Pridať inzerát

Ekonomický analytik, metodik

INFOSTAT - Inštitút informatiky a štatistiky

  • Miesto práce: INFOSTAT - Inštitút informatiky a štatistiky, Leškova, Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 100 EUR/mesiacpo skúšobnej dobe prehodnotenie mzdy, prípadne osobný príplatok
  • Termín nástupu: 01.09.2021 resp. dohodou

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riešenie výskumných a vývojových úloh v oblasti:
- demografických analýz a prognóz
- makroekonomických analýz
- prognóz sociálno-ekonomického vývoja,
- aplikácie a rozvoja matematicko - štatistických metód
- spolupracuje so štatistickou praxou pri realizácii výsledkov výskumu

pružný pracovný čas

Výška fixnej mzdy je stanovená na úrovni minimálne od 1 100 € EUR brutto pri plnom pracovnom úväzku.
Výška fixnej mzdy bude závisieť od konkrétnych odborných znalostí a skúseností kandidáta.
Žiadosti zasielajte do: 30.06.2021
Vybraných uchádzačov budeme kontaktovať pravdepodobne od 01.08.2021

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

matematicko-štatistické metódy, kvantitatívne metódy v ekonomike, makroekonomická a mikroekonomická teória, ekonometrické modelovanie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Excel - expert
Microsoft Windows - pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý

Počet rokov praxe

prax v odbore výhodou

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- ekonometrický softvér E Views výhodou
- prax v riešení výskumných a vývojových úloh so zameraním na analýzy, resp. prognózy sociálno-ekonomického vývoja výhodou
- znalosť AJ a odbornej terminológie výhodou
- záujem o odborný rast

INFOSTAT je príspevková organizácia plniaca úlohy v oblasti výskumu a vývoja so zameraním najmä na štátnu štatistiku, informatizáciu spoločnosti, metodiku tvorby informačných systémov,
sociálno-ekonomické analýzy a prognózy, demografické analýzy a predikcie, spoločenské výskumy, rezortné vzdelávanie atď.

Adresa spoločnosti

Leškova 16
817 95 Bratislava