Pridať inzerát

Koordinátor medzinárodných dohovorov

Štátna ochrana prírody SR

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Tajovského 28b, Banská Bystrica
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 052 EUR/mesiacMinimálny nástupný plat pre uvedenú pozíciu je 1052,00 EUR s možnosťou priznania osobného príplatku po skúšobnej dobe až do výšky 100 % z príslušnej platovej tarify podľa kvality vykonávanej práce. Platové podmienky sú určené podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov. Funkčný plat bude stanovený podľa dosiahnutého vzdelania, dosiahnutej odbornej praxe a plnenia pracovných úloh.
  • Termín nástupu: 01.10.2022

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• plnenie požiadaviek vyplývajúcich z prístupových dohôd k jednotlivým dohovorom,
• komunikácia s inštitúciami na Slovensku ale aj na medzinárodnej úrovni,
• predpokladá sa účasť na medzinárodných kongresoch, seminároch,
• pripomienkovanie akčných plánov a výstupných dokumentov,
• príprava a realizácia cezhraničných projektov.

Ponúkané výhody:
• 5 dní dovolenky navyše,
• pružný pracovný čas,
• príspevok na rekreáciu zamestnancom,
• preplatenie PN nad rámec zákona,
• poskytnuté voľno zamestnávateľom nad rámec Zákonníka práce.

Žiadosť o zaradenie do výberového konania, profesijný štruktúrovaný životopis, kópiu diplomu osvedčujúceho kvalifikačné predpoklady a písomný súhlas so spracovaním osobných údajov podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov a Zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (nie starší ako jeden mesiac) na účely výberového konania zašlite do 31.08.2022

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

biologické (botanika/zoológia)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

GIS - Mierne pokročilý
Správa databázy - Mierne pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

• základná znalosť problematiky medzinárodných dohovorov, ku ktorým Slovenská republika pristúpila (okrem dohovoru CITES), s dôrazom na Dohovor o biologickej diverzite, Protokol o biodiverzite Karpatského dohovoru, Ramsarský dohovor a Karpatskú iniciatívu pre mokrade a súvisiacich právnych predpisov - zákon NR SR č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov,
• bezúhonnosť, komunikatívnosť, schopnosť samostatnej práce, organizačné schopnosti,
• skúsenosť s organizovaním podujatí a vedením medzinárodných projektov vítaná,
• prax v odbore vítaná.

Štátna ochrana prírody je odborná organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou a jej činnosť je zameraná na zabezpečovanie odbornej činnosti pre výkon štátnej správy vo veciach ochrany prírody a krajiny.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov