Pridať inzerát

Konzultant a analytik pre vývoj ekonomickej aplikácie (m/ž)

SuperFaktura, s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Pri Suchom mlyne, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 200 - 1 600 EUR/mesiacv závislosti od skúseností a znalostí kandidáta
  • Termín nástupu: Dohodou
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, živnosť

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sme online fakturačný nástroj SuperFaktúra a teraz síce pracujeme všetci z domu, ale keď sa všetko upokojí, tak sa vrátime do našej bratislavskej kancelárie. Hľadáme človeka s technickým a účtovníckym prehľadom a skúsenosťami. Tvoja práca bude rozdelená na tieto oblasti:

V prvom rade sa dokonale zoznámiš so SuperFaktúrou. Budeš vedieť ovládať všetky jej skryté zákutia rovnako dobre, ako jej hlavné funkcie. Spoznáš množstvo scenárov, ako sa dá SuperFaktúra používať a prepájať s iným systémami.

Analýza SK a CZ legislatívy.
Vždy, keď sa rozhodneme pustiť do nejakej novej funkcionality, tak v prvom rade si musíme naštudovať legislatívu. To bude tvoja úloha. Na základe toho potom napíšeš úvodnú špecifikáciu, ktorú predstavíš ďalším dvom-trom ľudom v tíme. Zapracuješ pripomienky a návrhy na vylepšenia a spolu s UX kolegom vymyslíte čo najvhodnejšie zapracovanie. Nakoniec to všetko dáš dokopy a spíšeš čo najpodrobnejšiu špecifikáciu pre vývojárov. Nemusíš vedieť programovať, ale je dôležité, aby si programátorom rozumel/-a. Ak si niekedy v minulosti programovaniu aspoň pričuchol/-a, tak ti to pôjde určite ľahšie.
Legislatívu musíš poznať aj kvôli drobným úpravám, ktoré priebežne zapracovávame. Drobné veci budeš vlastne robiť a testovať ešte častejšie ako tie veľké. Nemusíš mať celú legislatívu v hlave, ale musíš mať schopnosť vyhľadať a doštudovať si ju. Budeš informačným centrom pre celý tím.

Kontrola vyvíjanej funkcionality.
Počas vývoja bude možno potrebné vývojárom dovysvetliť niektoré veci, prípadne doplniť špecifikáciu. Keď sa dopracujú k prvej pracovnej verzii, tvojou úlohou bude skontrolovať, či ide všetko podľa plánu. A po dokončení funkcionality ju celú otestuješ, aby sme mali istotu, že robí to, čo bolo zamýšľané.

Pri vývoji si nedávame interné deadline-y, záleží nám viac na kvalite ako kvantite a rýchlosti. Takýto spôsob práce však programátorom zaberie viac času a ty by si sa mohol/-a nudiť, kým budú mlátiť do klávesníc. Ale nebudeš :-) Toto bude dalšia časť tvojej práce:

Podpora pre náš zákaznícky support.
Na prvotnú komunikáciu s našimi zákazníkmi máme veľmi zdatný supportový tím. No občas sa môže stať, že na niektoré technickejšie otázky nevie presne odpovedať. V tom prípade sa obrátia na teba. Ty si problém naštuduješ, odskúšaš, prípadne nájdeš chybu a výsledok odkomunikuješ so supportovým tímom, s vývojármi, alebo priamo s klientom. Spomínané otázky sa najčastejšie týkajú:
- Importy do účtovných programov. Nie je potrebné vedieť všetko o vedení účtovníctva (nato sú účtovníci), ale orientácia v základnej účtovnej terminológii je potrebná. Nemusíš dokonale ovládať všetky účtovné programy, ale budeš ich mať nainštalované a naučíš sa, ako sa do nich importujú faktúry zo SuperFaktúry.
- Prepojenie SuperFaktúry s inými systémami. Napríklad eshopmi. Nemusíš všetky riešenia poznať a ovládať, ale urobíš si obraz o fungovaní eshopov, rôznych stavoch objednávok a podobne.
- (a neskôr aj) Posudzovanie klientských návrhov na vylepšenie SuperFaktúry a rozhodovanie o ich zapracovaní. Ale na to bude najprv potrebné, aby si SuperFaktúru fakt dobre poznal/-a, aby ťa bavila a dostal/-a do krvi aj jej DNA, chémiu tímu aj celého projektu.

- 7 hodinový pracovný čas (a cez víkendy víkendujeme)
- Atmosféra – neobľubujeme medzi sebou formality. Nie sme korporácia, ale malá firma, preto by sme si mali „sadnúť“ a rozumieť si (aj s občasnými búrkami, ako v každej správnej rodine).
- Teambuildingov sa však nemusíš obávať – nikto ťa do nich nútiť nebude, ak nebudeš chcieť ;)
- Nehráme sa na veľkých šéfov, budeš mať právo hovoriť do smerovania projektu a možnosť presvedčiť kolegov, že tvoj nápad je bohovský.
- Radi podporíme tvoj rast, takže ak si našiel zaujímave školenie alebo knihu, kupujeme. Veríme, že keď sám budeš nabúchaný, potiahneš aj nás.
- Sme stabilný projekt (ale ani za 10 rokov existencie nemáme kalčeto :) )

Okrem životopisu poprosíme aj o motivačný list, kde môžeš o sebe napísať viac aj o tvojich skúsenostiach a pod.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Fakturácia - expert
Ekonomická legislatíva SR a ČR - pokročilý
Písanie technických špecifikácií - pokročilý

Pozícia je pre teba vhodná ak:
- máš znalosti prípadne prax v oblasti fakturácie (a účtovníctva - výhoda)
- vyznáš sa v legislatíve z oblasti účtovníctva a fakturácie v rámci Slovenska aj Česka, alebo ju rád budeš študovať
- máš technické zázemie ako napríklad skúsenosť s vývojom softvéru či aplikácii, orientuješ sa v e-commerce platformách (WooCommerce, PrestaShop, ...)

SuperFaktúra je dnes populárna a obľúbená online ekonomická aplikácia pre malých a stredných podnikateľov a živnostníkov.

História vzniku siaha do roku 2009, kedy dvaja kamaráti založili webovú agentúru a boli znechutení z množstva administratívy okolo vystavenia faktúr pre klientov a vtedajších účtovných a ekonomických programov, až si vytvorili vlastný - SuperFaktúru. Tá začala dýchať ako samostatný projekt v roku 2011.

Na začiatku išlo len o jednoduchú tvorbu a správu faktúr, no dnes už SuperFaktúra nie je len o nich. Je o celom zástupe nástrojov, ktoré výrazne zvyšujú efektivitu a komfort malých a stredných podnikateľov a ich klientov, no napriek tomu sa SuperFaktúru snažíme zachovať pre používateľov intuitívnu a jednoduchú.

Adresa spoločnosti

Pri Suchom mlyne 6
811 04 Bratislava