Odborný pracovník s mládežou v oblasti technológii – innolabb

ROZVOJOVÁ AGENTÚRA Banskobystrického samosprávneho kraja, n. o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Banskobystrický kraj
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 000 EUR/mesiacSkrátený úväzok mzdové podmienky (brutto) - alikvotná časť z 1000 EUR. Možný osobný príplatok podľa skúseností, zručností, referencií.
  • Termín nástupu: október 2021, alebo podľa dohody
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, skrátený úväzok

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Model multifunkčných centier pre mladých je súčasťou novovytvoreného overovacieho modelu poradenstva pre mladých a podporuje zamestnateľnosť mladých ľudí do 30 rokov prostredníctvom neformálnych voľnočasových aktivít. Je to platforma pre plynulý prechod zo školy do zamestnania najmä pre študentov stredných odborných škôl. Súčasťou centra je inovačno – technická zóna, ktorá nadväzuje na činnosť existujúceho innolabbu v Banskej Bystrici, a ktorej cieľom je rozvoj kreatívnych, digitálnych a technických zručností.

Hľadáme odborných pracovníkov s mládežou v oblasti technológií s nasledovnou náplňou práce:
- Zabezpečenie denného chodu multifunkčného centra, najmä inovačno-technickej zóny a to aj v poobedných hodinách
- Obsluha technológií (napr. 3D tlačiarne, scanner, gravírovačky a pod.) a práca so softvérovým vybavením; programovanie
- Zabezpečenie a udržiavanie bezpečnej prevádzky
- Vytvorenie prostredia a podpora pri tvorbe vlastných študentských projektov a prototypov
- Realizácia aktivít na podporu kreatívnych, inovačných, a digitálnych zručností detí a mládeže
- Spolupráca so zamestnávateľmi a ďalšími partnermi na lokálnej úrovni,
- Komunikácia s cieľovou skupinou (mladí ľudia do 30 rokov) – predstavenie aktivít centra, propagácia aktivít centra ...
Pracovná pozícia sa otvára na obdobie 2,5 roka.

Informácie o výberovom konaní

Miesto práce: BB, ZV, BR, RA, RS, LC, BŠ .
Uveďte v sprievodnom liste preferované mesto.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý
2D/3D modelovacie programy - Pokročilý
3D tlač, laserová technológia, CNC frézovanie - Pokročilý
Znalosť niektorého z programovacích jazykov - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Prax v oblasti technológií

Počet rokov praxe

1

- technické zručnosti/manuálne zručnosti
- znalosť inej technologickej oblasti výhodou
- kladný vzťah k technológiám podmienkou
- motivácia vzdelávať sa v oblasti technológií
- schopnosť odovzdať svoje skúsenosti a zručnosti
- schopnosť aplikovať inovatívne postupy pri práci s mládežou,
- tvorivosť, precíznosť, flexibilita, organizačné schopnosti, prezentačné zručnosti, schopnosť pracovať v tíme, motivovanie ľudí.

Sme nezisková organizácia zriadená Banskobystrickým samosprávnym krajom rozvíjajúca služby sociálnej ekonomiky, stredného školstva, cestovného ruchu, projektovej prípravy pre malé obce ako aj ambulantnej starostlivosti v kraji. Našim poslaním je zlepšovať socioekonomickú situáciu v kraji a vytvárať lepšie životné podmienky pre občanov ako aj návštevníkov kraja. www.dobrykraj.sk

Adresa spoločnosti

Námestie SNP 14585/1
974 01 Banská Bystrica