Pridať inzerát

Koordinátor pre zapájanie a zodpovenosť voči komunitám

Slovenský Červený Križ

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Grösslingová, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 400 EUR/mesiac
  • Termín nástupu: asap
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, skrátený úväzok

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Implementovať stratégie zapájania a zodpovednosti voči komunitám za účelom poskytovania informácií a získavania spätnej väzby ako integrovanej súčasti služieb a programových aktivít Slovenského Červeného kríža a vyškoliť zamestnancov a dobrovoľníkov ako efektívne zapájať zasiahnuté komunity.
• V spolupráci s pobočkami realizovať prieskumy, efektívne organizovať prácu v skupine a využívať iné vhodné metódy, ktorú umožnia lepšie pochopiť potreby ľudí odkázaných na pomoc a služby poskytované Slovenským Červeným krížom, s cieľom formulovať odporúčania pre existujúce programové aktivity a služby Červeného kríža.
• Analyzovať informácie z linky pomoci Červeného kríža a chatbotu za účelom efektívneho uplatňovania peňažnej pomoci formou platobných kariet a finančných poukážok pre ľudí v hmotnej núdzi.
• Monitorovať vyjadrenia slovenskej hostiteľskej komunity s cieľom identifikovať prípadné problémy a poskytnúť ďalšie informácie, ako aj vypracovať návrhy pre ďalšie uplatňovanie programových aktivít Slovenského Červeného kríža.
• Prostredníctvom komunikačných stratégií získavať spätnú väzbu (prieskumy, rozhovory, práca v skupinách) ohľadom poskytovania zdravotných alebo sociálnych služieb; napríklad prostredníctvom komunikácie o rizikách, prostredníctvom zvyšovania povedomia o dostupných službách s využitím prieskumov, skupinovej práce, analýzy sociálnych sietí alebo iných metód.
• Identifikovať všetky prekážky, ktoré môžu ľuďom brániť v prístupe k službám Slovenského Červeného kríža, vrátane služieb prvej pomoci, darcovstva krvi, angažovanosti mládeže, zapojenia dobrovoľníkov atď.
• Pomáhať pri vypracovaní a distribúcii ďalších materiálov o programoch Slovenského Červeného kríža s cieľom zabezpečiť, aby príslušné skupiny mali presné informácie a vedomosti o možnostiach prístupu k nim.
• V spolupráci s územnými spolkami Slovenského Červeného kríža organizovať školenia o zapájaní a zodpovednosti voči komunitám.
• Práca so zasiahnutými komunitami a komunitami, ktoré sú ťažko dostupné.

flexibilný pracovný čas
týždeň dovolenky naviac
možnosť pracovať z domu

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, pošlite svoje CV na [email protected], predmet: Koordinátor zapájania a zodpovednosti voči komunitám, do 28.5.2022
Kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorých skúsenosti sa zhodujú s našimi požiadavkami.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociológia, psychológia, humanitárne odbory

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office 365 - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

oblasť humanitárneho sektora, prax so zapájaním komunít

Počet rokov praxe

5

skúsenosť s mechanizmami získavania spätnej väzby
skúsenosť s implementovaním programov do praxe
schopnosť analytického myslenia
flexibilita, empatia, otvorenosť
adaptácia pracovať v krízovej situácii
výborný písomný i verbálny prejav v anglickom i slovenskom jazyku
skúsenosť s humanitárnou prácou, s prácou zapájania komunít

Slovenský Červený kríž (SČK) je súčasťou celosvetovej organizácie Medzinárodného hnutia Červeného kríža a Červeného polmesiaca.
SČK je pomocnou organizáciou verejnej správy v humanitárnej oblasti; a zároveň súčasťou zložiek Integrovaného záchranného systému a poskytuje pomoc v krízových situáciách a v tiesni. Viac info na www.redcross.sk

Medzi naše aktivity patrí:
- dobrovoľníctvo
- bezpríspevkové darcovstvo krvi
- prvá pomoc
- sociálna činnosť
- mládež
- pátracia služba
- medzinárodné humanitárne právo
- krízový manažment
- humanitárna pomoc
- vodná záchranná služba
- medzinárodná spolupráca