Koordinátor udržateľného rozvoja cykloturistiky v Národnom parku Muránska planina

ROZVOJOVÁ AGENTÚRA Banskobystrického samosprávneho kraja, n. o.

  • Miesto práce: Národný park Muránska planina, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 500 EUR/mesiac
  • Termín nástupu: január 2023

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pracovná pozícia je vyhlásená a bude financovaná v rámci Výzvy pre žiadateľov rozvojových projektov transformácie regiónu Národného parku Muránska planina (kód 05I01-18-V01), komponent 5: Adaptácia regiónov na klimatickú zmenu s dôrazom na zadržiavanie vody, ochranu prírody a rozvoj biodiverzity. Vykonávateľ komponentu 5: Ministerstvo životného prostredia SR, Projekt: Udržateľný rozvoj cykloturistiky v Národnom parku Muránska planina (kód žiadosti 05I01000034)

Ak máš rád pohľad na svet zo sedla bicykla, máš vzťah k prírode a záleží ti na jej ochrane, zaujímaš sa o regionálny rozvoj a baví ťa práca a komunikácia s ľuďmi, táto pozícia je pre Teba.
Čo na Teba v práci čaká?
- strategické plánovanie a udržateľný rozvoj cykloturistiky na území Národného parku Muránska planina
- zabezpečovanie obnovy a údržby existujúcich cykloturistických trás a
legalizácia nových cykloturistických trás (vrátane získavania potrebných súhlasov a povolení)
- manažment správy, údržby a monitorovanie cykloturistickej infraštruktúry
- zabezpečenie dlhodobej udržateľnosti a vysokej kvality cykloturistických trás (vrátane starostlivosti o trasy, priechodnosti trás);
- rozvoj doplnkovej infraštruktúry na cykloturistických trasách (mapy a iné),
- práca s dátovým nástrojom /získavanie, analyzovanie a vyhodnocovanie údajov získaných z analytických nástrojov/ za účelom manažmentu pohybu návštevníka v území
- nadväzovanie spolupráce a koordinácia aktivít s miestnymi aktérmi, cyklokomunitou, organizáciami destinačného manažmentu, Správou Národného parku Muránska planina, zástupcami samospráv, Lesov SR ap.
- spolupráca s cyklokoordinátorom Banskobystrického samosprávneho kraja a kolegami z Rozvojovej agentúry BBSK pri plánovaní a vyhodnocovaní akčného plánu cykloturistiky

Čo od Teba očakávame?
• budeš vytvárať lepšie podmienky pre rozvoj cykloturistiky na území Národného parku Muránska planina, ktorá je v súlade so záujmami ochrany prírody.
• Budeš pomáhať pri zlepšení spolupráce pri budovaní cyklotrás a projektov pre cyklistov,
• budeš vytvárať akčný plán rozvoja cykloturistiky so zameraním na tvorby nových aj obnovu existujúcich cykloturistických trás, doplnkovej infraštruktúry a pomoc pre oblastné organizácie cestovného ruchu, obce, cyklokluby, občianske združenia a iných aktérov v rozvoji cykloturistiky
• budeš spravovať nástroj na získavanie údajov o pohybe cykloturistov v Národnom parku Muránska planina
• budeš komunikovať s partnermi pri tvorbe a pri legalizácii nových trás a obnove trás v regióne
• budeš kontrolovať plnenie akčného plánu, často budeš cestovať a rozmýšľať, ako zlepšiť cykloturistiku v rámci územia Národného parku Muránska planina
• budeš potrebovať vodičský preukaz skupiny B
• zaujmeš nás novými nápadmi ako dostať viac ľudí na bicykel a nápadmi ako zosúladiť rozvoj cykloturistiky s ochranou prírody v chránených územiach.

Máme flexibilný 37,5 hodinový pracovný týždeň. Sídlime v centre krásneho mesta Banská Bystrica. Ponúkame prácu vo výbornom a tvorivom kolektíve.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

Cestovný ruch, Regionálny rozvoj, Environmentalistika, Geografia, Ekológia, prípadne príbuzné odbory

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

- ukončené VŠ vzdelanie min. I. stupňa (cestovný ruch, regionálny rozvoj, geografia, ekológia a iné),
- MS Office (Word, Excel, PPT)
- flexibilita, organizačné predpoklady, samostatnosť
- vodičský preukaz sk. B

Sme nezisková organizácia zriadená Banskobystrickým samosprávnym krajom rozvíjajúca služby sociálnej ekonomiky, stredného školstva, cestovného ruchu, projektovej prípravy pre malé obce ako aj ambulantnej starostlivosti v kraji. Našim poslaním je zlepšovať socioekonomickú situáciu v kraji a vytvárať lepšie životné podmienky pre občanov ako aj návštevníkov kraja. www.dobrykraj.sk