Znalosť daňových predpisov - Úplný začiatočník
Microsoft Office - Základy
Microsoft Teams - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- Orientácia na výsledky = schopnosť a záujem pracovať na cieľoch a dosahovať výsledky
- Orientácia na zákazníka = schopnosť prejaviť záujem o potreby zákazníka
- Tímový hráč = schopnosť spolupracovať v tíme na dosahovaní tímových výsledkov aj v náročných situáciách
- Chuť učiť sa a zlepšovať sa = schopnosť pracovať na svojom rozvoji, pozitívne prijímať zmeny a reagovať na ne
- iniciatívny,
zodpovedný,
- flexibilný
- schopný doťahovať úlohy do konca
- logické myslenie

Sme lokálna firma s medzinárodným kontextom. Pod značkou VGD Slovakia pôsobíme 20 rokov, ale naša história siaha ďalej. Sme súčasťou poprednej globálnej siete Nexia International.
Na Slovensku patríme medzi najväčšie poradenské spoločnosti, dlhodobo sa držíme v TOP 10. Klientom poskytujeme služby účtovného a daňového poradenstva, audítorské služby, ale aj transakčné poradenstvo, poradenstvo v oblasti digitalizácie a dotácií a grantov. Viac o našich službách sa dozviete tu: https://sk.vgd.eu/sk/services.
Pracuje u nás viac ako 150 odborníkov v rôznych oblastiach v dvoch kanceláriach - v Bratislave a v Piešťanoch. Dôraz kladieme na pracovné prostredie, priateľskú atmosféru a otvorenú komunikáciu. Spolupráca je hlavným motívom práce u nás. Naše motto je Let´s talk.
Viac o kariére vo VGD sa dozviete tu: https://sk.vgd.eu/sk/kariera
We Are VGD. Let´s talk.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov