Pridať inzerát

Špecialista pre predikcie a vnútrodenné obchodovanie

Stredoslovenská energetika, a. s.

  • Miesto práce: Pri Rajčianke, Žilina, Žilina, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 550 EUR/mesiacZákladná hrubá mesačná mzda vo výške 1.550 EUR + variabilná odmena 660 EUR (v závislosti na skúsenostiach) pomer 70% (fixná časť mzdy) : 30 % (variabilná odmena) Variabilná ročná odmena (660 EUR x 12 mesiacov) je naviazaná na splnenie ročných cieľov, je vyplácaná 2x ročne v zálohe a doplatku na základe ich reálneho plnenia.
  • Termín nástupu: 01.04.2023, príp. DOHODOU

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sú Vám známe pojmy ako predikcia diagramu zaťaženia, bilančné sústavy, typové diagramy či odberné miesta s priebehovým meraním? Je pre vás zaujímavá oblasť energetiky? Vážite si prácu pre stabilnú spoločnosť a prichádzajúce zmeny v oblasti elektromobility či obnoviteľných zdrojov energie vnímate ako príležitosť?

 Vašou náplňou práce budú najmä tieto činnosti:

  • vykonávanie denne záväznej predikcie diagramu zaťaženia elektrickej energie po hodinách na deň, týždeň, mesiac či rok vopred,
  • realizácia predikcie spotreby komodít - elektrina/plyn - na dennej, týždennej, mesačnej či ročnej báze podľa požiadaviek nadriadeného,
  • realizácia intraday obchodných činností s obchodovanými energetickými komoditami pre potreby našej spoločnosti,
  • vykonávanie fundamentálnych a technických analýz komoditných trhov s priamym dopadom na cenu elektriny a plynu pre potreby optimalizácie nákupu,
  • analýza a vyhodnotenie dopadu externých faktorov na spotrebu elektrickej energie v čase,
  • minimalizovanie nákladov na odchýlky - spotreba verzus nákup elektrickej energie a plynu.

 Táto pracovná pozícia si vyžaduje najmä technicky a analyticky zmýšľajúceho kandidáta, pre ktorého bude rutinná práca s dátami, analýzami či vyhodnocovaním údajov vítanou každodennou samozrejmosťou. Pri práci špecialistu pre predikcie a vnútrodenné obchodovanie je potrebná rozhodnosť, nadhľad, schopnosť vnímať a analyzovať súvislosti, ktoré použijete pri predikcii spotreby komodít portfólia koncových zákazníkov SSE, a.s.  Pri každodennej práci budete využívať IS Lancelot a jeho expertné subsystémy. Denne budete pracovať v MS Excel, kde požadujeme jeho pokročilú užívateľskú úroveň. Ideálnym zameraním, avšak nie podmienkou, je vzdelanie technického charakteru alebo pracovná skúsenosť v oblasti energetiky.

 V prípade úspechu by ste pôsobili na sekcii Nákup a manažment portfólia, konkrétne v pracovnej skupine Predikcia. Výsledkom vašej práce je príprava podkladov a analýz pre rozhodnutia kolegov – špecialistov obchodovania s elektrickou energiou a plynom. Po dôkladnom zaškolení a adaptácii by ste v rámci kariérneho rozvoja  začali postupne spoznávať aj oblasť tradingu – nákupu elektrickej energie. Viete, že..... priemerný počet odpracovaných rokov zamestnancov na tejto sekcii je 21?

 Pracovná doba na pracovnej pozícii je pondelok – piatok v režime 06:00 – 14:00, resp. 07:00 – 15:00. Vzhľadom na povahu práce sa požaduje počas víkendov a dní pracovného pokoja pracovná pohotovosť, ktorá sa delí medzi určených členov tímu. Miestom výkonu práce je centrála našej spoločnosti v kombinácii s prácou formou home office.

 Ceníme si dlhoročnú spoluprácu, lojálnosť voči spoločnosti a úsilie i energiu vkladané do každodennej práce. Naša spoločnosť i náš tím kolegov na sekcii Nákup a manažment portfólia sa Vám odvďačia v podobe príjemného a priateľského pracovného prostredia, podporou v získavaní cenných skúseností, odborným rastom  a tímovým duchom.

Vážení uchádzači, v prípade záujmu zašlite ŽIVOTOPIS so zameraním na Vaše odborné znalosti v zmysle našich požiadaviek na pracovnú pozíciu. Uvítame doručenie MOTIVAČNÉHO LISTU, v ktorom popíšete, prečo ste sa rozhodli reagovať na našu pracovnú ponuku. Dokumenty, prosím, zašlite V SLOVENSKOM JAZYKU.

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické, elektrotechnické, ekonomicko-obchodné

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

elektrotechnika, energetika, logistika, doprava, bankovníctvo, manažment, obchod

Počet rokov praxe

2

technické a analytické myslenie, rozhodnosť, samostatnosť, zodpovednosť, lojálnosť

Vážení uchádzači, v prípade záujmu zašlite ŽIVOTOPIS so zameraním na Vaše odborné znalosti v zmysle našich požiadaviek na pracovnú pozíciu. Uvítame doručenie MOTIVAČNÉHO LISTU, v ktorom popíšete, prečo ste sa rozhodli reagovať na našu pracovnú ponuku.

Vážime si Váš prejavený záujem, avšak dovoľujeme si Vás informovať, že kontaktovaní do 21 pracovných dní budú uchádzači, ktorí budú spĺňať vyššie uvedené špecifické požiadavky a naše predstavy o úspešnom kandidátovi. V rámci výberového konania v sídle našej spoločnosti absolvujete tak osobný individuálny rozhovor, ako aj ďalšie časti, ktoré nám pomôžu spoznať Vašu osobnosť a odborné predpoklady pre pracovnú pozíciu.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov