Pridať inzerát

Účtovník/Ekonóm

The Fulbright Commission

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Konventná 1, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Od 1 600 EUR/mesiacmožnosť 13. platu, príspevok na DDP
  • Termín nástupu: ihneď

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- na základe princípov a spôsobov podvojných a akruálnych účtovných modelov navrhovať,
vykonávať a koordinovať vedenie integrovaného účtovného systému finančných operácií a
služieb Komisie podľa platných predpisov SR a USA
- vytvárať rôzne modely finančného rozpočtu a čerpania finančných prostriedkov v rámci
jednotlivých finančných rokov a účtovných období
- sledovať hospodárenie s bežnými finančnými prostriedkami Komisie, finančné prevody a
zmeny záväzkov
- kontrolovať stav účtov a bankových výpisov kvôli zabezpečeniu dostatočného finančného
krytia činnosti Komisie
- príprava predpísaných mesačných, štvrťročných a ročných finančných a štatistických
správ o hospodárení s finančnými prostriedkami Komisie
- príprava a evidencia všetkých finančných podkladov spojených s administráciou miezd
- príprava a evidencia podkladov pre pravidelný ročný audit
- príprava a evidencia všetkých finančných podkladov spojených s programovými
výdavkami Komisie, vrátane úhrad školného, štipendií, cestovných nákladov a iných
príspevkov
- zodpovednosť za chod kancelárie z technického hľadiska (kancelárske potreby,
občerstvenie, vybavenie kancelárií, zabezpečovanie servisu, reklamácií, výmeny a
modernizácie jednotlivých hnuteľných a nehnuteľných častí majetku, poštová
komunikácia)

laptop, práca z domu, voľno navyše, odborné vzdelávanie

Informácie o výberovom konaní

Štruktúrovaný životopis zasielajte, prosím, e-mailom

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické vzdelanie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Mzdové účtovníctvo - Pokročilý
Pokladňa - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

4

Počet rokov praxe

4

- znalosti z oblasti účtovníctva a daňovej legislatívy
- presnosť a precíznosť
- samostatnosť a zodpovednosť
- komunikačné schopnosti
- kultivovaný slovný a písomný prejav
- flexibilita
- pro-aktívny prístup

Komisia J. Williama Fulbrighta pre vzdelávacie výmeny v Slovenskej republike je nezávislou bilaterálnou neziskovou organizáciou, ktorej poslaním je rozvíjať vzájomné porozumenie a spoluprácu medzi USA a Slovenskom prostredníctvom vzdelávacích a kultúrnych výmen.

Hlavnou zodpovednosťou Komisie je administrácia grantov a post-graduálnych štipendií pre amerických občanov na účely štúdia, výskumu a prednášania na Slovensku a rovnako pre slovenských občanov do Spojených štátov.

Úlohou Komisie je nájsť a vybrať najlepších kandidátov v oboch krajinách s cieľom zapojiť ich do akademických výmen pri dodržaní vysokých štandardov Fulbrightovho programu, ďalej identifikovať oblasti, v ktorých je vzájomná spolupráca želateľnou pre ich ďalší rozvoj, zvýšiť odbornosť v jednotlivých odboroch, rozšíriť aktivity založením programov so spolupracujúcimi inštitúciami na báze zdieľania nákladov a šíriť povedomie a poskytovať informácie o možnostiach štúdia a výskumu v Spojených štátoch.

Okrem administrácie Fulbrightovho programu je Fulbrightova komisia jedinou certifikovanou a oficiálnou inštitúciou pre poskytovanie ucelených, kvalifikovaných a aktuálnych informácií o štúdiu v USA prostredníctvom poradenského centra EducationUSA, ktoré je súčasťou celosvetovej siete poradenských centier zriadenej Ministerstvom zahraničných vecí USA.

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci

Adresa spoločnosti

Komisia J. Williama Fulbrighta pre vzdelávacie výmeny v Slovenskej republike
Konventná 1
81103 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Lýdia Tobiášová
Tel.: +421911415000
E-mail: poslať životopis