Pridať inzerát

E - commerce director CEE

Farkasova International s.r.o.

Informace o pracovním místě

  • Místo práce: Hlavní město Praha, Praha, Česko
  • Základní složka mzdy (brutto) a další odměny: 4 000 - 7 000 EUR/měsíc

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Our Client is one of the most successful and progressive international company. The company is searching for an experienced – E - Commerce Director CEE and other roles in this field.

The role requires strong experience in e-commerce, business spirit and strong focus on maximizing activities, sales and brand visibility. The ideal candidate should be performance oriented, communicative, and resistant to stress with good analytical and negotiation skills.

The position is located anywhere in CEE region.

Responsibilities

· All E- Commerce activities, responsibility for its strategic planning and development

· Managing the E-Commerce team

· Participating in increase of the company turnover, controlling and evaluating the budget

· You will work closely with the global team to connect online activities across the company international

· E-Commerce P & L responsibility

The client is expecting:

· Experience on the position E-Commerce Manager at least 3-5 years, with an experience of building the E-Commerce

· Specialist that is familiar with setting up the processes and project management

· Analyst who can manage the reports, statistics and data and can evaluate the KPI´s

For a completely confidential discussion – please don’t hesitate to contact Iva Klímová.

Rádi bychom Vás upozornili, že zasláním Vašeho životopisu udělujete souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem zajištění personálního poradenství pro Vaši osobu. V souladu s platnými právním předpisy na ochranu osobních údajů tímto souhlasíte, aby společnost Farkasova International, s.r.o. zpracovávala Vaše osobní údaje nutné pro účely personálního poradenství a zprostředkování karierních příležitostí (zejména jméno, příjmení, e-mail, adresu, telefonní číslo, případně další údaje dobrovolně poskytnuté a nezbytné pro výše uvedené účely).

Informace o náboru

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně