Pridať inzerát

Finančný kontrolór senior

Secop s. r. o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Továrenská 49, Zlaté Moravce
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 800 EUR/mesiacUvedený plat predstavuje minimum, ktoré bude úspešnému kandidátovi ponúknuté. Spoločnosť Secop zohľadní kvalifikačné predpoklady vybraného kandidáta a na základe seniority jeho skúseností a znalostí mu ponúkne aj vyššiu mesačnú mzdu.
  • Termín nástupu: ASAP

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Máš rád/a výzvy? Je pre Teba zábava pracovať v dynamicky sa rozvíjajúcej zahraničnej výrobnej spoločnosti, kde môžeš uplatniť svoje znalosti, schopnosti, ukázať čo v Tebe je?

Máš mimoriadne dobré komunikačné a prezentačné schopnosti nielen v slovenskom jazyku ale aj v anglickom? Baví ťa práca, kde môžeš prispieť k stratégii firmy?

Controling nie je iba kopec čísiel, ale vidíš čo je za nimi a vieš ich analyzovať, použiť ich na dlhodobé finančné prognózy a rozpočty, simulovať a zvažovať alternatívne scenáre a ekonomické vyhliadky a tak prispieť k rozhodovaniu manažmentu spoločnosti ?

Nie je pre teba na míle vzdialená práca v v programoch Excel, Ms Office, Ms Outlook a PowerPoint a so softvérmi, ako sú NetSuite, SQL, SAP, Oracle, PeopleSoft, Quickbooks, Hyperion, Lucanet alebo s inými nástrojmi BI?

Tak potom si ten pravý/á pre nás! Neváhaj a pošli CV v anglickom jazyku na job_sk@secop.com

A teraz pekne po poriadku:

Pozícia Senior Finance Controller si vyžaduje silnú osobnosť s prirodzenou autoritou, ktorá sa nebojí výziev a je špecialistom/kou v procesoch nielen v rámci controllingu, ale aj v podnikových procesoch, v optimalizácii ziskovosti podniku, efektívnosti výroby, vie riadiť vývoj a výsledky ukazovateľov tzv. KPI.
Hlavné úlohy a zodpovednosti sú:
• Dohľad nad všetkými kontrolnými činnosťami v 2 spoločnostiach na Slovensku (SKS) a v Rakúsku (ATS) a efektívne riadenie povinností 2 kontrolórov s cieľom dosiahnuť termíny. SKS je výrobná a komplexná spoločnosť, zatiaľ čo ATS je len vývojové centrum.
• Rozvoj komunikačných a integračných procesov vrámci finančného oddelenia a efektívna kooperácia s ostatnými oddeleniami pre dosiahnutie a zabezpečenie plnenia stanovených termínov a ukazovateľov KPI.
• Zabezpečenie súladu s účtovnými požiadavkami IFRS a slovenských GAAP
• Revízia a implementácia kontrolných transakcií, kontrolných procesov a pravidiel v rámci subjektov SKS a ATS.
• Zodpovednosť za reportovanie za 2 subjekty SKS a ATS.
• Riadi a určuje pravidlá pre ostatné oddelenia pri sledovaní, kontrole a riadení nákladov jednotlivých nákladových stredísk v spolupráci so svojimi kolegami, je iniciátorom a aktívnym riešiteľom problémov a odchýlok nákladovosti voči plánu.
• Spolupráca s účtovným oddelením, zosúladenie účtovných činností s cieľom zjednodušiť proces vykazovania a dosiahnuť termíny podávania správ.
• Úzka spolupráca s personálnym oddelením v oblasti personálnych a osobných nákladov, kontroly osobných nákladov.
• Zodpovednosť za podávanie správ, dodržiavanie termínov, prípravu analýzy finančných odchýlok voči plánu, vysvetlenie spolu s kontrolórmi. Navrhovanie ďalších opatrení na zmiernenie odchýlok. Riadi proces zostavovania mesačných kontrolingových reportov a zabezpečuje celkové porozumenie P&L, BS, CF a súvisiacich KPI.
• finančné plánovanie a analýza P&L pre spoločnosť a ich jednotlivých častí ako predaje, nákup, stanovenie štandardných nákladov, výrobných nákladov, investičných požiadaviek, pracovnej sily a kapitálu, finančné KPI ako DPO, DSO, DIO. CAPEX, finančné KPI, pracovné sily, kapitál
• účasť na kontrole finančných výsledkov vrcholového manažmentu a ďalšom rozhodovacom procese, aktívne sa podieľa na vývoji dlhodobých finančných prognóz a súvisiacich rozpočtov, pričom podľa potreby zvažuje alternatívne scenáre a ekonomické vyhliadky.
• spolupráca s audítormi pri každoročnej účtovnej závierke, riadenie vysvetľovania výsledkov P&L

Požadovaná prax:
- minimálne 7 rokov na pozícii vedúceho finančného kontrolóra alebo vedúceho účtovníka, v rýchlo sa rozvíjajúcom a dynamickom prostredí, najlepšie ako hlavný kontrolór alebo kontrolný manažér v strednej spoločnosti; vybavovanie podnikových finančných záležitostí v rozsiahlom a maticovom prostredí.

-práca v dynamicky sa rozvíjajúcej zahraničnej spoločnosti,
-seriózne finančné ohodnotenie,
-možnosť odborného rastu,
-odborné školenia a kurzy,
-sociálny program,

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, zašlite Vašu žiadosť spolu so štruktúrovaným profesijným životopisom a súhlasom na spracovanie osobných údajov ( podľa zákona 428 / 2002 Z.z. o ochrane osobných údajov) na našu mailovú adresu. V žiadosti , prosím, zreteľne uveďte názov pozície (aj v subjekte správy), o ktorú sa uchádzate a Váš priamy telefonický kontakt. Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Materiály, ktoré nám poskytnete starostlivo posúdime a spracujeme v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov. Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

7

- proaktívny a cieľavedomý prístup
- orientovaný so zmyslom pre detail
- schopnosť stanoviť si priority
- pozitívny a otvorený prístup ( tímový hráč)
- schopnosť nachádzať nové riešenia v tíme
- ochota niesť zodpovednosť
- strategický pohľad

Spoločnosť vyrába hermetické kompresory a v súčasnej dobe zamestnáva cca 900 zamestnancov.
Vyrábame kompresory pre domácnosti, maloobchody a mobilné chladiace zariadenia do automobilov, lodí a pod. Okrem montáže finálnych výrobkov vyrábame aj ich komponenty (tj. rotory, statory, mechanické diely, ...). Tiež vyrábame tzv. elektrické príslušenstvo - konkrétne rozbehové prvky PTC a relé pre všetky kompresorové platformy Secop.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Adresa spoločnosti

Secop Slovakia s.r.o.
Továrenská 49
953 01 Zlaté Moravce

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Mgr. Nora Božgaiová
Tel.: +421376406495
E-mail: poslať životopis