Pridať inzerát

Manažér plánovania IP a prenosovej siete

Slovak Telekom, a.s.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bajkalská 28, Ružinov
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Od 4 500 EUR/mesiacMzda sa odvíja od znalostí a skúseností kandidáta

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Čo Vás čaká v rámci plánovania IP a prenosovej siete?

Budete riadiť a koordinovať aktivity v oblasti plánovania IP a prenosovej siete v súlade s technológiami a stratégiou spoločnosti a dosahovať tak najlepší pomer kapacít a investičných nákladov. Budete zodpovedať za prípravu a aktualizáciu technologickej stratégie, architektúry sietí, návrhu a implementácii strategických programov súvisiacich s IP sieťami, transportnými sieťami, mikrovlnnými sieťami a agregačnými sieťami v súlade so stratégiou spoločnosti.

Čomu sa budete venovať?

  • Zodpovedať za stratégiu IP siete, referenčný prístup a topológiu IP/MPLS a topológie optickej prenosovej siete, plány prepojenia, optimalizáciu strednodobých investičných požiadaviek, pravidelné kontroly a sledovanie implementácie sieťovej stratégie.
  • Zodpovedať za strategické a operatívne integrované plánovanie a rozpočty, ročné a strednodobé investičné riadenie a plány rozvoja, analýzy a reporting.
  • Zodpovedať za rozvoj, engineering, implementačné plány a výstavbu súvisiacu s infraštruktúrou transportných sietí.
  • Zodpovedať za technickú časť výberových konaní a tendrov / RFI / RFP pre IP siete, transportné siete (MPLS, WDM, Microwave) a agregačné siete.
  • Budete sledovať vývoj/trendy v príslušnej časti sietí, ktoré budete následne zavádzať v súlade s rozpočtom a strategickými plánmi spoločnosti.
  • Vyvíjať a podieľať sa na implementácii bezpečnostných opatrení a opatrení na ochranu dát v súlade s bezpečnostnými princípmi súvisiacimi s IP platformami.
  • Optimalizovať a udržiavať v chode architektúru a návrh riešení v oblasti IP sietí, transportných sietí, mikrovlnných sietí a pasívnej infraštruktúry.
  • Zodpovedať za vývoj, engineering, konštrukciu, kapacitný manažment a životný cyklus sieťových IP/MPLS/WDM/agregačných/mikrovlnných platforiem.
  • Budete mať na starosť nový dizajn MW sietí- tak aby reflektoval nové technologické trendy a rovnako tak topológiu prístupových sietí (FAN a RAN).
  • Zodpovedať za riadenie kapacity MW sietí, tak aby zodpovedali dlhodobým trendom potrieb dátových prenosov a kapacity dopravných optických vlákien, aby boli v súlade s projektmi transportné siete (WDM, IP atď.).
  • Konsolidovať zastarané časti dátovej komunikačnej siete (DCN) za účelom naplnenia požiadaviek prevádzkových útvarov a skrátenia výpadkov spôsobených nedostupnosťou sieťových prvkov.
  • Zodpovedať za návrh synchronizačných sietí za účelom splnenia požiadaviek na parametre pre frekvenčnú, časovú a fázovú synchronizáciu IP a RAN sietí.
  • Koordinovať aktivity v rámci DT EÚ, IP Core domény a Transport domény.

Hľadáme kolegu, ktorý má:

  • Znalosť  z daného odvetvia a trhu, ako aj štruktúry a strategických vývojových trendov.
  • Predchádzajúce skúsenosti na manažérskej pozícii (preferované Telco alebo IT).
  • Znalosť IP a prenosových sietí.
  • Silné strategické a analytické myslenie a konanie.
  • Skúsenosti s úspešnou realizáciou viacerých transformačných projektov.
  • Skúsenosti s líniovým riadením organizácie (napr. personálne obsadenie, kariérny rozvoj, správa interného rozpočtu, plnenie cieľov KPI/SLA atď.).
  • Veľmi dobré komunikačné schopnosti v angličtine.
  • Silné leaderské vlastnosti- schopnosť koučovať a viesť ľudí
  • Schopnosť viesť a motivovať rôznorodú skupinu seniorných expertov.
  • Schopnosť identifikovať a odborne viesť komplexné firemné projekty a vedieť zladiť cross-funkčné aktivity a záujmy.
  • Kritické myslenie, schopnosť nachádzať nové riešenia.

Čo ponúkame?

  • Smartphone: Vyberte si telefón a získajte naňho kompenzáciu každé 3 roky až do 900 €.
  • Zamestnanecký paušál: Dátujte neobmedzene, telefonujte a SMSkujte za zvýhodnenú cenu na súkromné či pracovné účely.
  • Automobil: Cestujte služobným autom súkromne či pracovne alebo využívajte svoje súkromné s kompenzáciou.
  • Bonusy a odmeny: Šikovnosť sa cení! A to odmenami za individuálny výkon. Navyše, ak sa firme bude dariť, máte šancu získať aj ročný bonus do výšky 25 %.
  • Telekom zľavy: Využite znížené ceny našich produktov a služieb pre rodinu a blízkych.
  • Zľavy u partnerov: Užite si zľavy na nákup produktov a služieb u našich partnerov.
  • Flexibilná pracovná doba: Zvyčajne pracujeme office vs. home-office 60:40, prispôsobte prácu svojim potrebám.
  • Dovolenka a oddych: Relaxujte so 4 dňami osobného voľna navyše.
  • MultiSport: Športujte alebo relaxujte so svojimi najbližšími zadarmo či so zľavami vďaka karte MultiSport.
  • Náhrada príjmu počas PN: Pri dočasnej PNke trvajúcej max. 2 týždne vám nahradíme príjem vo výške 80 % denného vymeriavacieho základu.
  • Zdravotná starostlivosť: Dbajte o svoje zdravie za zvýhodnenú cenu s nadštandardnou starostlivosťou v našom zmluvnom zariadení.
  • Vzdelávanie a rozvoj: Rozšírte svoje obzory s internou T-Univerzitou, ktorá ponúka bohatý výber kurzov.
  • Pomoc pri životnej situácii: Skúša vás život? Podporíme vás jednorazovou finančnou pomocou pri nepriaznivej životnej situácii.
  • Psychologická poradňa: Čelíte ťažkostiam v súkromnom alebo v pracovnom živote? Zdôverte sa odborníkovi anonymne cez telefón alebo online.
  • Gastro karta: Pochutnajte si na skvelom obede s príspevkom 4,50 € na každý pracovný deň.
  • Rekreačný príspevok: Budete s nami 2 roky? Príspevok na rekreáciu máte vo vrecku.
  • Dôchodkové sporenie: Pripravte sa na jeseň života s príspevkom na poistenie už po prvých 3 mesiacoch u nás.

Požiadavky na zamestnanca

Spoločnosť Slovak Telekom, a.s. je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov