Manažér pre riadenie projektov / zástupca výrobno technického riaditeľa

Metrostav Slovakia a.s.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Mlynské nivy 68, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 2000 € vyššie podľa rozsahu skúseností + ročné prémie 30% podľa plnenia nastavených parametrov
  • Termín nástupu: ihneď

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Stavebná spoločnosť Metrostav Slovakia a.s. je súčasťou Skupiny Metrostav a zabezpečuje komplexné riadenie a realizáciu stavieb predovšetkým v segmente pozemných stavieb na území Slovenskej republiky.
Hľadáme kľúčovú pozíciu, ktorá bude pôsobiť na výrobno technickom oddelení riadenia stavebných projektov:

Hlavnou náplňou práce úspešného uchádzača bude aktívne riadenie a kontrola priebehu realizácie všetkých stavebných projektov spoločnosti.

Ako kľúčový zamestnanec budete
- riadiť a kontrolovať jednotlivé projektové tímy, zabezpečovať plnenie dohodnutých ekonomických a technických parametrov projektov, kontrolovať dodržiavanie kvality práce, technologických a pracovných postupov
- zistené nedostatky bezodkladne riešiť v spolupráci s projektovými manažérmi
- informovať vedenie spoločnosti v prípade mimoriadnych situácií alebo rizika závažných odchýlok od cieľového stavu

Súčasťou Vašich aktivít bude
- pravidelná kontrola všetkých stavieb v závislosti na naliehavosti aktuálnych požiadaviek a projektových špecifík (min. 30% pracovného času v teréne)
- zodpovednosť za nastavenie a dodržiavanie harmonogramu stavebných projektov
- aktívna spoluúčasť na formulovaní stratégie spoločnosti, krátkodobých ako aj dlhodobých postupov zameraných na efektívne využitie zdrojov
- plnenie úloh vyplývajúcich zo stratégie a operatívnych porád s výrobno technickým riaditeľom
- podpora pre členov projektových tímov
- reporting vedeniu spoločnosti

Taktiež sa budete podieľať na
- manažmente riadenia výkonnosti, talent manažmente a navrhovaní zloženia jednotlivých projektových tímov s prihliadnutím na efektívne využitie a rozvoj talentov
- kontinuálnej spolupráci s obchodným oddelením pri preberaní stavebných projektov a kooperatívnom plánovaní realizačných krokov

Od úspešného kandidáta sa očakáva
- skúsenosti s riadením ľudí a rozvinuté manažérske kompetencie
- skúsenosti s riadením projektov z oblasti pozemných stavieb v objeme min. 10 mil.€
- stály záujem na budovaní vnútropodnikových komunikačných kanálov, aktívna komunikácia a spolupráca s jednotlivými projektovými manažérmi stavieb a členmi projektového tímu
- proaktívny prístup k riešeniu úloh s cieľom rýchleho a efektívneho vyriešenia vzniknutých situácií a problémov pri dodržaní očakávaných ekonomických a kvalitatívnych parametrov projektov
- neustála snaha zlepšovať procesy a zefektívňovať pôsobenie projektových tímov
- iniciatíva v hľadaní zmien potrebných na efektívnejšie fungovanie výrobno technického oddelenia a zabezpečenie ich aktívnej implementácie
- udržiavanie aktuálneho prehľadu o stavebnom trhu, jeho dynamike, predpokladoch jeho vývoja a taktiež rozhľad o nových trendoch ako v technickej oblasti tak aj v riadení stavebných projektov

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

od 2000 € vyššie podľa rozsahu skúseností + ročné prémie 30% podľa plnenia nastavených parametrov

Ponúkame Vám:
Zázemie stabilnej stavebnej spoločnosti európskeho formátu
Motivačné finančné ohodnotenie pri možnosti časovej flexibility
Možnosť profesionálneho rastu
Zaujímavú prácu v priateľskom pracovnom tíme
Chápeme aké dôležité je neustále vzdelávanie a preto poskytujeme odborné vzdelávanie v Centre vzdelávania materskej spoločnosti v Prahe, rôzne iné technické školenia a taktiež manažérske vzdelávanie
Pravidelne aktualizujeme našu Technickú knižnicu, ktorá Vám bude k dispozícii

Stravovacie poukážky poskytnuté aj v období čerpania dovolenky v hodnote 4 Eur
Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
Pracovné voľno nad rámec zákonníka práce v určitých životných situáciách (svadba, promócie a iné)
Príspevok pri narodení dieťaťa
Príspevok v prípade dlhodobej choroby
Sick days
Pre členov projektových tímov poskytujeme ubytovanie v bytoch
Priateľskú atmosféru budujeme aj mimo práce na firemných spoločenských a športových akciách (turistika, vianočný bowling, cyklo teambuilding, lyžovačka, vianočná kapustnica a iné)

Informácie o výberovom konaní

V prípade Vášho záujmu nám zašlite Váš životopis.
Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

stavebníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft Project - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

7

Máte niekoľkoročné skúsenosti s riadením stavebných projektov a preukázateľne veľké technické skúsenosti v oblasti pozemných stavieb
Disponujete manažérskymi zručnosťami, rád komunikujete s ľuďmi a máte skúsenosti s ich vedením
Ste človek samostatný, zodpovedný, flexibilný a zároveň vytrvalý
Máte aktívny a inovatívny prístup k práci a riešeniu úloh pri efektívnej organizácii a analytickom myslení
Máte výborné organizačné, koordinačné a hodnotiace schopnosti
Disponujete vysokou úrovňou vnútornej integrity

Naša spoločnosť Metrostav Slovakia a.s. je súčasťou Skupiny Metrostav. Sme stavebná spoločnosť, zabezpečujúca riadenie a realizáciu stavieb na celom území Slovenskej republiky. Dokážeme realizovať veľké, organizačne náročné a technologicky unikátne projekty s nadregionálnym významom, ako aj menšie a funkčne zacielené projekty s význačnou lokálnou hodnotou. Vo svojom širokom portfóliu máme veľké množstvo zrealizovaných projektov zo všetkých oblastí stavebných činností. Sme vyhľadávaným a stabilným zamestnávateľom, ktorý drží slovo.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Mlynské Nivy 68
824 77 Bratislava
www.metrostav.sk