Pridať inzerát

Právny asistent – paralegal / študent práva

Rubikon Legal, s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Vajnorská, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 4 EUR/hod.4€ a viac/hod podľa skúseností a odvedenej práce v konkrétnom prípade
  • Termín nástupu: hneď
  • Druh pracovného pomeru: skrátený úväzok, na dohodu (brigády), živnosť

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riešenie právnych úloh podľa konkrétneho zadania, právne stanoviská, vyjadrenia, zmluvy a úprava vzťahov v právnych vzťahoch, komunikácia s klientmi a úradmi, vybavovanie pracovných záležitostí na súdoch, úradoch, u notárov, u klientov a pod..
Náplň práce zahŕňa aktívnu komunikáciu s advokátom, spoluprácu so zákonmi, judikatúrou, literatúrou a novými informačnými systémami, čo v dnešnej dobe neodmysliteľná súčasť advokátskeho povolania

Spolupráca môže byť vykonáva z domu, školského prostredia i z pracoviska, poskytujeme väčšiu voľnosť a flexibilitu ako pri veľkých korporátnych kanceláriách (pracovný čas a miesto práce podľa dohody, rozvrhu a záujmov). Riešenie zaujímavých a dynamických právnych úloh, individuálna advokátska podpora s možnosťou spätnej väzby a pravidelnej komunikácie, profesionálny rast, flexibilita odmeňovania a možnosť individuálnych dohôd v prípade dosahovania výsledkov. Perspektíva dlhodobej spolupráce (aj po skončení štúdia).

Máš záujem o získanie praktických skúseností v oblasti práva alebo ich rozvoj zaujímavou a rozmanitou prácou v advokátskej kancelárii?
Práca ti poskytne priestor pre vzdelávanie sa v rôznych právnych oblastiach, osobný rozvoj, získavanie skúseností so slovenskou aj medzinárodnou klientelou, skúsenosti s fungovaním úradov a súdov a perspektívu ďalšej spolupráce v advokácií.

Pozícia je určená najmä pre študentov 4. a 5. ročníka, ale rozhodujúce celková orientácia v právnych oblastiach (predovšetkým súkromno-právne odvetvia) a ochota a chuť zlepšovať sa.

V prípade záujmu Vás prosíme o zaslanie stručného životopisu.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Aktívny prístup pri vybavovaní úloh, zodpovednosť, precíznosť a pozornosť pri práci, samostatnosť a kreativita v uvažovaní

Sme advokátska kancelária so zameraním na obchodné a občianske právo, digitálne právo (právo IT a duševné vlastníctvo), právo nehnuteľností, medzinárodnú spoluprácu a nové podnikateľské príležitosti (start-upy), platobné služby a systémy, vrátane pôsobenia klientov v regulovaných odvetviach.
Poskytuje právne poradenstvo s dôrazom na potreby našej, prevažne pravidelnej klientely. Venujeme sa širokej škále právnych prípadov, ktoré sú v rámci uvedených oblastí rôznorodé, so zameraním na aktívny a kreatívny prístup k riešeniu právnych otázok. Rovnako poskytujeme právnu pomoc pri zastupovaní klientov pred príslušnými orgánmi verejnej správy a v sporovej agende.

Počet zamestnancov

2 zamestnanci

Adresa spoločnosti

Baštová 5
81103 Bratislava