Konzultant a analytik pre vývoj ekonomickej aplikácie (m/ž) - čiastočný úväzok

SuperFaktura, s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Práca z domu
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 600 - 1 200 EUR/mesiaczáklad mzdy závisí od typu skráteného úväzku (polovičný - základ 600 €, ale možný aj kratší) a v závislosti od skúseností a znalostí kandidáta
  • Termín nástupu: Dohodou
  • Druh pracovného pomeru: skrátený úväzok, živnosť

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sme online fakturačný nástroj SuperFaktúra a aktuálne hľadáme do tímu kolegyňu alebo kolegu na čiastočný úväzok alebo na kontrakt s technickým a účtovníckym prehľadom a s praxou v oblasti účtovníctva a vývoja softvéru. Možná práca aj z domu alebo aj z kancelárie - podľa preferencií.

Čo budeš mať na starosti:

• SuperFaktúra poskytuje exporty faktúr do rôznych slovenských a českých účtovných programov. V prípade problémov pri importe do účtovného softu je potrebné zvládnuť otestovať problémový import v danom účtovnom softe, vyhodnotiť chybu a navrhnúť vhodné riešenie. Nemusíš dokonale ovládať všetky účtovné programy, ale budeš ich mať nainštalované a naučíš sa, ako sa do nich importujú faktúry zo SuperFaktúry.

• Dohľadanie informácií v dokumentáciách účtovných programov pre správny import dokladov, prípadne si vedieť vyžiadať informácie od účtovných systémov a odkomunikovať si s nimi ich technické požiadavky na úpravu.

• Konzultácie pre kolegov z tímu zákazníckej podpory, ktorí sa na teba budú môcť obrátiť pri riešení otázok súvisiacich viac s legislatívou.

• Sledovanie pripravovaných zmien v legislatíve. Tie, ktoré by mali dopad na SuperFaktúru vedieť vyhodnotiť a spísať, aké úpravy budú potrebné na našej strane. Nielen po teoretickej stránke, ale aj praktickej / technickej stránke.

• Konzultácie a testovanie s vývojovým tímom pri zapracúvaní funkcionalít (najmä tých priamo závislých od legislatívy). Nie je potrebné vedieť programovať, ale musíš rozumieť programátorom. Vyžaduje znalosť, štúdium a analýzu slovenskej a českej legislatívy z oblasti fakturácie.

- Atmosféra – neobľubujeme medzi sebou formality. Nie sme korporácia, ale malá firma, preto by sme si mali „sadnúť“ a rozumieť si (aj s občasnými búrkami, ako v každej správnej rodine).
- Teambuildingov sa však nemusíš obávať – nikto ťa do nich nútiť nebude, ak nebudeš chcieť ;)
- Nehráme sa na veľkých šéfov, budeš mať právo hovoriť do smerovania projektu a možnosť presvedčiť kolegov, že tvoj nápad je bohovský.
- Radi podporíme tvoj rast, takže ak si našiel zaujímave školenie alebo knihu, kupujeme. Veríme, že keď sám budeš nabúchaný, potiahneš aj nás.
- Sme stabilný projekt (ale ani za 10 rokov existencie nemáme kalčeto :) )

Okrem životopisu poprosíme aj o motivačný list, kde rozpíšeš o sebe viac aj o tvojich skúsenostiach a pod.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Fakturácia - Expert
Ekonomická legislatíva SR a ČR - Pokročilý
Písanie technických špecifikácií - Pokročilý
Podvojné účtovníctvo - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

účtovníctva

Pozícia je pre teba vhodná ak:
- máš prax v oblasti účtovníctva
- vyznáš sa v legislatíve z oblasti účtovníctva a fakturácie v rámci Slovenska aj Česka, alebo ju rád budeš študovať
- výhodou je, ak máš technické zázemie ako napríklad skúsenosť s vývojom softvéru či aplikácii, orientuješ sa v e-commerce platformách (WooCommerce, PrestaShop, ...)

SuperFaktúra je dnes populárna a obľúbená online ekonomická aplikácia pre malých a stredných podnikateľov a živnostníkov.

História vzniku siaha do roku 2009, kedy dvaja kamaráti založili webovú agentúru a boli znechutení z množstva administratívy okolo vystavenia faktúr pre klientov a vtedajších účtovných a ekonomických programov, až si vytvorili vlastný - SuperFaktúru. Tá začala dýchať ako samostatný projekt v roku 2011.

Na začiatku išlo len o jednoduchú tvorbu a správu faktúr, no dnes už SuperFaktúra nie je len o nich. Je o celom zástupe nástrojov, ktoré výrazne zvyšujú efektivitu a komfort malých a stredných podnikateľov a ich klientov, no napriek tomu sa SuperFaktúru snažíme zachovať pre používateľov intuitívnu a jednoduchú.