Pridať inzerát

Senior Finance Controller

LEDVANCE s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Nitra
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 2 000 EUR/mesiacOd 2000 EUR brutto/mesačne v závislosti od skúseností *
  • Termín nástupu: Ihneď / dohodou

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavná náplň práce zahŕňa:
* Príprava, vyhodnocovanie a analýza pravidelných mesačných, štvrťročných a ročných finančných výsledkov
* Analýza profitability, marží, návrh odporúčaní zaistenia profitability
* Vyhodnocovanie rizikového profilu zákazníkov, credit management
* Vytváranie ad-hoc analýz, reportov a odporúčaní pre potreby manažmentu a organizácie
* Koordinácia procesu tvorby a zodpovednosť za oblasť plánovania a rozpočtu, analyzovanie a zdôvodňovanie odchýlok od plánov
* Plánovanie a pravidelný forecasting P&L, BS a CF
* Účasť na projektoch v oblasti controllingu
* Optimalizácia a automatizácia procesov v spolupráci s jednotlivými oddeleniami
* Koordinácia a spolupráca s internými oddeleniami (účtovné, nákupné, daňové, ...) a externými partnermi podľa potreby
* Úzka spolupráca s manažmentom firmy

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

3

Od kandidátov požadujeme:

PODMIENKOU je:
* VŠ vzdelanie ekonomického zamerania
* Minimálne 3 roky skúseností v controllingu
* Plynulá úroveň anglického jazyka (úroveň B2)
* Skúsenosť s tvorbou budgetu a tvorbou forecastov
* Skúsenosť s participáciou na uzávierkach (ideálne je mať skúsenosti s počítaním rezerv, kontrolou správnosti nákladových stredísk a účtov, alokáciou režijných nákladov a preúčtovaním)
* Skúsenosť s porovnávaním skutočnosti voči plánu a forecastu (bridges)
* Skúsenosť s reportingom (nahrávanie actuals / forecast / budgetov do konsolidačného systému, tvorba ad hoc reportov a analýz)
* Relevantné znalosti v oblasti účtovníctva (IFRS)
* Znalosť MS Excel na expertnej úrovni

VÍTANÉ je:
* Skúsenosť s controllingom v rámci obchodnej spoločnosti
* Sales controlling - analýza marží po výrobkoch, zákazníkoch, skúmanie príčin zmien marže, stanovovanie cien
* Credit management - riadenie úverového rizika - stanovenie kreditných limitov pre zákazníkov, sledovanie platobnej disciplíny
* Transfer pricing - spolupráca na tvorbe transfer price package s externou firmou a účtovníkmi
* Znalosť systémov SAP, BW a/alebo Tagetiku
* Znalosť tvorby makier a dátových modelov v Excel

OSOBNOSTNÉ PREDPOKLADY:
* Analytické myslenie, orientácia na dosahovanie výsledkov, aktívna osobnosť
* Vysoká miera samostatnosti
* Veľmi dobré komunikačné a prezentačné zručnosti
* Inovatívne myslenie, schopnosť navrhovať a implementovať zlepšenia

* Podľa zákona sa vyžaduje zverejňovanie základnej zložky mzdy (minimálna mzda pre inzerované pozície). Ako zamestnávateľ zdôrazňujeme, že pozorne zvážime Vaše odborné schopnosti, predpoklady a skúsenosti na danú pozíciu a odmeňovanie nastavíme spravodlivo vzhľadom k Vašej kvalifikácii na príslušnú pozíciu a vzhľadom k situácii na pracovnom trhu.

Spoločnosť LEDVANCE je svetovým lídrom v oblasti osvetľovacej techniky. Firma vznikla odčlenením klasického osvetlenia z firmy OSRAM a kombinuje tradičné všeobecné osvetlenie s modernou osvetľovacou technikou.
LEDVANCE zamestnáva celosvetovo viac ako 3200 zamestnancov a má zastúpenie vo viac ako 50 krajinách.
Na Slovensku má zastúpenie v Nitre a v Nových Zámkoch formou Centra zdieľaných služieb – Ledvance Business Services. Náš tím momentálne pozostáva z viac ako 280 zamestnancov a podporujeme naše európske závody v oblasti zákazníckeho servisu, nákupu, účtovníctva, financií, personalistiky, kvality, marketingu a naše služby stále rozširujeme.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Štúrova 22
949 01 Nitra