Pridať inzerát

Logistický koordinátor a nákupca

Desma Slovakia s.r.o.

Informácie o pracovnom mieste

  • Miesto práce: Šebešťanová, Považská Bystrica-Šebešťanová
  • Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 000 EUR/mesiacmzda v závislosti od pracovných skúseností
  • Termín nástupu: dohodou

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- koordinácia a optimalizácia logistických procesov
kompletné zabezpečovanie všetkých prepráv v spoločnosti a denná komunikácia so špeditérmi , organizovanie a vyzdvihovanie hotových výrobkov od dodávateľov EXW, koordinovanie prepráv s ohľadom na hospodárnosť, platnú legislatívu a termínové požiadavky
- príprava logistického konceptu
vytvorenie inštrukcie a logistického konceptu prepravy, zabezpečenie správnej a včasnej organizácie vývozov a dovozov v spolupráci s internými oddeleniami a prepravcami, analýza otváracích hodín u jednotlivých dodávateľov
- komunikácia v oblasti logistiky, interná aj externá
- príprava podkladov pre prepravné spoločnosti
príprava a kontrola prepravných dokumentov, informovanie dodávateľov o čase vyzdvihnutia tovarov, objednávanie dopravy v závislosti na čase nakládky, vykládky a cenníku, kontrola včasnosti pristavenia a odjazdu z nakládky
- operatívne riešenie problémov počas prepravy a prípadné nezrovnalosti
- ceny za prepravu, tendre
jednania s prepravnými dodávateľmi a hľadanie potenciálov zníženia cien – zmenou dodávateľa, jednaním o znížení cien, inováciami, ktoré prinášajú zníženie nákladov, pravidelné tendrovanie dopravy
- platobné podmienky, ročné bonusy
revízia platobných podmienok s dodávateľmi, dohodnutie skonta pri platbách pred termínom splatnosti, medziročných bonusoch na základe obratu s jednotlivými dodávateľmi, jednanie s dodávateľmi o podmienkach DAP
- zodpovednosť za riadenie nákupnej skupiny – výrobného aj nevýrobnej materiálu
objednávanie a jednanie o cenách výrobného materiálu (výpalky, plechy), MRO - náradia, meradiel, servisov a spotrebných materiálov
- práca v SAP
spracovávanie všetkých potrieb od materskej spoločnosti (ME57), objednávanie dielov na základe potrieb (ME21), kontrola chybových hlásení (MD06), spracovávanie podkladov pre dopyty, dopĺňanie nákupných a plánovaných dát, kontrola objednávok, ktoré nemajú potvrdenia, urgencia termínov, plánovanie, zakladanie inforecordu o cene, overenie podzostáv jednotlivých dielov a vstupovanie do hotového výrobku, hromadné stiahnutie dokumentov/výkresov pre dopyty, kontrola chýbajúcich dielov do expedície, storná, kontrola zablokovaných faktúr, zakladanie objednávok na všetky transporty
- ostatné činnosti súvisiace s firmou DESMA

• Práca v modernej medzinárodnej spoločnosti
• Mladý tím, príležitosti pre profesionálny rast do budúcnosti
• Možnosť pracovať s najnovšími technológiami a počítačovými systémami
• Neustále rozširovanie spoločnosti, každoročné zvyšovanie investícií
• Moderná závodná jedáleň, strava je dotovaná spoločnosťou nad rámec zákona
• Spoločnosť poskytuje svojím zamestnancom teplé nápoje zdarma
• Nadpriemerné finančné ohodnotenie
• Mesačné prémie, mimoriadne odmeny, dochádzkový a vernostný bonus
• 13 plat
• Príspevok spoločnosti zamestnancom na DDS
• Istota dlhodobého zamestnania a stabilného príjmu
• Parkovanie hneď vedľa spoločnosti
• Vonkajšie sedenie počas prestávky
• Príležitosti na vzdelávanie v materskom závode v Nemecku
• Preferovaná komunikácia v nemčine aj angličtine, možnosti jazykových kurzov priamo v spoločnosti
• Mikulášske a vianočné balíčky
• Organizovanie firemných akcií pre zamestnancov a ich rodiny

Žiadosť spolu so životopisom zasielajte mailom v slovenskom, v anglickom, prípadne v nemeckom jazyku a zároveň uveďte súhlas so spracovaním a evidenciou Vašich osobných údajov v databáze uchádzačov o zamestnanie spoločnosti Desma Slovakia s.r.o..
Kontaktovať budeme iba vybraných uchádzačov. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na spoluprácu.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Technické, ekonomické

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Windows - Pokročilý
SAP Materials Management (MM) - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Počet rokov praxe

3

- znalosť anglického alebo nemeckého jazyka podmienkou
- práca v systéme SAP - podmienkou
- skúsenosti na podobnej pozícií vo výrobnej alebo automobilovej oblasti výhodou
- skúsenosti s nákupom priameho materiálu podmienkou
- samostatnosť, príjemné vystupovanie, vyjednávacie
schopnosti

Naša spoločnosť sa zaoberá výrobou častí strojov a montážnych skupín pre materský závod v Nemecku, ktorý je popredným výrobcom vstrekolisov pre kaučukové zmesi na svete. Spoločnosť má vytvorenú hustú sieť obchodných a servisných zastúpení po celom svete a okrem toho je vďaka ďalším závodom prítomná vo všetkých ekonomicky významných regiónoch.
www.desma.biz

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov