Pridať inzerát

Hlavný účtovník/vedúci ekonomického oddelenia

Handtmann

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Traťová 9, Košice
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 2 000 EUR/mesiacZákladná mzda od 2000,-EUR btto. Výsledná mzda sa bude odvíjať od praktických skúsenosti, schopností a zručností kandidáta.
  • Termín nástupu: dohodou

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu na ekonomickom oddelení hľadáme skúseného vedúceho/vedúcu, ktorý bude zodpovedať za:

* komplexnú agendu dvoch výrobných spoločností (Handtmann Slovakia,s.r.o a Handtmann Kechnec s.r.o),
* kontrolu správnosti a úplnosti účtovníctva a daňovej problematiky, plánovanie a realizáciu závierkových prác s dôrazom na kontrolu dát po prechode na SAP (implementácia v priebehu roka 2021),
* reporting (mesačný, ročný), spolupráca s audítormi, daňovými poradcami,
* plánovanie, rozpočtovanie, controlling, plánovanie a vyhodnocovanie cash flow,
* riadenie tímu účtovníkov a controllerov (6 zamestnancov)_štruktúra, zaškoľovanie a rozvoj podriadených, dovolenkové plány, hodnotenie výkonu podriadených, a pod.,
* posudzovanie nových obchodných prípadov, nastavovanie nových procesov v spolupráci s inými oddeleniami, revidovanie existujúcich postupov, prijímanie finančných opatrení,
každodenná komunikácia s koncernom v nemeckom, resp. anglickom jazyku.

Zástup počas materskej a rodičovskej dovolenky.

* Možnosť skutočnej sebarealizácie pri zlepšovaní a rozvoji spoločnosti
* Odpovedajúce platové podmienky aj v závislosti od preukázateľných skúseností
* Odborný a profesijný rast
* Ostatné benefity budú predstavené pri osobnom pohovore s vybranými kandidátmi

V prípade, že Vás ponuka zaujala, reagujte prostredníctvom stránky profesie.

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem, kontaktovať budeme len vybraných kandidátov.

Zaslaním Vášho životopisu zároveň dávate súhlas so spracovaním a uchovaním Vašich osobných údajov uvedených v životopise za účelom výberu kandidátov na inzerovanú pozíciu v zmysle Zákona č. 428/2002 Z. z. o ochrane osobných údajov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

* Prac. skúsenosť min. 5 rokov na obdobnej prac. pozícii (audit, účtovný outsourcing,...)
* Komplexné znalosti a skúsenosti s podvojným účtovníctvom (DPH, DPPO, účtovanie vo výrobnej spoločnosti so zákazkovou výrobou a zahraničnými tranzakciami)
* Skúsenosť s vedením tímu
* MS office - pokročilý
* NJ - B2 (aktívna komunikácia), Anglický jazyk (výhodou)
* Skúsenosť controllingom a reportingom
* Analytické a koncepčné myslenie
* Flexibilita, zvládanie stresu

Handtmann dnes – je celosvetovo pôsobiaca firemná skupina v oblasti spracovateľského priemyslu, ktorá zamestnáva 3600 zamestnancov. Patrí medzi najväčšie nemecké zlievarne, vyrabajúce komponenty tlakovým odlievaním z hliníkových zliatin. Odbyt zabezpečuje na trhoch v Európe, Kanade, USA, Brazílii, Indii, Číne a v ďalších krajinách.
Na Slovensku sa v Košickom regióne nachádzajú dva výrobné závody - Handtmann Slovakia, s.r.o a nový závod Handtmann Kechnec, s.r.o.

Spoločnosť Handtmann Slovakia na Slovenskú pôsobí už viac ako 12 rokov. Patrí medzi stabilných zamestnávateľov vyrábajúcich hliníkové odliatky tlakovým odlievaním. Aktuálne spoločnosť zamestnáva viac ako 200 zamestnancov.

Handtmann Kechnec, s.r.o. aktuálne dokončila výstavbu svojho závodu a rozbieha výrobu hliníkových odliatkov tlakovým odlievaním s následným CNC opracovaním výrobkov pre automobilový priemysel, využitím najmodernejších automatizovaných strojov a liniek.

Adresa spoločnosti

Handtmann Slovakia s. r. o.
Traťová 9
040 18 Košice - mestská časť Krásna