Pridať inzerát

ALM/Treasury špecialista

Tatra banka, a.s.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: V tomto prípade neponúkame jednotnú nástupnú mzdu. Je závislá od skúseností kandidáta, a je predmetom partnerskej dohody počas výberového konania. Minimálna nástupná mzda začína na 1700 € brutto pri plnom úväzku.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

ALM/Treasury je strategické analyticko-investičné oddelenie, ktoré je zodpovedné za riadenie bankovej bilancie. Medzi aktivity využívané na riadenie úrokového, likviditného a menového rizika bankovej bilancie patria hlavne: Investovania do dlhopisových portfólií Vydávanie hypotekárnych záložných listov Fund transfer pricing (FTP) Hedge accounting Strategická optimalizácia bilancie Úlohou ALM špecialistu je spolupodieľať sa na riadení bankovej bilancie so špeciálnym zameraním na: 1. Riadenie likviditného rizika Definovanie Treasury stratégie v oblasti riadenia rizika likvidity a jej následná realizácia Dodržiavanie regulatórnych limitov (LCR, NSFR) a interných limitov Simulovanie vývoja likviditnej pozície banky Pravidelné a ad hoc analýzy bilancie a návrhy jej optimalizácie Pravidelný reporting slúžiaci pre strategické rozhodovanie ALCO výboru Participácia na vydávaní hypotekárnych záložných listov a iných cenných papierov Spolupráca s materskou spoločnosťou (RBI) a oddeleniami v rámci Tatra banky (Market risk) 2. Fund transfer pricing (FTP) Spolupráca na tvorbe metodiky Implementácia zmien Naceňovanie úverov a depozít s neštandardným cash flow Komunikácia s materskou spoločnosťou (RBI) a oddeleniami v rámci Tatra banky (Controlling, business útvary) Výhodou tejto pozície je flexibilita - možnosť rotácie v rámci oddelenia. T.j. ALM/Treasury špecialista si môže v čase prejsť celou škálou zaujímavých úloh a oblastí a získať tak prehľad o fungovaní banky a finančných trhov. Ďalšou výhodou je interaktivita tejto pozície – vyžaduje si komunikáciu s business útvarmi, tradingom, riskom, controllingom, IT, právnym oddelením, materskou spoločnosťou a v neposlednom rade s top managementom banky (prostredníctvom ALCO výboru).

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

V tomto prípade neponúkame jednotnú nástupnú mzdu. Je závislá od skúseností kandidáta, a je predmetom partnerskej dohody počas výberového konania. Minimálna nástupná mzda začína na 1700 € brutto pri plnom úväzku.

•Príležitosť byť súčasťou silnej a úspešnej banky
•Možnosť stáť pri zrode bankových inovácií
•Kvalitný odborný a osobnostný rozvoj
•Možnost rotácií v rámcí RB Group
•Práca so skúsenými lídrami
•Zvýhodnenia na produktoch Tatra banky balík služieb Tatra personal, úvery,zmenárenské služby
•Motivačné nadštandartné ohodnotenie
•Možnosť stať sa akcionárom banky
•Príspevok na zdravotnú starostlivosť
•Príspevok na DDS
•Extra dovolenka za každý odpracovaný rok
•Flexibilný pracovný čas

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, vyplňte prosím online dotazník. Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Údaje, ktoré nám poskytnete starostlivo posúdime a spracujeme v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

•Hľadáme člena teamu, ktorý:
•Má rád výzvy a je na seba náročný
•Je proaktívny, sám rád prináša a otvára dôležité témy (nečaká, kým mu úlohu zadá jeho šéf)
•Je cieľavedomý a rád pracuje na zmysluplných a strategických projektoch s dopadom na celú banku
•Neobáva sa komunikácie s TOP managementom a inými útvarmi v rámci banky a RBI skupiny
•Rád pracuje v prostredí, kde nerozhoduje čas strávený v kancelárií, ale výsledky jeho práce
•Je teamový hráč so zmyslom pre humor
•Vie sa zorientovať v komplexných a komplikovaných úlohách
•Má analytické myslenie
•Znalosti:
•Vzdelanie – ekonómia a/alebo matematika a/alebo štatistika (VŠ)
• AJ – aktívne
•Excel – pokročilý
•Užívateľská znalosť SQL (Oracle), Access, VBA
•Štatistika (časové rady, regresie, schopnosť pracovať so štatistickými aplikáciami - napríklad. R) výhodou
•Prax 3 roky (skúsenosti v bankovníctve výhodou, ideálne ALM/Treasury, Market risk, Controlling)
•Prehľad v oblasti finančných trhov a produktov

komerčná banka

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Adresa spoločnosti

M. Čulena 55
080 01 Prešov