Vedúci oddelenia Rektorátu Univerzity Komenského "Centrum ďalšieho vzdelávania"

Univerzita Komenského v Bratislave Rektorát

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Šafárikovo nám., Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 008 - 1 373 EUR/mesiacOsobný príplatok bude priznaný v súlade s Platovým poriadkom Univerzity Komenského. K platu prináleží príplatok za riadenie. Plat sa priznáva v súlade s ustanoveniami zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov.
  • Termín nástupu: 01.07.2021

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ďalšie vzdelávanie a jeho aktivity sú určené rôznym cieľovým skupinám a orientuje sa najmä na:
- dopĺňanie, prehlbovanie a inováciu odborných poznatkov a zručností rozširujúcich odborný profil, doplňujúcich kvalifikáciu, prípadne zabezpečujúcich rekvalifikáciu účastníkov vzdelávania,
- záujmové vzdelávanie (napr. univerzita tretieho veku),
- metodicko - záujmové a záujmovo -vzdelávacie podujatia pre krajanov,
- vyučovanie cudzích jazykov,
- vyučovanie slovenského jazyka pre cudzincov

Popis činnosti
Vedúci oddelenia zabezpečuje spoluprácu a prípravu zmluvných vzťahov pri realizácii vzdelávacích, expertných a iných činností, zodpovedá za prípravu stratégie činnosti Centra ďalšieho vzdelávania a jej rozpracovanie do cieľov, zodpovedá za plynulý chod Centra ďalšieho vzdelávania. Riadi zamestnancov Centra ďalšieho vzdelávania, ktoré pripravuje a realizuje dlhodobé, krátkodobé vzdelávacie programy, programy pre akreditáciu, vykonáva publikačnú a administratívnu činnosť, riadi zamestnancov Útvaru jazykovej a odbornej prípravy, ktorý zabezpečuje výučbu slovenčiny ako cudzieho jazyka a profilových odborných predmetov pre zahraničných študentov, ktorí sa pripravujú na riadne vysokoškolské štúdium na Slovensku, výučbu slovenského jazyka ako cudzieho jazyka pre zahraničných záujemcov vo forme dlhodobých a krátkodobých vzdelávacích programov, krátkodobé vzdelávacie programy pre krajanov - Slovákov žijúcich v zahraničí, certifikované skúšky Testovanie jazykových kompetencií podľa Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazyky, riadi zamestnancov Univerzity tretieho veku, ktorí zabezpečujú záujmové 6 až 8 semestrálne vzdelávanie a krátkodobé kurzy a semináre pre starších študentov a riadi zamestnancov Referátu odborného vzdelávania, ktorí zabezpečujú akreditované a neakreditované vzdelávanie pre pedagogických a odborných zamestnancov a širokú verejnosť, riadi zamestnancov marketingu a projektov.

Pracovný úväzok 37,5 hod. týždenne, pružný pracovný čas
Dobre dostupná lokalita, práca v centre mesta
Benefity podľa platnej kolektívnej zmluvy, možnosť využitia rekreácie aj vo vlastnom zariadení na Richňave, 4km od Banskej Štiavnice – v lete kúpanie , pešia turistika a cykloturistika, v zime lyžovanie v stredisku Salamander , využitie pobytu v chate Modra Piesok
Základná výmera dovolenky 5 týždňov, dovolenka vo výmere 6 týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši najmenej 33 rokov veku

Životopis zasielajte na adresu jana.gucikova@uniba.sk. Pripojte súhlas so spracovaním osobných údajov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý

Prax v oblasti riadenia vzdelávacích služieb ďalšieho vzdelávania
Skúsenosti s prípravou, realizáciou a riadením projektov v oblasti ďalšieho vzdelávania
Skúsenosti so zavádzaním a tvorbou tréningových programov a stratégií vzdelávania dospelých
Prezentačné a komunikačné zručnosti na vysokej úrovni
Dobrá znalosť ekonomiky verejnoprávnych inštitúcií
Znalosť základných legislatívnych noriem týkajúcich sa oblasti VŠ
Skúsenosti s pôsobením v medzinárodných pracovných skupinách v rámci celoživotného vzdelávania
Skúsenosti z oblasti poradenstva

Vodičský preukaz podmienkou

Riadiace, organizačné a rozhodovacie schopnosti
Časová flexibilita, dôslednosť, samostatnosť

Univerzita Komenského v Bratislave je najväčšia a najstaršia slovenská univerzita. Má 13 fakúlt.Rozvíja tvorivú, vedeckú, vzdelávaciu, umeleckú a kultúrnu činnosť. Významne sa podieľa na rozvoji vedy, vzdelanosti a kultúry na Slovensku.

Adresa spoločnosti

Šafárikovo námestie 6, P.O.BOX 440
814 99 Bratislava 1