Pridať inzerát

Asistent/asistentka štatutárneho orgánu úradu

Úrad priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Švermova 43, Banská Bystrica
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 713,5 EUR/mesiacVýška základnej zložky platu predstavuje platovú tarifu 713,50 EUR v 3. platovej triede podľa zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov; priznanie osobného príplatku spravidla po jednom mesiaci.
  • Termín nástupu: jún 2022

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Obsadzované štátnozamestnanecké miesto v dočasnej štátnej službe zahŕňa najmä:
• zabezpečovanie externej písomnej a telefonickej komunikácie štatutárneho orgánu úradu,
• organizovanie agendy štatutárneho orgánu úradu,
• zabezpečovanie internej komunikácie a komunikácie s inými štátnymi orgánmi,
• vypracovávanie zápisov z porád a stretnutí pracovných skupín,
• plnenie operatívnych úloh týkajúcich sa kancelárie predsedu,
• zabezpečenie činnosti príručnej knižnice a informačných zdrojov pre potreby študovne,
• koordinovanie vydávania vnútorných riadiacich aktov,
• vykonávanie činností súvisiacich s vnútornou kontrolou v úrade v zmysle zákona
č. 10/1996 Z. z. o kontrole v štátnej správe.

Ponúkame:
• zmysluplnú prácu v ústrednom orgáne štátnej správy s moderným a dynamických vedením,
• stabilitu,
• príjemné pracovné prostredie,
• priestor na sebarealizáciu,
• možnosť odborného rastu,
• podporu jazykového vzdelávania.

Zamestnanecké výhody:
• pružný pracovný čas,
• možnosť práce z domu,
• 5 dní dovolenky naviac, dva dni plateného a jeden deň študijného voľna,
• motivačné finančné ohodnotenie,
• mimoriadne odmeny,
• stravovacie benefity,
• príspevok na doplnkové dôchodkové poistenie,
• ďalšie benefity v zmysle kolektívnej zmluvy.

Po zaslaní životopisu, motivačného listu a dokladu o vzdelaní budeme kontaktovať iba vybraných uchádzačov, ktorí vyhovujú požiadavkám na danú pozíciu. Požadované dokumenty prosíme zaslať emailom na [email protected] v termíne do 6. 6. 2022 do 10.00h.

Požiadavky na zamestnanca

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
IBM Lotus Notes - Pokročilý

• samostatnosť
• svedomitosť a spoľahlivosť
• adaptabilita a flexibilita
• vítané sú dobré komunikačné zručnosti a schopnosť zvládať vysoké pracovné nasadenie

Úrad priemyselného vlastníctva SR je ústredný orgán štátnej správy pre oblasť priemyselného vlastníctva.
Vykonáva štátnu správu v oblasti ochrany vynálezov, úžitkových vzorov, topografií polovodičových výrobkov, dizajnov, ochranných známok, označení pôvodu výrobkov a zemepisných označení.
Vedie ústredný fond patentovej a známkovej dokumentácie, sprístupňuje ho verejnosti a pôsobí ako špecializované stredisko patentových informácií v Slovenskej republike (iné strediská zriadené úradom).
Je gestorom medzinárodných zmlúv na ochranu priemyselného vlastníctva, ktorými je Slovenská republika viazaná.
Podporuje rozvoj technickej tvorivosti a ochranu jej výsledkov, vzdelávanie a popularizáciu v oblasti duševného vlastníctva.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov