Pridať inzerát

Vedúci redaktor/ka pre odbornú literatúru

G R A D A Slovakia s.r.o. - vydavateľstvo odbornej literatúry a beletrie

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Bratislava
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 500 EUR/mesiac
  • Termín nástupu: podľa dohody

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Nakladateľský dom GRADA hľadá pre svoju pobočku v Bratislave, Moskovská 29 spolupracovníka na pozíciu:

VEDÚCI REDAKTOR / KA pre odbornú literatúru

Vo svojej funkcii sa budete hlavnou mierou podieľať na obchodnom, marketingovom aj organizačnom zavedení nového segmentu vydávaných kníh, v rámci úspešnej redakcie.

Hľadáme kolegu, ktorý
• bude samostatne vytvárať edičný plán, vyberať témy kníh a konkrétne tituly,
• vyhľadávať autorov, dojednávať s nimi zmluvy,
• posudzovať rukopisy a celkovo rozvíjať vydávanie kníh v danom segmente, a to od prípravy publikácií až po odovzdanie do tlačiarne,
• budete mať plnú zodpovednosť za ekonomické výsledky,
• povediete tím externých dodávateľov,
• bude spolupracovať s grafikmi, podieľať sa na propagácii titulov a spolupracovať s oddelením marketingu a s ďalšími útvarmi nakladateľstva v SR i ČR,
• bude mať chuť učiť sa nové veci a spolupracovať v tíme.

• zázemie v stabilnej spoločnosti a dlhodobú perspektívu,
• samostatnú a tvorivú prácu so skvelými a motivovanými ľuďmi v priateľskej atmosfére,
• priestor pre uplatnenie Vašich schopností a nápadov, priestor na rozvoj a osobný rast,
• zodpovedajúce finančné ohodnotenie a ďalšie zaujímavé zamestnanecké benefity,
• možnosť uplatnenia u prestížneho popredného nakladateľstva odbornej literatúry,
• spoluprácu s odbornými pracoviskami a poprednými odborníkmi z rôznych oborov,
• nástup podľa dohody.

Oslovila Vás naša ponuka? Potom nám neváhajte zaslať svoj životopis a motivačný list. Tešíme sa na Vás!

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

• prehľad v technických, ekonomických, prípadne medicínskych a humanitných oboroch,
• uvažovanie o tituloch s ohľadom na cieľové skupiny,
• kreativitu a marketingové uvažovanie,
• posudzovanie titulu z literárneho i obchodného hľadiska,
• vysokú úroveň slovenskej gramatiky a štylistiky,
• samostatnú prácu a zároveň výborné jednanie s druhými ľuďmi, ale i schopnosť pracovať v tíme a tiež ho viesť,
• vysokoškolské vzdelanie,
• skúsenosti s nakladateľskou prácou, znalosť nakladateľského prostredia a prehľad o tuzemských i zahraničných nakladateľoch a ich produkcii,
• základné znalosti ekonomiky a rozpočtovania potrebné pre redakčnú prácu,
• praktickú znalosť práce na PC,
• vyspelú interpersonálnu komunikáciu,
• dobré organizačné a riadiace schopnosti, časovou flexibilitu.

GRADA Slovakia s.r.o. je slovenskou pobočkou najväčšieho nakladateľstva odbornej literatúry GRADA Publishing, pôsobiaceho od roku 1991 v Českej republike. Svojou knižnou ponukou pokrýva široké spektrum odbornej literatúry z najrôznejších oblastí ľudskej činnosti. V posledných rokoch svoju produkciu rozšírila o beletriu a detskú literatúru.