Pridať inzerát

Koncipient/ka (obchodné spoločnosti, privátna klientela)

HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátska kancelária

Informace o pracovním místě

  • Místo práce: Bratislava
  • Základní složka mzdy (brutto) a další odměny: 1 500 - 1 800 EUR/měsíc
  • Druh pracovního poměru: plný úvazek

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Kancelária Bratislava
Slovenský tím najväčšej česko-slovenskej advokátskej kancelárie HAVEL & PARTNERS zameraný na právo obchodných spoločností a starostlivosť o privátnych klientov hľadá juniorskú posilu, absolventa alebo skoro absolventa právnickej fakulty. V Bratislave Ti ponúkame možnosť stať sa členom rozvíjajúceho sa tímu, a to so všetkými výhodami plynúcimi z toho, že budeš súčasťou veľkej medzinárodnej advokácie. Čaká Ťa rozmanitá právna práca s prestížnymi slovenskými a zahraničnými klientmi, kariérny vývoj a skvelý kolektív.

DO ČOHO ŤA U NÁS ZAPOJÍME
  • pestrej práce pre slovenských i zahraničných klientov vrátane najväčších svetových spoločností a najbohatších a najvýznamnejších Slovákov a Čechov
  • poradenstva pri navrhnutí vhodného usporiadania spoločností klientov, či už v začiatku ich podnikania alebo pri reorganizácii už existujúcej štruktúry
  • implementácie návrhu prostredníctvom založenia nových spoločností, tuzemských alebo cezhraničných zlúčení, splynutí a rozdelení, zmien právnej formy, likvidácií spoločností alebo iným vhodným spôsobom, ktorý spolu vymyslíme
  • prípravy a realizácie rôznych korporátnych zmien v obchodných spoločnostiach, ako sú zmeny zakladateľských dokumentov, zvyšovanie alebo znižovanie základného imania, zmeny konateľov či prokuristov, prevody obchodných podielov alebo akcií a iné
  • riešenia problematiky medzigeneračného transferu kapitálu, ochrany privátneho majetku, poradenstva vo veciach rodinnoprávnych a dedičských pre privátnych klientov
  • budovania a správy (rodinných) holdingových štruktúr obsahujúcich aj zahraničné právne formy vyčlenenia a usporiadania majetku známe ako zverenecké či súkromné nadačné fondy (tzv. „trusty“)
  • v prípade záujmu aj do M&A tímu a budeš sa podieľať aj na najväčších M&A transakciách na globálnom trhu (vo všetkých štádiách od úvodnej právnej previerky až po closing)
  • komplexných právnych rešerší a analýz judikatúry k témam práva obchodných spoločností

ČO PONÚKAME
  • odbornú prácu na zaujímavých klientskych projektoch (zahraničných i domácich), ktorá má pre klientov a ich rodiny zmysel a naozaj im pomôže
  • dôkaz, že aj vo „veľkej medzinárodnej advokátskej kancelárii“ môže byť výborný kolektív a kamarátske prostredie, kde si všetci tykajú a radi sa spolu stretnú aj po práci – fungujeme ako jeden tím naprieč Slovenskom a Českom
  • získanie nenahraditeľných pracovných skúseností z prostredia prosperujúcej kancelárie
  • pravidelnú spätnú väzbu od ostatných členov tímu, najmä pridelenej advokátky a ďalší profesijný rozvoj podporovaný naším know-how oddelením
  • zamestnanecké benefity – plne hradenú kartu Multisport, účasť na odborných interných aj externých seminároch a ďalšie
  • možnosť kariérneho rastu v profesionálnej advokátskej kancelárii, ktorý nie je len na papieri – posunúť sa z koncipienta na partnera u nás skutočne môžeš
  • a k tomu všetkému i nadpriemernú mzdu, ktorá môže pravidelne rásť v rámci polročného hodnotenia a k tomu zaujímavé polročné bonusy

ČO POŽADUJEME
  • dokončené alebo takmer dokončené magisterské štúdium právnickej fakulty v SR (pozícia vhodná pre absolventa)
  • výbornú znalosť anglického jazyka, aby si mohol/la komunikovať so zahraničnými klientmi
  • logické myslenie, zmysel pre detail a nadšenie a záujem o právo ako také, ale najmä o právo obchodných spoločností – všetko ostatné sa dá naučiť

O ADVOKÁTSKEJ KANCELÁRII HAVEL & PARTNERS
HAVEL & PARTNERS so 6 kanceláriami v Bratislave, Prahe, Brne, Olomouci, Ostrave a Plzni je s tímom 250 právnikov a daňových poradcov najväčšou a najrýchlejšie rastúcou nezávislou právnickou firmou v strednej Európe. Zároveň je najúspešnejšou advokátskou kanceláriou na Slovensku a Česku podľa počtu nominácií a titulov doterajších ročníkov súťaže Právnická firma roku (2008–2021) a ocenení Chambers Europe najlepšou právnickou firmou pôsobiacou v Česku.

Medzi našich klientov patria najmä veľké medzinárodné spoločnosti, najvýznamnejšie české a slovenské spoločnosti, vrátane strategických štátnych podnikov a orgánov verejnej správy, ale aj stredné podniky, individuálni podnikatelia a investori. Je medzi nimi aj cca 150 z 500 najväčších svetových spoločností podľa publikácie Fortune 500, takmer 50 spoločností zaradených do rebríčka najväčších českých spoločností Czech Top 100 a 20 slovenských spoločností z TOP 100. Kancelária má v súčasnej dobe celkom 2 500 klientov.

KANCELÁRIA BRATISLAVA

Informace o náboru

Požadavky na zaměstnance

Pozici vyhovují uchazeči se vzděláním

vysokoškolské II. stupně

Pozice je vhodná pro absolventa

Ano