Pridať inzerát

Referent ekonomiky a investícií

Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky, štátny podnik

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Ivanská cesta, Ružinov
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 351 - 1 886 EUR/mesiac+ prémie do výšky 30 % v zmysle platnej KZ (informácia o mzde sa týka mzdy pri nástupe do pracovného pomeru, mzda je závislá od praxe uchádzača)
  • Termín nástupu: dohodou

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Oblasť plánu technického a investičného rozvoja (ďalej len investičný plán):

– zabezpečuje komplexné spracovanie ročných a dlhodobých plánov investičného rozvoja, zostavuje výhľadové návrhy investičného plánu v rôznych časových horizontoch;
– zabezpečuje spracovanie plánu odpisov plánovaného dlhodobého hmotného a dlhodobého nehmotného majetku podľa jednotlivých rokov;
– zapracováva schválené zmeny do investičného plánu a predkladá ich na schválenie;
– zabezpečuje metodickú činnosť pre oblasť investícií;

Čerpanie investičného plánu:
– eviduje došlé a odoslané faktúry a kontroluje ich správnosť, sleduje včasnosť a úplnosť likvidácie faktúr;
– priebežne sleduje stav účtu nedokončených investícií;
– evidencia a spracovávanie účtovného a finančného stavu čerpania investičného plánu v rôznych časových horizontoch;
– mesačne sleduje čerpanie investičných prostriedkov vzhľadom na disponibilné zdroje;
– vypracovávanie komplexných rozborov a analýz plnenia ukazovateľov investičného plánu;
– na základe operatívnej evidencie spracováva výkazy o investičnom majetku, investičnej výstavbe;
– zabezpečuje a kontroluje agendu zaraďovania investičného majetku; preúčtovania investícií do prevádzky a naopak;
– pripravuje záverečné vyúčtovania, vyhodnotenia, správy, písomnú agendu a podklady do rozborov;
– operatívna evidencia zádržného, odsúhlasovanie s útvarmi podniku

Investičná komisia:
– spracovanie agendy investícií pre investičnú komisiu;
– vedie operatívnu evidenciu požiadavkových listov na nárokovanie investícií, ktoré predkladá na zasadnutia investičnej komisie;
– prideľovanie požiadavkových listov jednotlivým referentom na realizáciu investícií, zapracovávanie do investičného plánu a sledovanie ich realizácie;

Zabezpečovanie procesu obstarávania:
– koordinácia a komplexné zabezpečovanie činností spojených s prípravou a realizáciou procesu obstarania investícií a služieb vrátane dokumentácie v súlade splatnými internými a externými predpismi, zodpovedá za proces obstarania;
– zodpovedá a kontroluje komplexnú správnosť faktúr za pridelené investície a ich súlad s predpismi, zmluvami, plánom, kalkuláciou a súťažami a dáva návrh na ich likvidáciu;
– odsúhlasuje vecné a cenové plnenie faktúr;

- týždeň dovolenky nad rámec zákona,
- príspevok zamestnávateľa do DDS,
- možnosť využívania podnikových rekreačných zariadení,
- ďalšie benefity podľa Kolektívnej zmluvy.

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, zašlite Váš profesijný životopis

V žiadosti uveďte PRESNÝ NÁZOV POZÍCIE, o ktorú sa uchádzate, Váš telefonický kontakt a e-mailovú adresu. Vaše osobné údaje spracovávame za účelom zabezpečenia výberu nových zamestnancov na základe vykonania nevyhnutných opatrení smerujúcich k uzatvoreniu pracovno-právneho vzťahu v súlade s ustanoveniami Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov.
Podrobnejšie a aktuálne informácie o spracovávaní Vašich údajov môžete získať na webovej stránke podniku www.lps.sk
Na základe posúdenia predložených materiálov si vyhradzujeme právo vykonať užší výber a kontaktovať len tých uchádzačov, ktorí vyhovujú našim požiadavkám.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické (investície, majetok)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

ekonomické činnosti

Počet rokov praxe

5

Analytické myslenie a schopnosť kreatívne riešiť úlohy a problémy, dobré komunikačné a prezentačné schopnosti

Komplexné zabezpečovanie a poskytovanie letových prevádzkových služieb, leteckej telekomunikačnej služby, leteckej informačnej služby, služby pátrania a záchrany a ďalších činností, ktoré súvisia s plnením základného účelu a predmetu činnosti v záujme bezpečného, efektívneho a usporiadaného toku letovej prevádzky v stanovenom vzdušnom priestore a na určených letiskách v SR.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov