Pridať inzerát

Daňový špecialista

Trenkwalder, a. s.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 600 EUR/mesiac

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • Príprava individuálnych a skupinových DPH priznaní, kontrolných a súhrnných výkazov za zverené spoločnosti
  • Príprava daňových priznaní k dani z príjmu, z motorových vozidiel, spotrebnej dani, na základe podkladov od zodpovedných oddelení a spoločností v rámci skupiny
  • Výpočet splatnej a odloženej dane pre potreby kvartálnych a ročných uzávierky
  • Kontrola vecnej správnosti naplnenia účtov hlavnej knihy z hľadiska zákona o dani z príjmov a zákona o DPH
  • Spolupráca na príprave podkladov pre vypracovanie a aktualizáciu Transferovej dokumentácie a dohliadanie na jej dodržiavaní
  • Zodpovednosť za implementáciu legislatívnych zmien v oblasti daní a koordinácia tohto procesu v rámci skupiny
  • Súčinnosť v prípade auditov a daňových kontrol a príprava požadovaných podkladov
  • Spolupráca na integračných projektoch spoločnosti

  • Mzda od 1600 € btto / mesačne (finálna výška mzdy závisí od individuálnych skúseností uchádzača)
  • Ročná odmena vo výška 13. platu naviazaná na individuálne a podnikové výsledky
  • Každoročná valorizácia miezd
  • Možnosť práce formou home office po zaučení
  • Flexibilná pracovná doba a náhradné čerpanie hodín v prípade nadčasov
  • Stravné lístky z min. príspevkom zo strany zamestnanca
  • Podpora ďalšieho vzdelávania v rámci danej problematiky súvisiacej s náplňou práce
  • Príspevok zo sociálneho fondu v prípade dôležitých životných udalostí a pracovných jubileách
  • Regeneratívne balíčky
  • 2 dni voľna navyše

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Vodné hospodárstvo, dodávka tepla

Medzinárodnú spoločnosť pôsobiacu v oblasti energetiky.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Počet rokov praxe

2

  • SŠ alebo VŠ vzdelanie v ekonomickej oblasti
  • Viac ročná prax na obdobnej pozícii
  • Praktická skúsenosť v oblasti daní a DPH
  • Skúsenosť so spotrebnou daňou
  • Znalosť programu Helios alebo SAP výhodou ale nie podmienkou
  • Skúsenosť s prácou v korporátnom prostredí (share centrá a pod.) veľkou výhodou
  • Praktická skúsenosť s MS Excel
  • Znalosť anglického jazyka výhodou
  • Tímový hráč
  • Flexibilita
  • Otvorenosť a prispôsobivosť ku zmenám

Už tri dekády sme dôveryhodným partnerom na trhu práce. Našou výhodou je súbor skúseností a poznatkov, nadobudnutých prirodzeným rastom z rakúskej rodinnej spoločnosti, až po európsky koncern. Konzultantov a invenčné personálne riešenia máme zastúpené takmer vo všetkých odvetviach.

V európskej Trenkwalder databáze máme 200 000 kandidátov, pričom v súčasnosti spájame 55000 ľudí s 15 000 firemnými klientmi. Pôsobíme vo vyše 300 pobočkách v 17 európskych krajinách.

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov