Pridať inzerát

Obchodník, ktorý sa nezľakne ťažkej techniky

PAY s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Žilinský kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 200 EUR/mesiac1200 Eur Fix + provízie
  • Termín nástupu: Čím skôr

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Koho hľadáme?

Pre nášho klienta, so sídlom v Bratislave a centrálou v Rakúsku, ktorý má klientov aj na českom i rakúskom trhu, hľadáme obchodného zástupcu pre Žilinský kraj. Spoločnosť sa venuje prenájmu autožeriavov, prenájmu plošín, VZV skrátka prenájmu rôznorodej ťažkej techniky.

Hľadáme flexibilného a tým myslíme naozaj flexibilného človeka (do koča i do voza), ktorý má skúsenosti s predajom alebo pôsobil priamo na pozícii obchodného zástupcu minimálne 2-3 roky.

Ďalším tvojim aktívom je, ak je oblasť stavebníctva a techniky tvoja šálka kávy Ak si pracoval na obchodníckej pozícii v inom odvetví, si stále v hre a pokračuj v čítaní. Máš zaostrené na zákaznícky servis, si technicky zdatný a vieš si zorganizovať prácu, stroje i ľudí.

Ideálne je, ak máš rád šoférovanie a presúvanie sa po danom regióne I keď je to práca s ťažkými technológiami, potrebujeme, aby si poňal celú agendu s ľahkosťou a nadhľadom. Poznáš to, niekedy sú dni, kedy sa nie úplne darí vtedy je potrebné, aby si našiel v sebe motor pokračovať.

Skrátka, si samo-motivačný typ človeka. Dynamika, pro aktivita a zákaznícky prístup sú v tvojej DNA. O tom, že na nikoho nečakáš, aby ti dal ďalšie inštrukcie, ale konáš sám, asi ani netreba rozprávať.

Ideálna lokalita tvojho bydliska Žilina a okolie.

Ak máš CHUŤ spoznávať, organizovať a zúčastňovať sa nových stavebných projektov alebo CHCEŠ uplatniť svoje doterajšie skúsenosti z predaja v oblasti stavebníctva – kde sa mimochodom cítiš ako ryba vo vode – pokračuj v čítaní.

Čo budeš robiť?

Tvojou hlavnou úlohou bude starostlivosť o existujúcich zákazníkov. Tvoj pracovný deň je dynamický. Začínaš cca od 07:00 a fičíš na mailoch i telefónoch a popri tom cestuješ. V akom pomere?

Dopyty, inštrukcie, dodatočné info, cenové ponuky ... Spracovávaš a odpovedáš na ne písomne cca 20% - 30%

Odpovede, ktoré nemôžeš odložiť a musia sa riešiť za horúca, riešiš telefonicky – cca 70%

Cestovanie verzus práca v Office – 50% - 50%

Home office len vo výnimočných situáciách, je dôležité, aby si bol súčasťou diania. Pre lepšiu predstavu, prečo je prítomnosť v práci potrebná - máš pod palcom aj kľúče od veľkých strojov a od papierov k nim. Ak príde žeriavnik po stroj, treba mu vydať tieto papiere ...

Robíš cenové ponuky a hasíš všetko, čo potrebujú zákazníci. Administratívu a podklady k fakturácii si budeš zastrešovať sám. Reporty sa robia na mesačnej báze. Pracuješ v prehľadnom, internom systéme, kde vidíš všetky potrebné informácie na jednom mieste.

Dopyty často chodia samé – databáza je nastavená tak, že vidíš, kto a kde ide stavať. Podľa toho sa firma zúčastňuje či už verejných obstarávaní, ale občas je súčasťou i súkromného sektora.

Ako vidíš, nie je to čisto obchodná pozícia, ale žiada si to aj veľa organizácie.

Ideálne je, ak máš nemecký alebo anglický jazyk na úrovni B1-B2, komunikuje sa s rakúskou centrálou, kde vieš použiť či už jeden, alebo druhý jazyk (gro písomne).

Tvojou prácou bude prevažne starostlivosť o existujúcich zákazníkov, no budeš hľadať i nových. Ak by sme mali vyčísliť tento pomer, tak by to bolo asi 75:25.

Ak ti napadla otázka, či bude k dispozícii aj nejaké školenie, alebo budeš hodený/á do vody, tak ti hneď aj odpovieme. Adaptácia je zvládnutá veľmi fajn. Pod krídla si ťa zoberie skúsený obchodník, ktorý ti ukáže a naučí všetko potrebné.

Ak ťa ponuka zaujala, odpovedz nám na nasledujúce otázky. Odpovedaj spontánne a čo najrýchlejšie. Čo ti prvé napadne. Tešíme sa na zaujímavé odpovede.

1. Čo ťa na predaji a starostlivosti o zákazníkov baví?
2. Prečo je ťažká technika a oblasť stavebníctva tvoja „šálka kávy“?

Čo ponúkame?

Práca na trvalý pracovný pomer v zabehnutej firme, so stabilnou klientelou. Poskytneme ti nástroje, aby sa ti ľahšie darilo dosiahnuť ciele - auto, telefón, notebook.
Ponúkaný fix je od 1200 Eur brutto + provízie z obratu. Ak si odhodlaný a pracuješ efektívne máš možnosť si priemerne zarobiť cca 2500 Eur.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Stavebný priemysel

Firma prenajíma vysoko výkonnú manipulačnú techniku. Žeriavy, plošiny rôzneho typu.
V súčasnosti disponuje oddelenie prenájmu žeriavov vozovým parkom s približne 250 najmodernejšími vysokovýkonnými zdvíhacími zariadeniami s kapacitou zdvíhania do výšky takmer 200 m a nosnosťami do 1000 ton.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Vzdelanie v odbore

Stavebníctvo, Riadenie projektov, Obchod

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Prax na pozícii/v oblasti

obchodný zástupca

Počet rokov praxe

3

Organizovanosť, skvelý time-management, dynamický typ človeka. Vieš rýchlo zareagovať na vzniknutú situáciu a vieš zostať v kľude i pod stresom. Predchádzajúce skúsenosti v stavebnom odvetví je tvoje veľké plus.

Sme personálka. Založená na dlhoročných skúsenostiach z oblasti personalistiky. Nie sme obyčajní. Sme iní. Dávame si záležať a robíme to srdcom a usilujeme sa dosiahnuť perfect match - dokonalé spojenie, z ktorého majú radosť obidve strany.

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci