Pridať inzerát

IT technik/čka

Mestská knižnica v Bratislave

  • Miesto práce: Klariská 16, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Od 1 050 EUR/mesiacMzdové podmienky 1050 - 1250 € brutto, podľa výšky úväzku (nástupný plat s možnosťou budúceho nárastu).
  • Termín nástupu: jún 2022
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, skrátený úväzok

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pridaj sa s tímu Mestskej knižnice v Bratislave a buď súčasťou miesta, ktoré ľuďom sprístupňuje kvalitné informácie. Tvojou úlohou bude zabezpečovať v knižnici hladké využívanie technológií. Táto práca ťa bude baviť, ak ťa teší veci zlepšovať a zefektívňovať a motivujú ťa spokojní používatelia.

Náplňou práce je:
1. IT technická podpora, diagnostika a riešenie technických problémov,
2. správa pracovných staníc a kancelárskej techniky, základný servis HW (PC, NTB, tlačiarne, skenery, kopírky),
3. správa systémov a sietí: LAN, WAN, WiFi (routing, konfigurácia IP na aktívnych prvkoch siete),
4. inštalácia/aktualizácia nového HW a SW, spustenie do prevádzky a zaškolenie personálu,
5. spolupráca s ekonomickým oddelením pri plánovaní, obstarávaní a nákupe IT techniky, HW a SW, zabezpečenie spotrebného materiálu pre tlačiarne a kopírky, spolupráca pri nákupe, údržbe a prevádzke audio a video techniky pre podujatia,
6. nákup, správa a údržba mobilných telefónov a iných mobilných zariadení,
7. podieľanie sa na tvorbe systémovej architektúry IT infraštruktúry (tvorba a aktualizácia návrhov), správa systémových prostredí IT infraštruktúry (Windows server, VoIP telefóny, kamerový a dochádzkový systém),
8. spolupráca na vedení a realizácii projektov súvisiacich s IT,
9. správa a realizácia IT bezpečnosti, správa agendy pre ochranu osobných údajov (v spolupráci s externým expertom),
10. práca s redakčným systémom.

V budúcnosti sa budeš podieľať aj na zaujímavých výzvach ako napríklad pomoc pri zavádzaní RFID systému v knižnici alebo inovatívne technické riešenie v budúcich priestoroch knižnice v objekte Grössling.

V rámci pracovnej pozície získaš 5 dní dovolenky navyše, možnosť vzdelávať sa a flexibilný pracovný čas vrátane možnosti občasnej práce z domu.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

vzdelanie s technickým zameraním v oblasti IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Windows - Pokročilý
Microsoft Windows Server 2016 - Základy
Microsoft Office - Pokročilý
Administrácia LAN/WAN - Pokročilý
OS Android - Mierne pokročilý
znalosť prostredia Google Workspace výhodou - Mierne pokročilý
HTML a CSS výhodou - Základy

Počet rokov praxe

2

Hľadáme zodpovedného človeka, ktorý v sebe spája technické znalosti, analytické myslenie a proaktívny prístup k riešeniu problémov. Potrebná je schopnosť samostatne pracovať a aj sa podľa potreby samostatne vzdelávať. Budeš tiež potrebovať istú časovú flexibilitu a dobré komunikačné zručnosti, ktoré využiješ pri zaškoľovaní tímu knižnice. Zíde sa ti aj znalosť technickej angličtiny.

Mestská knižnica v Bratislave ponúka bezpečné, prístupné a priateľské prostredie pre všetkých. Je najstaršou verejnou knižnicou v hlavnom meste a už 120 rokov pomáha ľuďom rozvíjať sa. Sprístupňuje kvalitné informácie a zdroje, chce rozvíjať zodpovednú prácu s nimi. Je miestom živej a dostupnej kultúry, ktorou buduje aj vzťah k čítaniu a literatúre. Sídli na troch adresách (Kapucínska, Klariská, Laurinská) a zastrešuje knižný fond beletrie, cudzojazyčnej literatúry, náučnej literatúry vrátane hudobnej a umenovednej, literatúru pre deti a mládež, ako aj pre slabozrakých a nevidiacich. V letných mesiacoch prevádzkuje čitáreň U červeného raka. Svoju úlohu chápe aj ako vytváranie príležitostí k spolupráci, sebarealizácii a lepšej orientácii v spoločnosti a vo svete. Chce posilňovať vzájomnú ohľaduplnosť a zodpovednosť prostredníctvom komunitných aktivít, stretnutí a úctivej diskusie. Odvahu a tvorivosť chce rozívjať ako nástroje sebarozvoja a integrácie. Jej zámerom je tiež motivovať k aktívnemu občianstvu a posilňovať občiansky, ľudský a intelektuálny potenciál mesta.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov