Pridať inzerát

Ekonóm / rozpočtár

Správa Národného parku Nízke Tatry so sídlom v Banskej Bystrici

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Banská Bystrica
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 887 - 1 064,5 EUR/mesiacosobný príplatok
  • Termín nástupu: ihneď

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zabezpečovanie komplexnej ekonomickej a rozpočtovej agendy v moduloch Štátnej pokladnice,
- vedenie bankových účtov príspevkovej organizácie v Štátnej pokladnici,
- zabezpečovanie komplexných činností v oblasti vzájomných vzťahov - konsolidácie,
- zabezpečovanie komplexnej daňovej agendy (daň z príjmov, daň z motorových vozidiel, DPH, daň z nehnuteľností),
- spracovávanie účtovných závierok, účtovných výkazov a fin. výkazov FIN1-12, FIN 2-04, FIN 3-04, FIN 4-04, FIN 5-04,
- zabezpečovanie agendy pohľadávok prostredníctvom Centrálneho registra pohľadávok,
- zabezpečovanie agendy pokutových blokov,
- zabezpečovanie čiastkových činností v oblasti poistenia a riešenia poistných udalostí,
- zabezpečovanie inventarizačných prác,
- spracovávanie podkladov pre rozbory hospodárenia S-NAPANT,
- spracovávanie podkladov pre tvorbu a vyhodnocovanie plánu hlavných úloh S-NAPANT,
- vykonávanie základnej finančnej kontroly finančných operácií S-NAPANT,
- vyhotovovanie štatistických hlásení,
- vyhotovovanie podkladov a informácií za S-NAPANT pre zriaďovateľa - MŽP SR a iné orgány a inštitúcie.

- 5 dní dovolenky nad rámec zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce
- možnosť priznania variabilnej zložky mzdy k základnej zložke mzdy
- pružný pracovný čas
- nemocenské počas práceneschopnosti priznané nad rámec zákona
- pracovné voľno nad rámec zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce

- bezúhonnosť uchádzača preukázaná pred vstupom do pracovného pomeru
- prac. pomer bude uzatvorený na dobu určitú na 1 rok, po uplynutí doby určitej možnosť jeho uzatvorenia na dobu neurčitú
- od 08/2022 zmena miesta výkonu práce - presídlenie zamestnávateľa z Banskej Bystrice do obce Slovenská Ľupča

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý
SAP FI - Základy

Prax na pozícii/v oblasti

minimálne 2 roky v oblasti ekonomiky, rozpočtu a financií

Počet rokov praxe

2

- samostatnosť, zodpovednosť a spoľahlivosť,
- prax v štátnej príspevkovej organizácii výhodou,
- znalosť právnych predpisov v oblasti hospodárenia a nakladania s verejnými prostriedkami, najmä zákona č. 523/2003 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve.

Správa Národného parku Nízke Tatry so sídlom v Banskej Bystrici je príspevková organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva životného prostredia SR, ktorá zabezpečuje úlohy na úseku ochrany prírody a krajiny podľa zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov a osobitných predpisov na území národného parku a jeho ochranného pásma.