Pridať inzerát

Daňový konzultant / účtovník so zameraním na DPH

RSM CZ & SK

Informace o pracovním místě

  • Místo práce: Bratislava
  • Základní složka mzdy (brutto) a další odměny: 1 300 - 1 500 EUR/měsíc
  • Druh pracovního poměru: plný úvazek

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Výhodou je prax v oblasti účtovníctva a v oblasti spracovania DPH.

Primárne zameranie na oblasť nepriamych daní, najmä DPH, s možnosťou získavať a rozvíjať znalosti a skúsenosti aj v oblasti priamych daní – daň z príjmov právnických ako aj fyzických osôb

NÁPLŇOU PRÁCE NA TEJTO POZÍCIÍ BUDE:

  • príprava a kontrola daňových priznaní, a ďalších súvisiacich výkazov a hlásení (najmä agenda dane z pridanej hodnoty, ako aj oblasť dane z príjmov právnických osôb a dane z príjmov fyzických osôb)
  • komunikácia s klientmi – našimi klientmi sú prevažne medzinárodné spoločnosti
  • participácia na príprave písomných stanovísk ako aj na ďalších formách poskytovania daňového poradenstva, s dôrazom na identifikáciu nedostatkov a vyhodnotenie súvisiacich daňových rizík, proaktívne návrhy riešení
  • komunikácia s daňovým úradom vo veciach správy daní
  • kooperácia so slovenskými a zahraničnými kolegami, externými poradcami, právnymi kanceláriami, priebežné monitorovanie legislatívny zmien a výkladu daňovej legislatívy

OSOBNOSTNÉ PREDPOKLADY A ZRUČNOSTI:

  • predchádzajúce skúsenosti so spracovaním komplexnej DPH agendy
  • aktívne využívanie anglického jazyka
  • presnosť, systematickosť a zmysel pre detail
  • flexibilita, vytrvalosť pri vykonávaní rutinných činností ako aj riešení nových výziev
  • samostatnosť spojená so schopnosťou podieľať sa na tímovej spolupráci
  • záujem pracovať na ďalšom rozvoji vlastnej odbornosti

PONÚKAME:

  • stabilný príjem so zavedeným systémom bonusov
  • možnosť odborného rastu v širšom zábere daní (bez vnútenej špecializácie na jednu oblasť)
  • stravenková karta
  • multisport karta
  • flexibilná pracovná doba, s rozšírenou možnosťou home office
  • jazykové a odborné vzdelávanie
  • bezúročná pôžička

Informace o náboru

Požadavky na zaměstnance

Pozici vyhovují uchazeči se vzděláním

vysokoškolské I. stupně

Pozice je vhodná pro absolventa

Ano