Compliance officer/ka(Asset Management Slovenskej sporiteľne

Slovenská sporiteľňa, a.s.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 700 EUR/mesiac

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do tímu Asset Managementu pre Slovenskú sporiteľňu hľadáme posilu – compliance officera/officerku.

Deň Vám ubehne rýchlo
Vašou úlohou bude:
  • sledovať a pravidelne hodnotiť primeranosť a účinnosť opatrení, stratégií a postupov prijatých na identifikáciu rizika spojeného s nedodržaním povinností ustanovených právnymi predpismi a na nápravu nedostatkov pri dodržiavaní povinností správcovskej spoločnosti
  • poskytovať poradenstvo a pomoc príslušným osobám zodpovedným za poskytovanie služieb a výkon činností, pri dodržiavaní povinností správcovskej spoločnosti
  • kontrolovať dodržiavanie zákonov a iných všeobecne záväzných právnych predpisov, vnútorných aktov riadenia a postupov v činnosti spoločnosti
  • vypracovávať plán kontrol compliance a vnútorných kontrol zameraný na preskúmanie a zhodnotenie primeranosti a účinnosti systémov, mechanizmov vnútornej kontroly a vnútorných aktov riadenia
  • vykonávať kontroly podľa schváleného ročného plánu kontrol compliance a vnútornej kontroly
  • vydávať opatrenia a odporúčania na základe výsledkov vykonaných kontrol
  • overovať implementovanie opatrení a dodržiavanie odporúčaní z kontrol
  • predkladať správy týkajúce sa funkcie dodržiavania (compliance) a vnútornej kontroly v súlade so ZKI
  • metodický rozvoj činností zabezpečujúcich výkon funkcie dodržiavania a vnútornej kontroly
  • sledovanie platnej legislatívy súvisiacej s výkonom činností zabezpečujúcich výkon funkcie dodržiavania a vnútornej kontroly
  • vykonávanie zaškolenia nových pracovníkov ako aj pravidelných školení pre oblasť compliance
  • definícia a vypracovávanie interných smerníc pre oblasť compliance na základe ZKI a interných smerníc v rámci skupiny

V našom tíme zabodujete s:
  • ukončeným vysokoškolským vzdelaním
  • praxou v oblasti finančných trhov minimálne 3 roky
  • znalosťou procesov v správcovskej spoločnosti a procesov a noriem platných pre podielové fondy
  • znalosťou legislatívy v danej oblasti
  • aktívnym anglickým jazykom (slovom aj písmom)
  • nemeckým jazykom (výhodou)

Vieme, že sa vám bude u nás páčiť, ponúkame:
  • podporu relevantného vzdelávania
  • príspevok na dôchodkové sporenie v produktoch spoločnosti
  • príspevok na šport a kultúru
  • príspevok na stravovanie (karta Callio)
  • 2 dodatočné dni dovolenky (tzv. sick days)
  • služobný telefón

Ak hľadáte novú výzvu a páči sa vám, čo ste si práve prečítali, ste na správnom mieste.
Teraz už stačí iba poslať nám vaše CV (v slovenčine alebo angličtine). Keďže nám záleží na každom členovi tímu, môže nám trvať trošku dlhšie, kým sa správne rozhodneme a odpovieme vám.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Slovenská sporiteľňa je významným členom stredoeurópskej finančnej skupiny Erste Bank Group. Poskytuje komplexné finančné služby pre firemných a privátnych klientov. S pobočkou klientov 2,5 milióna je najväčšou komerčnou bankou na Slovensku.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Adresa spoločnosti

Poštová banka, a.s.
Dvořákovo nábrežie 4
Bratislava