Pridať inzerát

Špecialista v oblasti medzinárodnej spolupráce

Úrad verejného zdravotníctva SR

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 913 - 1 500 EUR/mesiac- základná zložka mzdy: šiesta platová trieda v zmysle zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov, mzda sa upravuje podľa rokov započítanej praxe v štátnej službe. Štátnemu zamestnancovi je možné priznať osobný príplatok za kvalitné plnenie služobných úloh.
  • Termín nástupu: jún 2022

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Špecializovaná činnosť v odbore medzinárodných vzťahov.

• Odborná činnosť, ktorá je dočasne potrebná na plnenie úloh štátnej služby. Samostatné vykonávanie špecializovanej, ucelenej odbornej činnosti vyplývajúcej z činnosti odboru medzinárodných vzťahov, organizačné a administratívne činnosti odboru.

• Špecializovaná činnosť v odbore medzinárodných vzťahov spočívajúca najmä v analytickej a syntetickej činnosti, vo vyhodnocovaní výsledkov a v príprave podkladov na rozhodovanie v pôsobnosti Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Ostatné činnosti, ktoré súvisia so zaradením zamestnanca:
• Koordinácia odborných útvarov ÚVZ SR pri príprave stanovísk v kontexte medzinárodnej spolupráce služobného úradu. Zastrešovanie vybraných projektov v oblasti medzinárodnej spolupráce služobného úradu. Odborné samostatné činnosti v sekcii medzinárodných vzťahov a komunikácie.
• Riadenie aktivít projektov a celkovej administrácie a implementácie projektov; komplexná koordinácia činností spojených s aktivitami odboru medzinárodných vzťahov; komunikácia s riadiacimi, administratívnymi a odbornými pracovníkmi služobného úradu.
• Spracúvanie osobných údajov podľa platnej legislatívy v súlade s poverením na spracovateľské činnosti s osobnými údajmi, podpísaným hlavným hygienikom Slovenskej republiky.
• Plní ďalšie úlohy podľa pokynov vedúceho odboru.

Znalosť zákonov č. 355/2007 Z.z. o ochrane podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov, č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, č. 502/2001 Z. z. o finančnej kontrole a vnútornom audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, znalosť práva Európskej únie, všeobecný prehľad o dianí v rámci Európskej únie a v agentúrach zastrešujúcich oblasť zdravia (ECDC, EMA, EFSA a i.) je vhodná.

5 dní dovolenky naviac

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

prax v oblasti projektového riadenia min. 2 roky vhodná

• počítačové znalosti – MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, Internet
• svedomitosť a spoľahlivosť
• schopnosť pracovať pod tlakom
• adaptabilita a flexibilita
• komunikačné zručnosti

ÚVZ SR je rozpočtová organizácia štátu s pôsobnosťou pre územie SR. Činnosť ÚVZ SR vymedzuje zákon č. 355/2007 Z.z. o ochrane podpore a rozvoji verejného zdravia