Pridať inzerát

Špecialista pre dane - senior

HEADSCOUT s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 2 210 EUR/mesiacZákladná mesačná mzda od 1.700€ + variabilná zložka mzdy
  • Termín nástupu: Dohodou

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre nášho klienta, rastúcu medzinárodnú spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti skladovania zemného plynu v podzemných zásobníkoch a v prieskume a ťažbe uhľovodíkov obsadzujeme pozíciu Špecialista pre dane senior.

Na pozícii budete zodpovedať za:

• Prípravu a/alebo spoluprácu pri vypracovaní daňových priznaní k niektorým daniam a poplatkom, vedenie príslušnej dokumentácie
• Participáciu na medzinárodných / zahraničných projektoch v spolupráci so zahraničnými daňovými poradcami
• Prípravu a/alebo spoluprácu pri vypracovaní dokumentácie o transferovom oceňovaní skupiny
• Spoluprácu na štandardizácii a zefektívnení interných daňových a účtovných procesov
• Poskytovanie internej podpory za oblasť daní
• Pripomienkovanie obchodných zmlúv z daňového a účtovného hľadiska
• Prípravu a aktualizáciu interných smerníc
• Komunikáciu s daňovými poradcami a so správcom dane
• Sledovanie zmien v daňovej legislatíve a ich aplikácia v spoločnosti, zabezpečovanie súladu medzi daňovou legislatívou a procesmi v spoločnosti, efektívnu komunikáciu daňových zmien v rámci spoločnosti

• Ročné odmeny v závislosti od splnenia cieľov spoločnosti
• Systém zamestnaneckých výhod a benefitov:
príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
príspevok na dopravu do zamestnania
príspevok na regeneráciu pracovnej sily
stravovanie formou jedálnych kupónov
sociálne výpomoci
príspevok pri narodení dieťaťa či dlhodobej práceneschopnosti
zamestnanecké pôžičky
príspevky na materské školy/školy - školné pre deti zamestnancov
• Flexibilný pracovný čas
• Možnosť práce z domu – „Home office“
• Platené dni voľna pri chorobe/zdravotnej indispozícii, tzv. „Sick days“
• Príjemné a tvorivé pracovné prostredie
• Možnosť ďalšieho profesijného rastu a sebarealizácie
• Kvalitný vzdelávací program
• Zázemie stabilnej spoločnosti s dlhodobou tradíciou
• Zaujímavé športové a kultúrne aktivity pre zamestnancov a ich rodinných príslušníkov

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Ostatná priemyselná výroba

Rastúca medzinárodná spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti skladovania zemného plynu v podzemných zásobníkoch a v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Firma ponúka dlhoročné skúsenosti a know-how vo svojej oblasti, profesionálne služby, inovatívne produkty a expertízu v dynamickom a neustále meniacom sa odvetví v Európe.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonómia, účtovníctvo.

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

MS Office - pokročilý

Počet rokov praxe

Praktické skúsenosti v oblasti daní minimálne 3 roky

• Vysokoškolské vzdelanie ekonomického smeru
• Praktické skúsenosti v oblasti daní minimálne 3 roky
• Znalosť daňovej legislatívy (týkajúcej sa najmä dane z príjmov právnických osôb, dane z pridanej
• hodnoty)
• Znalosť účtovnej legislatívy (najmä slovenských postupov účtovania)
• Samostatnosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, analytické myslenie
• Znalosť anglického jazyka minimálne na úrovni B2
• Ovládanie práce s PC (Excel, Word, PowerPoint)
• Skúsenosti v daniach so zahraničnými projektami/transakciami, resp. prax v medzinárodnej účtovnej alebo daňovej spoločnosti je výhodou

HEADSCOUT s.r.o. je personálna spoločnosť, ktorá sa zameriava na recruitment a headhunting najlepších profesionálov vo výrobnom priemysle a stavebníctve. Dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť s dôrazom na kvalitu a rýchlosť poskytovaných služieb. V súčasnosti nám dôveruje viac ako 30 medzinárodných klientov.

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Pribinova 25
811 09 Bratislava - Staré mesto