DesignOps špecialista (projektový manažér) vo svete UX dizajnu

Lighting Beetle s.r.o.

  • Miesto práce: Pradiareň 1900, Cvernovka, Ružinov, Slovensko, Bratislava (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Od 1 300 EUR/mesiac✱ Preferuješ živnosť? U nás je ekvivalent nákladov superhrubej mzdy samozrejmosťou – t.j. od 1 800 EUR bez DPH ✱ Mesačná mzda je fixná. Okrem toho si v oboch prípadoch zisk firmy každý štvrťrok (nie štvrtok) delíme vo forme bonusov. Predstav si to ako 13. a 14. plat (a ak sme šikovní, aj viac).
  • Termín nástupu: 1. 8. 2022
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok, živnosť

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Aktuálne rozširujeme náš tím o projektových manažérov, resp. budúcich DesignOps špecialistov. Naším dlhodobým cieľom je vychovávať špičkových UX profesionálov na Slovensku. Máme na to mnohoročné skúsenosti, metodiky a hlavne atmosféru.

✱ Ako projektový manažér budeš súčasťou medzinárodného tímu, ktorý rieši operatívu okolo dizajnu viacerých dizajnerských a produktových tímov. V praxi to znamená, že budeš organizovať zákaznícke testovania (napr. príprava testovacieho labu, komunikácia s respondentami, regrutačnou agentúrou…), správovať digitálne nástroje a prístupy do nich (napr. Figma, Lookback, Maze a pod.), onboardovať nových členov tímu a prezentovať výsledky výskumu stakeholdrom.

✱ Každý deň budeš úzko spolupracovať s tímom šikovných výskumníkov, interakčných aj vizuálnych dizajnérov, front-end developerov a niekedy aj s top manažmentom.

✱ Onboardovať nových členov tímu a manažovať ich rast.

✱ Zodpovedať za vedenie workshopov, analýzu klientských potrieb a manažovať ich očakávania, prezentovať výsledky práce.

✱ Rozdeľovať úlohy, organizovať stretnutia a mať dohľad nad ich realizáciou.

✱ Okrem toho očakávame, že budeš s ostatnými projektovými manažérmi podieľať na štandardizácii dizajnových a projektových prístupov, ich zlepšovaní a aplikácii do praxe.

V LB* je naším poslaním robiť dizajn, ktorý je orientovaný na zákazníka. Našou úlohou je zlepšovať životy a odbúravať zbytočné komplikácie. Sústredíme sa na projekty, ktoré majú veľký spoločenský dopad. Od zdravotníctva, telekomunikácií, automoto, bankovníctva a poisťovníctva až po zlepšovanie štátnej správy. Naše návrhy nevychádzajú z nepodložených názorov dizajnérov, ale výhradne z racionálnych argumentov a dát získaných poctivým používateľským výskumom. To ale neznamená, že nám nezáleží na kreativite a peknom vizuále. Pracujeme bullshit-free, a preto ľudí práca v našom tíme baví a napĺňa.

V LB* sa riadime kolektívnym zdravým rozumom. Hovoríme o sebe, že benefity nemáme, lebo ich nepotrebujeme. Tieto veci sú pre nás súčasťou našej DNA:

✱ Preplatenej dovolenky dostaneš toľko, koľko budeš chcieť, PN-ky koľko budeš potrebovať. Schvália ti ju kolegovia, nie šéf, a nemusíš ju nikomu dokladovať.
✱ Vieme ti zabezpečiť všetko, čo k práci potrebuješ, ak to nerozbiješ – telefóny, počítače, iPady atď.
✱ Zisk firmy si každý štvrťrok (nie štvrtok) rozdelíme a naozaj si to všimneš.
✱ Pánom alebo paňou svojho času si je každý sám.
✱ O veciach sa bavíme otvorene, rovnako ako tu teraz.
✱ Veľký priestor na rozvoj v tom, čo chceš robiť. Dáme ti na to čas aj peniaze.
✱ Párty a teambuildingy? Máme vlastný stroboskop a parostroj...
✱ Na firemné pomery nadštandardná káva a štandardný čaj.
✱ Sme Greta-friendly, robíme si swapové eventy, používame minimum papiera... A aj ten je recyklovaný.

Ak nám pošleš iba svoje CV, tak na 99% Ti neodpíšeme. Preto pripoj k svojej žiadosti aj pár slov, alebo motivačný list, prečo práve Ty by si mal byť integrálnou súčasťou našich projektov. Aspoň pár vetami opíš svoje relevantné skúsenosti s projektovým manažmentom – ideálne aj s konkrétnymi aktivitami, ktoré tieto skúsenosti demonštrujú.

P.S.: Ak nemáš relevantné skúsenosti, zašli nám aspoň svoj motivačný list, v ktorom zhrnieš, prečo si myslíš, že by z teba mohol byť v budúcnosti dobrý UX produkčný(á) v LB*. Ak nás presvedčíš, pozveme ťa na pohovor.

Mimochodom, tykáme si :)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Figma - Mierne pokročilý
Microsoft Office 365 - Pokročilý
Slack - Pokročilý
Confluence - Mierne pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Hľadáme tímového hráča, ktorý chce spolupracovať s dizajnérmi, vývojármi, biznis špecialistami a klientom, ktorý sa nebojí naskočiť na rozbehnutý vlak. Detailistu, ktorý má analytické schopnosti, systematický prístup k práci, logické myslenie, chuť neustále sa vzdelávať a silnú empatiu. Dôležité sú pre nás silné komunikačné schopnosti, práca s klientom a dobrá angličtina (vo firme často komunikujeme po anglicky a budeš súčasťou medzinárodného tímu).

Čo je výhodou?
✱ Pracoval(a) si v dizajnových tímoch a poznáš operatívu s tým spojenú,
✱ Pojmy použiteľnosť, prístupnosť, prototypovanie, testovanie alebo UX výskum sú ti známe,
✱ Trúfaš si na vedenie workshopov,
✱ Dokážeš vnímať technologické limity klienta,
✱ Viedol/viedla si projektové alebo produktové tímy
✱ Vieš navrhnúť, implementovať a odkomunikovať procesne zmeny tak, aby z toho bolo jasné, že prinášajú benefity pre všetkých.

Koho isto nehľadáme?
✱ človeka na part-time
✱ kolegu, ktorý by chcel stále pracovať len z domu :)

Sme najväčšie slovenské UX štúdio – 52 talentovaných ľudí, ktorí sa venujú výskumu zákazníkov, testovaniu použiteľnosti, prototypovaniu, grafickému dizajnu a front-end developmentu. Dnes pracujeme na projektoch, ktoré používajú milióny Slovákov.

UX dizajnu sa venujeme už 12 rokov, pracovali sme v 15 krajinách sveta. Stojíme za redizajnom úspešných projektov ako martinus.sk, pelikan.sk, cestovného poistenia union.sk, ako aj množstvom webov a interných softvérových aplikácii pre firmy ako Orange, Dôvera, Škoda Auto a Slovak Telekom.

Disponujeme vlastným UX labom v ktorom sme otestovali a navrhli zlepšenia digitálnych produktov pre desiatky firiem, vrátane portálu profesia.sk, na ktorom čítaš tento inzerát ;)

Sme certifikovaní od Nielsen/Norman Group a stabilne rastieme už 7 rokov.

Sme spoluzakladateľom neziskovej organizácie SUXA.sk, ktorá podporuje, vzdeláva a spája ľudí, ktorí sa venujú UX.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov