Inštitút verejného obstarávania hľadá nového kolegu! Metodik

Úrad pre verejné obstarávanie

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Ružová dolina, Ružinov
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 178,5 - 2 357 EUR/mesiac• možnosť priznania osobného príplatku až do výšky 100% platovej tarify (základná mzda). Výsledná mzda bude predmetom osobného rozhovoru a bude sa odvíjať od skúseností a odborných znalostí uchádzača.
  • Termín nástupu: júl / august 2022

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Úrad pre verejné obstarávanie je moderná a progresívna inštitúcia, ktorá na viacerých frontoch ochraňuje verejný záujem pri nákupoch štátu, samosprávy alebo prijímateľov dotácií z verejných rozpočtov. Ak sa chceš na tom podieľať aj Ty a chceš byť súčasťou dynamického kolektívu, máme pre Teba lákavú pracovnú ponuku.

Inštitút verejného obstarávania je organizačný útvar úradu, ktorý plní širokú škálu zaujímavých úloh zahŕňajúcich metodické, vzdelávacie, ako aj analytické činnosti. Momentálne by sme radi náš kolektív doplnili o nového kolegu – metodika. Ak sa pýtaš, čo by to všetko zahŕňalo, zjavne sme na dobrej ceste, lebo pokračuješ v čítaní tohto inzerátu. Pokúsime sa to teda ďalej vysvetliť, a to tak, aby to neznelo len ako suchá úradnícka agenda.

Tvojou hlavnou činnosťou by bola tvorba metodických usmernení, ktorých cieľom je pomôcť účastníkom procesu verejného obstarávaní pri správnej aplikácií pravidiel verejného obstarávania. To, že sa pritom stretneš s množstvom zaujímavých problémov, ktoré sa v praxi riešia Ti môžeme garantovať. Zistíš alebo potvrdíš si, že verejné obstarávanie nie je len o jednom zákone, nie je len o práve ale je aj o správnych nákupných stratégiách, nespočetnom množstve komodít a taktiež, že verejné obstarávanie je aj dobrým nástrojom pre podporu inovácií, či rôznych sociálnych a zelených politík. Možno si pritom uvedomíš aj to, že verejné obstarávania je často neprávom označované len za akúsi administratívnu záťaž, ktorá núti nakupovať nekvalitné veci za najnižšiu cenu.

Okrem tvorby metodických usmernení Ti dávame aj príležitosť stať sa súčasťou projektového tímu zameraného na sociálne verejné obstarávanie, budeš sa môcť aktívne podieľať na realizácií rôznych vzdelávacích aktivít, činnosti rôznych pracovných skupín, tvorbe budúcej legislatívy a ak Ťa baví aj používanie cudzích jazykov, aj túto Tvoju schopnosť vieme ďalej podporovať a rozvíjať.

Ponúkame teda množstvo príležitostí a výziev pre Tvoj profesijný a odborný rast a bude na Tebe, ako sa ich rozhodneš využiť. Nemusíš byť vyslovene právnik, či ekonóm, stačí, že máš vysokú školu, si racionálne uvažujúci človek s ochotou pracovať pre štát, ktorý sa rád učí nové veci, disponuje určitou dávkou kreativity a nie je mu cudzí proklientský prístup. Prax a znalosť cudzích jazykov sú výhodou, no nie nevyhnutnosťou.

Informácie o výberovom konaní

Ak by sme to mali zhrnúť čo, Ti teda ponúkame?
• prácu v modernej štátnej inštitúcii
• zaujímavú pracovnú náplň s možnosťou kariérneho rastu
• priateľský, nápomocný kolektív
• motivačné finančné ohodnotenie s perspektívou až do 100% osobného príplatku
• možnosť zúčastňovať sa zaujímavých vzdelávacích aktivít a školení
• flexibilný pracovný čas
• príspevok do III. dôchodkového piliera
• možnosť zapojiť sa do systému Multisport
• týždeň dovolenky naviac oproti Zákonníku práce
• príspevok na stravovanie aj počas čerpania dovolenky
• ďalšie benefity vyplývajúce z práce v štátnej správe a z kolektívnej zmluvy

Ďakujeme, že si to dočítal, lebo možno hľadáme práve Teba!
Neváhaj sa teda prihlásiť a poslať nám svoje CV.“

Informácie o výberovom konaní
Do výberového konania je možné sa prihlásiť:

1.) listinne do 27. 5. 2022 na adresu služobného úradu (Úrad pre verejné obstarávanie, Ružová dolina 10, 821 09 Bratislava). Obálku je potrebné označiť identifikátorom výberového konania : VK/2022/1873 alebo

2.) prostredníctvom modulu ,,Výberové konania“ na Ústrednom portáli verejnej správy v odkaze:

Obsadzovanú pozíciu nájdete zverejnenú aj v nasledujúcom odkaze:

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Schopnosti a osobnostné vlastnosti vyžadované v zmysle opisu obsadzovaného štátnozamestnaneckého miesta:
komunikačné zručnosti; motivácia; analytické, koncepčné a strategické myslenie.

Znalosť nasledovných zákonov:
- zákon č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. Ústava Slovenskej republiky v znení neskorších ústavných zákonov.

Úrad v oblasti verejného obstarávania zastupuje Slovenskú republiku navonok, pracuje v odborných pracovných komisiách Európskej únie a aktívne spolupracuje so zahraničnými partnerskými inštitúciami. Je odborným garantom v oblasti verejného obstarávania, pričom dohliada na splnenie princípov transparentnosti, rovnakého zaobchádzania a nediskriminácie uchádzačov a záujemcov, ako i princípov hospodárnosti a efektívnosti pri vynakladaní finančných prostriedkov. Jeho úlohou je zabezpečiť podmienky na správnu implementáciu zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov.