Pridať inzerát

Platform technology engineer/ka

Slovenská sporiteľňa, a.s.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 800 EUR/mesiac

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Máte skúsenosti v oblasti informačných technológií? Zaujímajú Vás databázové a integračné systémy, práca z dátami a integrácia medzi systémami a platformami? Do tímu si hľadáme nového kolegu/ kolegyňu, ktorý/á nás obohatí nielen po odbornej ale aj po osobnostnej stránke. Sme dynamický tím, ktorý si navzájom pomáha a zdieľa informácie ohľadom problémov a návrhov riešení.

Na našom oddelení zabezpečujeme „prevádzku“ streaming a NoSQL systémov banky. Streamingové systémy zabezpečujú prenos dát do dátových úložísk, integráciu medzi rôznymi aplikáciami, integráciu databázových systémov a rôznych platforiem banky. Prevádzkujeme veľké dátové úložiská s obsahom neštruktúrovaných dát, aplikačných a iných logov, binárnych dát. Naša práca je rôznorodá a plná zaujímavých architektonických riešení, konceptov a testovaní nových technológií. Vyvíjame a prevádzkujeme automatizácie na podporu prevádzky, zvýšenie dostupnosti systémov a ich monitoring. Sme členom technologickej architektúry kde určujeme využitie a nastavenia jednotlivých technológii a integračných platforiem v SLSP a.s.

Ako sa u nás môžete realizovať ?

  • Prevádzkou streaming a NoSQL platforiem v režime 7x24
  • Zabezpečením prevádzky formou pohotovosti v spolupráci s ostatnými členmi tímu.
  • Nasadzovaním dodávok a zmien (lifecycle) a setup prevádzkovaných platforiem.
  • Automatizáciou a prípravou pre DevOps pipelines.
  • Vývojom a prevádzkou skriptov na podporu prevádzky, pre odstávky systémov, automatizácie pripadne monitoring.

V našom tíme zabodujete s:

  • Základné skúsenosti a práca v prostredí UNIX/Linux
  • Scripting – shell
  • Skúsenosťami a snahou naučiť sa relačnné a NoSQL databázami
  • Analytické myslenie a samostatnosť (štúdium, analýza,..)
  • Vzdelanie technického smeru (SŠ alebo VŠ)

A výhodou je znalosť :

  • Skúsenosti s Elastic Stack
  • Skúsenosti s Apache Kafka, IBMMQ
  • Znalosť RegEx, Python
  • Skúsenosti v oblasti integrácie

Vieme, že sa vám bude u nás páčiť:

  • Obedy si u nás vychutnáte, prispejeme vám 5 eurami a to aj keď dovolenkujete.
  • Oddych je dôležitý. Preto vám dáme o 5 dní dovolenky navyše.
  • Parkovanie nemusíte riešiť. U nás na centrále zaparkujete bez problémov autom, bicyklom, kľudne aj kolobežkou.
  • Chceme, aby ste si občas oddýchli. A prispejeme vám na to.
  • Ak u nás odpracujete pol roka, pred letom Vám prispejeme 65% Vašej základnej mesačnej mzdy.
  • Ceníme si vernosť. Po prvom roku vám prispejeme do 3. piliera.
  • Vaše zdravie je dôležité. Pomôžeme vám pri prevencii aj zdravotnej starostlivosti.
  • U nás budete rásť. Robíme veľa workshopov a školení.

Požiadavky na zamestnanca

Slovenská sporiteľňa je významným členom stredoeurópskej finančnej skupiny Erste Bank Group. Poskytuje komplexné finančné služby pre firemných a privátnych klientov. S pobočkou klientov 2,5 milióna je najväčšou komerčnou bankou na Slovensku.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov