Back office špecialista pre oblasť logistiky (anglický jazyk je podmienkou)

LEDVANCE s.r.o.

  • Miesto práce: Nitra, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 000 EUR/mesiacOd 1000 EUR brutto mesačne v závislosti od skúseností *
  • Termín nástupu: 1.10.2022

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Vecné/obsahové a tarifné overovanie špedičných faktúr vrátane predkontácie podľa kontačného kľúča
- Schvaľovanie faktúr prostredníctvom SAP workflow-u a/alebo podpisom na origináli faktúry
- Podávanie reklamácií za nesprávne vyfakturované špedičné služby a vyžiadavanie príslušných dobropisov
- Úzka spolupráca s internými partnermi ktorí dojednávajú zmluvné tarify s prepravcami (komunikácia iba v AJ); ich informovanie o problémoch s prepravcami, eskalácia a efektívne zapájanie do riešenia vzniknutých situácií
- Administrácia databázy dojednaných cenníkov
- Aktívna spolupráca pri automatizácii procesu (implementácia nových cenníkov do SAP – testovanie; návrh predlôh na kontrolu faktúr v MS Excel...)
- Kontrola vygenerovaných dobropisov z SAP; doriešovanie rozdielov interne/externe
- Spracovanie upomienok za omeškané platby prepravných faktúr, doriešovanie a odstraňovanie príčin omeškania
- Úzka spolupráca s účtovným oddelením pre záväzky (Accounts Payables)
- Dopytovanie špedičných výkazov (POD) od prepravcov, administrácia a monitoring na Sharepoint-e
- Vyhotovovanie štatistík a monitoring prepravných nákladov podľa požiadaviek nadriadeného
- Úzka spolupráca s oddelením Controllingu, analýza dát podľa požiadaviek
- Archivácia výkazov (WBS) o realizovaných prepravách, monitoring a dopytovanie chýbajúcich výkazov, kontrola vybraných vzoriek výkazov

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- Ukončené SŠ/VŠ vzdelanie ekonomického zamerania
- Plynulá úroveň anglického jazyka (ďaľší cudzí jazyk výhodou)
- Práca s MS Excel je podmienkou
- Práca v systéme SAP je výhodou
- Predošlá skúsenosť s prácou v Shared Service centre je výhodou

Pozícia je vhodná aj pre čerstvého absolventa.

Pozíciu obsadzujeme ako zástup počas materskej a rodičovskej dovolenky.

* Podľa zákona sa vyžaduje zverejňovanie základnej zložky mzdy (minimálna mzda pre inzerované pozície). Ako zamestnávateľ zdôrazňujeme, že pozorne zvážime Vaše odborné schopnosti, predpoklady a skúsenosti na danú pozíciu a odmeňovanie nastavíme spravodlivo vzhľadom k Vašej kvalifikácii na príslušnú pozíciu a vzhľadom k situácii na pracovnom trhu.

Spoločnosť LEDVANCE je svetovým lídrom v oblasti osvetľovacej techniky. Firma vznikla odčlenením klasického osvetlenia z firmy OSRAM a kombinuje tradičné všeobecné osvetlenie s modernou osvetľovacou technikou.
LEDVANCE zamestnáva celosvetovo viac ako 3200 zamestnancov a má zastúpenie vo viac ako 50 krajinách.
Na Slovensku má zastúpenie v Nitre a v Nových Zámkoch formou Centra zdieľaných služieb – Ledvance Business Services. Náš tím momentálne pozostáva z viac ako 280 zamestnancov a podporujeme naše európske závody v oblasti zákazníckeho servisu, nákupu, účtovníctva, financií, personalistiky, kvality, marketingu a naše služby stále rozširujeme.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov