Pridať inzerát

Sociálny pracovník a psychológ

SPDDD Úsmev ako dar

  • Miesto práce: Banskobystrický kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Od 900 EUR/mesiacmzda v závislosti od vzdelania, praxe, skúseností

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- vykonávanie komplexnej sociálnej práce s cieľovými skupinami SPDDD Úsmev ako dar, v rozsahu získaných odborných znalostí a vedomostí a rovnako podľa pokynov nadriadeného pracovníka a v zmysle zákona č.219/2014 Z. z. o sociálnej práci
- sociálna diagnostika
- práca v teréne, v prirodzenom rodinnom prostredí
- ambulantné poradenstvo
- spolupráca s inými členmi odborného tímu
- sieťovanie spolupracovníkov
- účasť na určených poradách, supervíziách, školeniach
- pravidelné vypracovanie a odovzdávanie potrebnej písomnej dokumentácie
- archivácia všetkej dokumentácie na určenom mieste

Na pozíciu psychológa:
- psychologické poradenstvo
- diagnostika
- poradenstvo ambulantné ale aj terénne

- flexibilný pracovný čas
- možnosť sa vzdelávať a profesijne rásť
- práca v neziskovom sektore

Informácie o výberovom konaní

- potrebný čistý register trestov
-zaslanie životopisu a motivačného listu

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

A

Prax na pozícii/v oblasti

vítaná

Počet rokov praxe

1

-empatia; rešpekt k odlišnostiam; schopnosť zvládať náročné situácie, spojené s výkonom povolania, schopnosť kooperácie a vedenia tímu, komunikačné zručnosti, schopnosť riešiť konflikty, motivácia pre prácu vo vylúčených komunitách/ lokalitách, schopnosť ostať neutrálny, schopnosť rozpoznať konflikt záujmov a ďalšie,
-osobný záujem priebežne sa vzdelávať v odbornej problematike a pod.

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar je neziskovou organizáciou pôsobiacou v oblasti náhradnej starostlivosti. Spoločnosť zamestnáva cca 80 ľudí a spolupracuje s cca 150 dobrovoľníkmi.
Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar je najstaršou a najväčšou mimovládnou organizáciou pôsobiacou v oblasti náhradnej starostlivosti a pomoci ohrozeným rodinám na Slovensku.
Podporuje deti a mladých v centrách pre deti a rodiny (CDR – bývalé detské domovy), pomáha mladým po odchode z CDR. Pomáha rodinám v ťažkých životných situáciách, aby rodina ostala spolu. Buduje centrá na pomoc rodinám v núdzi a dostupné sociálne nájomné bývanie. Vzdeláva záujemcov o náhradné rodičovstvo a sprevádza náhradné rodiny. Sieťuje a vzdeláva odborníkov, profesionálov i dobrovoľníkov.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov