Pridať inzerát

Účtovník / účtovníčka

STROJÁRSKE CENTRUM, s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Viničianska Cesta, Pezinok
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 250 EUR/mesiac+ výkonové odmeny
  • Termín nástupu: dohodou

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Stabilná dobre etablovaná spoločnosť hľadá do svojho dynamického tímu posilu v podobe šikovnej kolegyne/kolegu na pracovnú pozíciu účtovníka.
Ponúkame zázemie stabilného pracovného miesta v mladom dynamickom kolektíve a priestor pre osobnostný a profesijný rast. Od úspešného kandidáta očakávame predovšetkým znalosť aktuálnej legislatívy z oblasti daní a účtovníctva, všeobecný prehľad, schopnosť rýchlo sa zapracovať a samostatne dôsledne a zodpovedne zvládnuť svoju agendu. Našou predstavou je nájsť spolupracovníka, ktorý navyše chápe súvislosti jednotlivých oblastí fungovania podnikateľského subjektu a bude nám nápomocný jednotlivé procesy invenčne zlepšovať. V našom tíme radi uvítame vyprofilovaného kandidáta, ktorému sú jasné jeho osobné aj profesijné ciele a má záujem sa v danej oblasti naďalej rozvíjať.

Vašou náplňou práce bude najmä:
• zodpovednosť za komplexné vedenie podvojného účtovníctva v zmysle platných účtovných a daňových zákonov,
• vypracovávanie mesačných, ročných výkazov,
• komplexné vedenie mzdového účtovníctva v zmysle platných zákonov,
• vypracovávanie štatistík,
• príprava podkladov k fakturácii, vystavovanie faktúr,
• kontrola platobnej disciplíny odberateľov, urgovanie oneskorených úhrad,
• kontrola a spracovanie dodávateľských faktúr v súlade s internými pravidlami spoločnosti, priraďovanie faktúr k jednotlivým projektom, kontrola schvaľovacieho procesu dodávateľských faktúr a sledovanie lehoty splatnosti,
• zadávanie platobných príkazov, platieb v bankových systémoch,
• práca s bankovými výpismi, párovanie platieb,
• vykonávanie spätnej kontroly zaúčtovaných dokladov, kontrola interného systému s účtovníctvom,
• komunikovanie s odberateľmi a dodávateľmi, riešenie prípadných nezrovnalostí,
• komunikovanie s inštitúciami: banky, poisťovne, finančná správa.
• evidovanie a archivovanie dokladov v súlade s účtovnými, daňovými a internými predpismi,
• vedenie pokladne spoločnosti,
• spracovanie cestovných náhrad,
• pravidelný reporting ekonomických výkazov bankám,
• participácia na tvorbe ročného rozpočtu spoločnosti,
• zabezpečenie ročnej účtovnej závierky spoločnosti,
• zabezpečovanie a vykonávanie ďalších súvisiacich prác podľa pokynov nadriadeného.

Zamestnanecké výhody, benefity:
• silné zázemie úspešnej stavebnej spoločnosti, ktorá neustále expanduje,
• stabilnú prácu,
• služobný notebook, mobil,
• parkovacie miesto v mieste práce,
• motivujúce finančné ohodnotenie,
• možnosť osobného a profesionálneho rozvoja,
• firemné teambuildingy (spoločenské a športové akcie),
• otvorenú a neformálnu firemnú kultúru,
• káva a nápoje na pracovisku sú samozrejmosťou,
• narodeninové a vianočné darčeky,
• a iné zamestnanecké benefity, ktoré potešia ...

Informácie o výberovom konaní

Informácie o výberovom konaní:
Váš životopis spolu s motivačným listom starostlivo posúdime. V prípade veľkého záujmu zo strany uchádzačov bohužiaľ nebude možné kontaktovať každého kandidáta osobne. Preto uchádzačov o pracovnú pozíciu, ktorí spĺňajú požadované kritériá, budeme najneskôr do 2 týždňov po zaslaní životopisu kontaktovať za účelom telefonického rozhovoru, ako formou prvého pred-výberu. Po absolvovaní takéhoto telefonického rozhovoru a splnení základných kritérií budete pozvaná/pozvaný na ďalšie stretnutie. Výberové konania prebiehajú štandardne formou individuálneho rozhovoru. Všetkým uchádzačom ďakujeme za prejavený záujem.

Stručná charakteristika spoločnosti:
STROJÁRSKE CENTRUM, s.r.o. je dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť, ktorá sa od svojho vzniku v roku 2006 stala stabilnou súčasťou miestneho trhu. S osobitným prístupom, službami a rozsahom ponuky v maloobchodnej činnosti zásobuje tovarom široké spektrum zákazníkov od domácich majstrov, cez profesionálne dielne, až po výrobne spoločnosti. Medzi hlavné piliere spoločnosti patrí zodpovednosť, profesionálny prístup a spokojnosť svojich klientov.
Bližšie informácie o spoločnosti nájdete na webovej adrese https://www.strojarskecentrum.sk

Kontaktná osoba: Róbert Ježík
E-mail: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

účtovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Pokladňa - Pokročilý
Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Mzdové účtovníctvo - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

ekonomika, účtovníctvo, financie

Počet rokov praxe

3

Osobnostné predpoklady a zručnosti:
• počet rokov praxe na obdobnej pozícií 3 roky,
• finančná a ekonomická gramotnosť,
• dobré orientovanie sa v aktuálnej daňovej a účtovnej legislatíve (je podmienkou),
• organizovanie a plánovanie práce,
• pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti),
• tvorivosť (kreativita),
• samostatnosť pri vedení komplexnej agendy,
• informačná gramotnosť, všeobecný prehľad,
• komunikácia (jednanie s ľuďmi),
• chuť ďalej sa vzdelávať, záujem o osobnostný a odborný rast,
• rozhodovanie,
• kultivovaný písomný prejav,
• kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa a argumentácie.

Strojárske centrum s.r.o. je dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť, ktorá sa od svojho vzniku v roku 2006 stala stabilnou súčasťou miestneho trhu. S osobitným prístupom, službami a rozsahom ponuky v maloobchodnej činnosti zásobuje tovarom široké spektrum zákazníkov od domácich majstrov, cez profesionálne dielne, až po výrobne spoločnosti. Medzi hlavné piliere spoločnosti patrí zodpovednosť, profesionálny prístup a spokojnosť svojich klientov.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov