Pridať inzerát

IT technik

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

  • Miesto práce: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Stromová, Nové Mesto
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Od 692 EUR/mesiacPlat v 5. platovej triede podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme, celkový plat bude určený podľa praxe uchádzača (osobný príplatok podľa skúseností uchádzača). Ponúkaný výsledný plat môže byť stanovený v rozmedzí od 900 do 1600 € brutto.
  • Termín nástupu: marec 2022 alebo dohodou

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. Zabezpečenie prevádzky počítačovej siete typu LAN a zariadení informačných systémov (PC, tlačiarne a iné) na pracoviskách ministerstva. Zabezpečenie sieťovej konektivity jednotlivých IT zariadení. Spolupráca pri majetkovej evidencii IT zariadení.
2. Diagnostikovanie a následné odstránenie chýb užívateľov výpočtovej techniky. Inštalácia nových a reinštalácia použitých pracovných staníc.
3. Podpora užívateľov pri práci s aplikáciami a technická podpora zariadení informačných systémov (PC, tlačiarne a iné). Zabezpečenie operatívnych požiadaviek na prevádzku pracovných staníc zamestnancov nahlásených štandartnými komunikačnými kanálmi (Help Desk).
4. Vykonávanie a plnenie ďalších úloh súvisiacich s dohodnutým druhom práce podľa pokynov priameho nadriadeného.

• pružný služobný čas,
• príspevky na DDS a dopravu do zamestnania,
• možnosť využívania MultiSport karty
• plus 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Vzdelanie v odbore

oblasť IT, technické

Ostatné znalosti

Microsoft Windows - Pokročilý
Mac OS - Mierne pokročilý
Správa počítačov - Pokročilý
Administrácia LAN/WAN - Mierne pokročilý
Microsoft Teams - Základy
Cisco Webex - Základy

Prax na pozícii/v oblasti

min. 1 rok v oblasti IT

Počet rokov praxe

2

komunikačné zručnosti, schopnosť pracovať aj v stresových situáciách, analytické myslenie, samostatnosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, bezúhonnosť

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy pre základné školy, stredné školy a vysoké školy; školské zariadenia; celoživotné vzdelávanie; vedu a techniku; štátnu starostlivosť o mládež a šport.