Špecialista odborového zväzu pre oblasť kolektívneho vyjednávania, sociálneho dialógu a práce s čl. základňou

Odborový zväz pracovníkov obchodu a cestovného ruchu

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Slovensko (Práca vyžaduje cestovanie)
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 200 EUR/mesiac13. plat, odmeny a bonusy ako nadstavba mzdy
  • Termín nástupu: 01.3.2022

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zastupuje OZPOCR navonok v rozsahu poverenia predsedom OZPOCR a pracovnej náplne,
- spracováva podklady a stanoviská súvisiace s kolektívnym vyjednávaním, zabezpečuje prípravu, evidenciu a vyhodnotenie KZVS,
- riadi a koordinuje činnosť komisií pre kolektívne vyjednávanie,
- poskytuje metodickú pomoc a podieľa sa na príprave kolektívneho vyjednávania v odborových základných organizáciách (OZO) vedie evidenciu jednotlivých kolektívnych zmlúv v rámci OZPOCR,
- metodicky usmerňuje činnosť OZO v danej oblasti,
- zabezpečuje prípravu materiálov pre orgány OZPOCR, na rokovania predstaviteľov OZPOCR s inými orgánmi a organizáciami,
- organizačne sa zúčastňuje a pripravuje akcie OZPOCR
- koordinuje činnosť OZPOCR so zameraním na spoluprácu s nadnárodnými spoločnosťami pôsobiacimi v SR,
- podieľa sa na propagácii OZPOCR a na rozširovaní členskej základne,
- spolupracuje so SOŠ združenými v OZPOCR
- metodicky usmerňuje činnosť OZO a poskytuje poradenskú pomoc súvisiacu s pracovnoprávnou problematikou, znalosť Zákonníka práce
- komunikuje so zamestnávateľmi
- služobné cesty v rámci SR

podľa kolektívnej zmluvy 13. plat, voľno 1 deň v každom štvrťroku, odmeny pri pracovných jubileách a pod.

Informácie o výberovom konaní

zaslanie životopisu s motivačným listom v slovenskom jazyku

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

pracovné a sociálne právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word, Excel, Powerpoint, webová stránka - Pokročilý

- znalosť Zákonníka práce
- komunikačné schopnosti

Odborový zväz združuje členov prostredníctvom odborovej základnej organizácie. Svoju činnosť rozvíja nezávisle od všetkých politických strán, hnutí, štátnych orgánov, zamestnávateľov a ich organizácií, občianskych združení a iniciatív v súlade s programovými cieľmi odborového zväzu, potrebami a záujmami členov. Základným princípom činnosti odborového zväzu je princíp odborárskej solidarity.
Hlavným poslaním odborového zväzu, jeho orgánov a organizácií je obhajoba a presadzovanie pracovných, sociálnych, ekonomických, mzdových a profesných záujmov členov a ochrana ich práv.