Pridať inzerát

Senior daňový konzultant (m/ž)

Trescon Executive Search, s. r. o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 2 000 EUR/mesiacFinálna výška mzdy bude s kandidátom individuálne dohodnutá podľa seniority a skúseností

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Zodpovednosť za daňovú agendu u zverených klientov
• Kalkulácia dane z príjmov právnickej osoby a fyzickej osoby
• Príprava a kontrola daňových priznaní (daň z príjmov, DPH, daň z motorových vozidiel, daň znehnuteľností)
• Príprava odborných stanovísk podľa zadaní klientov (aj v cudzom jazyku)
• Registrácia klientov na daňovom úrade
• Komunikácia s klientmi (prevažne v cudzom jazyku), rozvoj klientskych vzťahov
• Komunikácia s daňovými úradmi, prípadne inými štátnymi inštitúciami
• Asistencia klientom pri daňových kontrolách
• Sledovanie legislatívnych zmien v oblasti daní a účtovníctva
• Spolupráca pri príprave newslettrov pre klientov
• Spolupráca pri príprave interných školení
• Spolupráca s účtovným a mzdovým oddelením, poskytovanie internej podpory v oblasti daní aúčtovníctva
• Účasť na projektoch due diligence

• Zázemie stabilnej medzinárodnej spoločnosti
• Možnosť sebarealizácie a profesionálneho rastu
• Zaujímavá, rôznorodá a samostatná práca
• Možnosť komunikovať v cudzom jazyku
• Priateľský, mladý a dynamický kolektív
• Organizované vianočné večierky, teambuildingy
• Podpora vzdelávania a jazykového vzdelávania (jazykové kurzy priamo v priestoroch spoločnosti, vpracovnom čase)
• Možnosť parkovania

V prípade, že Vás pozícia zaujala, pošlite nám svoj životopis v slovenskom jazyku.

Ďakujeme vopred všetkým uchádzačom za záujem. Kontaktovať budeme iba tých, ktorí najlepšie spĺňajú dané požiadavky.

S Vašimi údajmi budeme zaobchádzať dôverne a podľa platnej legislatívy.

Zaslaním Vášho životopisu zároveň dávate súhlas našej spoločnosti na spracovanie Vašich osobných údajov pre účely sprostredkovania práce v súlade so zákonom č. 122/2013 Z.z o ochrane osobných údajov a spôsobe ich uplatnenia, ako aj o poskytnutí osobných údajov tretej strane t.j. možnému zamestnávateľovi a ústrediu práce sociálnych vecí a rodiny. “

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Účtovnícke a auditorské činnosti

Našim klientom je menšia stabilná medzinárodná audítorská a daňovo poradenská spoločnosť.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

5

• VŠ vzdelanie v oblasti financií/daní/auditu
• Min. 5-ročné skúsenosti v oblasti daňového poradenstva z účtovnej alebo daňovo-poradenskej spoločnosti
• Výborná znalosť účtovnej a daňovej legislatívy (najmä oblasť dane z príjmov a DPH)
• Aktívna znalosť anglického alebo nemeckého jazyka
• Skúšky daňového poradcu výhodou
• Proklientský prístup
• Dobré komunikačné schopnosti
• Samostatnosť
• Zodpovedný prístup k práci, dodržiavanie termínov

Trescon Executive Search, s. r. o. je Vaším spoľahlivých partnerom v oblasti personálneho poradenstva. Špecializuje sa na výber, vyhľadávanie a priame oslovovanie kandidátov na pozície špecialistov, stredného a TOP manažmentu. Taktiež je Vaším partnerom v oblasti Start-up projektov. Pôsobí v štyroch európskych krajinách: Rakúsko (Linz - centrála, Salzburg a St. Pölten), Slovensko (Bratislava), Česká republika (Brno) a Slovinsko (Ľubľana).

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov

Adresa spoločnosti

TRESCON Executive Search, s.r.o.
Bajkalská 22
821 09 Bratislava