Riaditeľ Akademickej knižnice Univerzity Komenského v Bratislave

Univerzita Komenského v Bratislave Rektorát

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Šafárikovo námestie, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 972 - 1 167 EUR/mesiacK základnej mzde bude priznaný osobný príplatok vo výške základnej mzdy v súlade s Platovým poriadkom Univerzity Komenského. K platu prináleží aj príplatok za riadenie.
  • Termín nástupu: 01.11.2021

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Vykonávanie komplexného prieskumu, analýz, hodnotenia a interpretácie odborných informácií z knižničných fondov a informačných fondov pre potreby vedy, výskumu, výroby alebo vedecko-pedagogickej činnosti.
- Modifikácia medzinárodných noriem a aplikácia štátnych noriem na podmienky odbornej knižnično – informačnej činnosti na úrovni vedeckých a akademických knižníc
- Systémová a metodická činnosť pri vývoji a správe knižnično – informačných systémov implementovaných na UK, konfigurácia, parametrizácia a testovanie.
- Konzultačná a metodická činnosť – školenia a konzultácie pre používateľov, príprava metodických materiálov.
- Poskytovanie služieb – generovanie rôznych prehľadov a tlačových výstupov.

Pracovný úväzok 37,5 hod. týždenne.
- Benefity podľa platnej kolektívnej zmluvy
- Práca v centre mesta - Žiškova ulica, možnosť práce z domu
- Možnosť využitia rekreácie aj vo vlastnom zariadení na Richňave, 4km od Banskej Štiavnice v lete kúpanie , pešia turistika a cykloturistika, v zime lyžovanie v stredisku Salamander , využitie rekreácie v Modre Harmónii a v Modre Piesok.
- Základná výmera dovolenky 5 týždňov, dovolenka vo výmere 6 týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši najmenej 33 rokov veku

Životopis zasielajte na adresu jana.gucikova@uniba.sk. Pripojte súhlas so spracovaním osobných údajov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

- Riadiace, organizačné , komunikačné a rozhodovacie schopnosti.
- Schopnosť viesť, organizovať, motivovať a zúčastňovať sa tímovej práce.
- Stanovovať priority, ciele, zlepšovať výkon vo vlastnej oblasti zodpovednosti.
- Byť nositeľom a aktívnym spolutvorcom zmien a byť schopným riešiť problémy spoluprácou v rámci hraníc vlastnej zodpovednosti.
- Proaktívny prístup k identifikácii rizík.
- Strategické myslenie, schopnosť prinášať inovácie.
- Prezentačné zručnosti na vysokej úrovni.

Univerzita Komenského v Bratislave je najväčšia a najstaršia slovenská univerzita. Má 13 fakúlt.Rozvíja tvorivú, vedeckú, vzdelávaciu, umeleckú a kultúrnu činnosť. Významne sa podieľa na rozvoji vedy, vzdelanosti a kultúry na Slovensku.

Adresa spoločnosti

Šafárikovo námestie 6, P.O.BOX 440
814 99 Bratislava 1