Pridať inzerát

Tax Specialist

UNIQA poisťovňa, a.s.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 2 700 EUR/mesiac
  • Termín nástupu: na základe dohody

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Baví vás poisťovníctvo a hľadanie cesty k istote a stabilite? Chcete túto záľubu uplatniť v praxi a podieľať sa na riešení daňových otázok pre Slovenskú a Českú republiku v medzinárodnej poisťovni, ktorá patrí medzi najúspešnejšie značky na trhu?
Ste človek so zmyslom pre zodpovednosť, presnosť, detail a sústredenie?
Máte schopnosť a chuť rýchlo sa učiť od našich špičkových odborníkov a samostatne aplikovať nové vedomosti?

Do tímu finančného účtovníctva a daní hľadáme posilu, ktorá sa zameria na identifikáciu daňových rizík a implementáciu optimálnych riešení daňových problémov.

Konkrétne budete zodpovední za:
• DPPO (daň z príjmu právnických osôb), DPH, WHT (daň z príjmu z cenných papierov) a ďalšie dane pre viaceré české a slovenské identity v rámci jedného koncernu s dôrazom na SK legislatívu
• spoluprácu pri príprave a aktualizácii dokumentácie o transferovom oceňovaní
• koordináciu daňových činností v celej spoločnosti pod vedením skúseného daňového odborníka
• komunikáciu s internými klientmi (účtovné, produktové a nákupné oddelenia)
• výpočty a odhady daní
• spoluprácu na zaujímavých interných projektoch
• kvalitné a včasné plnenie pridelených úloh
• proaktívny prístup k riešeniu daňových otázok a problémov.
• systematické dodržiavanie a uplatňovanie platných pokynov a požiadaviek na bezpečnosť informácií a ochranu údajov pri pravidelných a ad hoc činnostiach.

Zaujala vás naša ponuka?

• zaujímavá práca v silnej a stabilnej spoločnosti UNIQA Group
• príjemné pracovné prostredie a priateľský tím
• férový a transparentný prístup
• nadštandardná ponuka firemných benefitov (skrátený pracovný týždeň na 37,5 hodiny, 5 týždňov dovolenky, 3 dni osobného voľna ročne, pružný pracovný čas, home office, stravná karta, systém Cafeteria, firemné akcie, pitný režim na pracovisku, príspevok na penzijné pripoistenie, zľava na firemné produkty a ďalšie)
• možnosť zúčastniť sa na školení a ďalšom vzdelávaní

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomika, finance

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Základy

Vodičský preukaz

B

• znalosť daňového prostredia na Slovensku
• znalosť daňového prostredia v Česku je výhodou
• skúsenosti z "veľkej štvorky" výhodou
• znalosť finančných inštitúcií je výhodou, nie však podmienkou.
• veľmi dobré analytické a komunikačné schopnosti

Očakáva sa:
• zodpovednosť, presnosť, zmysel pre detail, sústredenosť
• analytické uvažovanie a prepojovanie informácií
• schopnosť rýchlo sa učiť a aplikovať nové poznatky
• samostatnosť pri plnení pracovných úloh, ale aj schopnosť spolupracovať v rámci tímu zaistenia a s ostatnými oddeleniami poisťovne
• nezávislosť, spoľahlivosť a proaktívny prístup
• schopnosť rýchlo sa prispôsobiť

UNIQA poisťovňa, a.s. je dcérskou spoločnosťou rakúskej poisťovne UNIQA a.s.,ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991 ako univerzálna poisťovňa poskytujúca životné a neživotné poistenie. Sme dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť s cieľom poskytnúť najlepšiu kvalitu produktov a služieb prostredníctvom profesionálneho, motivovaného a stabilizovaného personálu.

Adresa spoločnosti

Krasovského 15
851 01 Bratislava